Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok tanácsot adni?

Tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Párommal pár éve vagyunk együtt, együtt is élünk. Van két kutyánk. Az egyikük (x) eredetileg az enyém, a másik (y) pedig közös, de lényegében ő is az enyém. x kutya keverék, nem valami jól szocializált, bizonytalan, y kutya törzskönyves, minden rendben van vele.

A probléma ott kezdődik, hogy a párommal nagyon nem vagyunk már jóban, egyre durvább és erőszakosabb, így el kell, hogy költözzek a kutyákkal együtt. Viszont nincs munkahelyem, a párom tart el minket, így nem igazán tudom, hogy mi tévő legyek. Mivel nincs pénzem, így a kutyákat nem tudom magammal vinni, mert hogy jelenleg nekem se nagyon van hova mennem, nem tudnám őket etetni, stb., viszont itt hagyni nem merem őket a párom fent említett durvasága miatt.

Y kutya talán visszamehetne a tenyésztőjéhez, de x kutyát nem tudom hol elhelyezni. Szívem szerint egyiküktől sem akarok megválni, és soha nem gondoltam, hogy ilyen helyzetbe kerülök, de most teljesen tanácstalan vagyok, hogy mit tehetnék. Munkalehetőség csak külföldön lehetséges, pont a kutyák miatt nem mentem még ki eddig.


Valaki tudna valami okosságot mondani? :(


2014. ápr. 7. 12:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha semmilyen lehetőséged nincs arra, hogy magaddal vidd a kutyákat, akkor mielőbb kezdj el nekik gazdit keresni. A törzskönyves kutya tenyésztőjével vedd fel a kapcsolatot, ő biztosan fog tudni neked megoldást nyújtani, no meg gondolom benne van a szerződésben is, hogy a tenyésztő tudta nélkül nem adhatod tovább a kutyát.

Ami a másik kutyust illeti, neki mihamarabb kezdj el gazdát keresni az összes lehetséges módon. Pl. ismerősökön keresztül, facebook, expressz, apród, helyi reklámújság, állatorvosi rendelőbe szokott lenni hirdetőtábla, oda is kifüggeszthetsz egy hirdetést, hogy gazdit keresel neki.

2014. ápr. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de nem opció x kutyának új gazdát keresni.
2014. ápr. 7. 13:41
 3/9 sippara ***** válasza:
X-et nem tudod panzióztatni (ismerősnél, rokonnál, Y tenyésztőjénél), amíg megoldódik a helyzet? Őszintén szólva én a helyedben még maradnék, és megpróbálnék valahogy valamiből valamennyi pénzt összeszedni, legalább annyit, amennyi egy kis albi kauciójához, meg a kutyák pár havi kajájához kell.
2014. ápr. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem ne mondja senki h nem lehet megoldani a kutyák külföldre vitelét...csak akarni kell. Én is megoldottam. Egy másik barátom aki ráadásul hotelban dolgozik és ott kap szállást, szintén: 2 hónap után utaztak utána a kutyák, addig vett egy lakókocsit, amiben a kutyák ellakhatnak amíg ő melózik, mert a hotelba nem viheti be őket. Azóta ő is kiköltözött a lakókocsiba :D :D


De ezt a szitut mindenképp csak segítséggel fogod tudni megoldani. Szülők, barátok, bárki...

2014. ápr. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha egy barátom ilyen helyzetben lenne őt és a kutyáit is befogadnám 2-3 hónapra még rendbe jön. Pedig csak 1,5 szobás panellban lakok, de megoldanám. Neked ilyen típusú barátaid, vagy családtagod? Vagy külön neked és a kutyáknak szállás ismerősnél, a kutyáknak én biztos ideiglenes megoldást keresnék.
2014. ápr. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Off: 4-es és addig a két hónapig hol hagyta a kutyákat? Mert az úgy jó, hogy ha van hol hagyni amíg te keresel kint egy kis pénzt, de ha nincs kire hagyni őket akkor nem sok mindent tudsz tenni :/

Most én is azon vagyok, hogy hogy tudnánk elhúzni innen kutyástól, mindenestől, de a kutyákat kivinni elég sok pénz sajnos :/

2014. ápr. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem értem, hová költöznél, hogy nem tudod őket magaddal vinni?


Megveszed nekik a legolcsóbb Buksi tápot 200 Ft/kg áron, túl fogják élni. Illetve ha még így sokallod az árát, akkor a tk-s költözzön addig a tenyésztőjéhez.

2014. ápr. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha x valami fajta jellegű keverék, akkor meg lehetne kérni a fajtamentőket, hogy keressenek neki egy ideiglenest, és annyit adsz bele a tartásba, amit tudsz...
2014. ápr. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
39%

a szomorú tény az ,hogy képtelen vagy önállóan dönteni.

talán a saját életed rendbehozatala megoldaná a kutyagondot is. de mindenképpen próbáld mindkét kutyát............ magadtól távol tartani. menhely,örökbe adás,bármi. mivel te még nem vagy képes gondoskodni magadról sem . először ezt a problémát old meg !!!

az életben a döntéseink sokszor fájnak, de nem a kutyák élete a tét!

2014. ápr. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!