Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Automata póráz jó lenne erre...

Automata póráz jó lenne erre a célra? (rohangálás)

Figyelt kérdés

Két hónapja fogadtam örökbe egy kutyust, pórázt nem nagyon ismerte, húzott, rángatott, cikázott össze-vissza.


Most már egész jól sétál, hámmal gyakoroltuk be, úgy érzem ez jobb neki mint a nyakörv.


A Margitsziget és a Városliget sincs messze tőlünk, ide többször kimegyünk egy héten és hihetetlenül élvezi :) Viszont abszolút nem behívható (ha pl. másik kutyát lát), ezen dolgozunk, de annyira látszik rajta, hogy szaladgálna... Én szoktam vele futni ilyen 50-100 méteres távokat, imádja, de múltkor majdnem pofára estem :D


Szerintetek az jó ötlet, ha beszerzek egy automata pórázt és CSAK AKKOR teszem rá azt, amikor futkorászhat pl. a réten? Saját magában is jól ellenne szerintem :)



2014. ápr. 7. 18:39
1 2
 1/13 Hovarju ***** válasza:
74%
Szerintem mindenképp segítség lehet a lefárasztásában. Sokkal többet tud mozogni. Közben persze taníthatod is neki a behívást. Ne a flexivel rángasd vissza, hanem hívd be és más akkor nagyon dicsérd meg, ha feléd mozdul egy keveset. Persze ez fokozható addig, amíg teljesen odamegy hozzád, ha hívod. Aztán persze majd nyugodt helyen meg kell neki tanítanod flexi nélkül is, de a kezdeti lépésekhez nagy segítség lehet.
2014. ápr. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Szerintema flexi erre a célre nem jó. Nem tudom milyen hosszúra lehet kihúzni, de asszem 5-7 méter a standard. Az semmi egy rohangálásnak, ráadásul erő kell a flexi kihúzásához, ezért eleve nem jó, ha nem szeretnéd, hogy húzzon pórázon. Majd ha egyáltalán nem húz, talán akkor...de a célra én egy sima 15-20 m hosszú kötelet vennék, (vagy hosszabbat) és arra lépnék rá, ha nagyon szalad el.
2014. ápr. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is kötelet vennék, de inkább 10 métert, az afölötti hossz nehezen kezelhető. Eleinte kézben fogni, kihalt helyen, aztán fokozatosan növelni az ingereket. Esetleg, ha van olyan hely, a biciklis futtatást is kipróbálhatod, nagyon élvezné a kutyus. De csak ha egy éves elmúlt.
2014. ápr. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Vercsifercsi válasza:
31%
Szerintem jó az ötleted. De a póráz 5-6 méternél ne legyen hosszabb, mert úgy tudom, hogy érte kaphatsz pénzbírságot.
2014. ápr. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Kezdésnek, az alapok alapjához jó a flexi a zöld területen, van már 8 méteres is :)

Még mielőtt kihúzza a teljes pórázt, hívjátok EGYSZER, és ÁLLJATOK MEG, vagy akár hátrálhattok is, ahogy közeledik. Dicsérjétek folyamatosan, ha odaér, kaja-simi-játék, majd MEHETSZ ELENGEDŐ SZÓ. HA vontatna, csak álljatok meg mint egy szobor, ha lazít a pórázon, ismét induljatok el.

Aztán ha flexin már behívható ,térjetek át 10, majd 15 méteres pórázra, először kézben fogva, később földön csúszva.

Párhuzamosan a behívás mellett gyakoroljátok az ül-fekszik/helyben maradás feladatokat is, ezzel önkontrollt tanul, később könnyebben tudjátok letiltani kutya után szaladásról pl.

2014. ápr. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Vegyél neki 15-20 méteres zsineget, és közsd azt a hámra/nyakörvre a póráz helyett! Szinte olyan, mintha szabadon lenne, de mégis vissza tudod húzni. És gyakorolhatod vele a behívást is.
2014. ápr. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nézzük reálisan.

A legolcsóbb helyen is a sima 5 méteres flexi 4000 Ft. És csak 5 méter,de ha veszel 10 méter kötelet,1500 Ft-ot hagysz ott max. Én is rengeteget gondolkoztam,de inkább vettem kötelet 1000-ért,és egy karabinert 50 Ft-ért.

Azóta már nem használom,mert nagyon jól tudok vele labdázni már(az volt a gond,hogy nem hozt vissza) póráz nélkül is.

2014. ápr. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is inkább a hosszú póráz mellett teszem le a voksom. Amíg ki nem próbáltam, azt hittem, macerás, de általában csak a végét fogom, a többit húzza a kutya maga után, nem zavarja.

A flexit a kutyának ki kell húzni és hidd el, érzi, hogy van ellenállása és nem szólsz rá, amiért húzza. Emellett más kutyát is könnyebben beteker vele, míg a hosszú pórázt simán átlépik.

2014. ápr. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek :)


Biciklis futtatás:

Sajnos nem tudok biciklizni :( Kocogni szívesen mennék vele, de azt meg a csípőm miatt nem merem (van csípőprotézises a családban) rendszeresen.


A kötél tényleg jó ötlet... Amíg szerzek neki valamit, addig majd a fojtópórázt (menhelyről kértem el...) hurkolom a hámhoz, az jóval hosszabb meg nem is csörög rajta karabiner sem :)

2014. ápr. 8. 00:16
 10/13 anonim ***** válasza:
Budapesten nem is feltétlenül kell hosszú póráz, mikor van egy rahedli kutyafuttató. De ha már póráz, akkor tényleg inkább 5-10 méteres sima szövetpóráz, mint flexi. Amíg a kutya nevelésre szorul, addig nem rakunk rá nevelésre alkalmatlan eszközt, ez elég alapvető dolog :)
2014. ápr. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!