Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A rottweilert nehezebb idomíta...

A rottweilert nehezebb idomítani, vagy a labradort? Miért?

Figyelt kérdés
Kiskutyáról lenne szó. Itt a tavasz, és úgy gondoltam hogy veszek egy kutyát. Ez a két fajta nyerte el a tetszésemet. Tudom hogy teljesen más a kettő. Labit azért szeretnék, mert a szüleimnek is az volt, rotit pedig azért, mert nem árt ha megvéd valaki, csak az a kérdés, hogy melyiket lenne könnyebb idomítani...

2014. ápr. 8. 15:51
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

HA csak azért jutott eszedbe a roti, h jó lenne, ha megvédene valaki, akkor nem kell neked roti...


Amúgy a labit...

2014. ápr. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
miért? Azt hittem a rottweilerek őrző védő kutyák, és megvédenek.
2014. ápr. 8. 15:59
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Őrző-védő, ha ki van rendesen képezve. Ha nem kap jó nevelést, akkor meg lehet, hogy lesz egy agresszív irányíthatatlan kutyád.

A labrador egy családbarát kutya, szerintem is inkább azt válaszd. Persze idomítani a labradort is kell, de ez a fajta nem olyan kemény, mint a rottweiler.

2014. ápr. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
75%

Mindkettő a világ legokosabb kutyái közé tartozik: [link]

A Labrador talán okosabb kicsivel, könnyebben kezelhező, mint egy Rottweiler. Mindkettő kiváló családi kutya, de azért ha egy Roti nem megfelelően van nevelve elszaladhat vele a ló! Általában félnek tőle az emberek, és ha nincs megfelően szocializálva akkor gond lehet. Sokkal dominánsabb is, mint egy Labi. A Labiknál ez nem fordul elő, ha megbízható tenyésztőtől veszed. Maximum egy kicsit szeleburdi lesz, ha rosszul neveled, de ha foglalkozol vele ez szinte kizárt. A Labi nem fog megvédeni, ebben szinte biztos lehetsz, ha őrző-védő kutyát akarsz akkor már inkább Rotit válassz. Mindkettő nagyszerű társ, de ha a taníthatóság alapján akarsz dönteni, akkor Labit ajánlom. :) Mindent megtenne a gazdájáért, tényleg a világ egyik legokosabb kutyája. Egyébként taníthatóságban nem sokat különböznek egymástól, úgyhogy olvass utána a többi tulajdonságaiknak és az alapján dönts!

2014. ápr. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
köszia válaszokat. Tehát a labik könnyebben idomíthatóak.
2014. ápr. 8. 16:04
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem is az, hogy könnyebben taníthatóak, hanem nem annyira dominánsak. Ha jól kezeled a Rotit ők is könnyen idomíthatóak, de szerintem tapasztalat kell hozzá azért kutyázás terén. Ha még nem vagy annyira tapasztalt inkább Labrador, nem fogod megbánni, nagyszerű társ! :)
2014. ápr. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
és a mozgásigénye melyiknek nagyobb?
2014. ápr. 8. 16:08
 8/23 anonim ***** válasza:
46%

Úgy tudom a Rotik lustábbak, de nyilván őket is vinni kell naponta többször. Mindkét fajta hajlamos a hízásra, de a Rottweiler mozgásigénye átlagos, míg a Labiké igen nagy. Tényleg nem maradhat ki egy nap se nagyon, őket mindig vinni kell legalább 2x, ha többre nincs idő. Valamint fontos a kert mindkettőnél, én egyiket se tartanám lakásban.

Itt olvashatsz róluk bővebben: [link]

[link]

Egyébként ezek csak általánosítások nyilván. Lehet hogy te egy lusta Labit fogsz ki, vagy esetleg egy örökmozgó Rotit. Nem lehet tudni. De azért általában ezek a jellemzőek.

2014. ápr. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
17%
Az, h te nem tartanád benn, az nem azt jelenti, h nem is lehet benn tartani...
2014. ápr. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Nyilván lehet, minden kutyát lehet ha megfelelően megmozgatjuk. Nem is írtam hogy nem lehet, csak hogy én biztos nem tartanám. Mivel nagyon szeret játszani, szaladgálni ezért ajánlott a kert. De ez csak az én véleményem. :)
2014. ápr. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!