Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy adjam a tudtára, hogy a...

Hogy adjam a tudtára, hogy a legjobb barátja már nincs többé?

Figyelt kérdés
Van egy kutyán, és volt 2 macskám. A kutyus az egyik cicámmal teljesen össze volt nőve, együtt aludtak , állandóan nyalogatták egymást. Sokszor a vendégek mosolyogtak rajta hogy mennyire szerelmesek. Egymás nélkül nem is mentek sehova. Amikor a cicát vizsgálatra vittük, a kutya meg volt őrülve, ahogy meglátta a hordozóba. Persze amikor visszaérkeztünk vele a cicus elázott annyira összenyalta :) Aztán meg a cicának lefeküdt és ő is kapott. Egyszóval oda-vissza voltak egymásért. Ma reggel éppen mentem a buszmegállóba, kifejezetten jól keltem fel. A szokásos időben, a szokásos útvonalon. A lábam elé nézve láttam vörös cseppeket a járdán, körülnéztem, mert azt hittem hogy vér. Nem láttam semmit. Elmosolyogtam magamba hogy milyen negatív vagyok, ez tudom amúgy is csak valami kilöttyent festékfolt. Megyek tovább és a lábam előtt hever a perzsacicám agyonütve. A vérfoltokból látszott hogy nem kocsi ütötte el, az úttól messze volt. Végem volt, zokogtam.. egész nap. Ha a kutyám látta volna hogy meghalt.. biztos vagyok benne, hogy ő is vele ment volt, a depresszióval. Most mit csináljak? A kertbe keresi mindenütt... Nagyon fájdalmas..

2014. ápr. 8. 16:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Istenem, nagyon sajnálom:( Törődj többet a kutyáddal, vidd sétálni, foglalkozz vele, úgyis neked is ez a legjobb terápia most. Idővel jobb lesz neki is.
2014. ápr. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Én is nagyon sajnálom. Ha már kicsit túl vagy rajta (bár ezt nem lehet csak úgy elfelejteni)beszerezhetnél egy másik cicát, hátha a kutyust is és téged is megnyugtatna. Kitartást Nektek!
2014. ápr. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jézusom, borzasztóan sajnálom szegény cicát, részvétem :( kispalikee jól mondja, próbáld "elterelni" mindkettőtök figyelmét azzal hogy többet foglalkoztok egymással. Egy ideig biztos keresni fogja a cicát, de majd szépen lassan megszokja hogy nincs.
2014. ápr. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy előttem leírták, próbáld elterelni a saját gondolataidat, és a kutya gondolatait is. Arra ügyelj, hogy ne babusgasd túl, ne tukmáld rá a te érzelmeid. A kutyák ezt sokkal könnyebben viselik. Sajnos tapasztalatból beszélek...
2014. ápr. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm a tanácsokat!
2014. ápr. 8. 18:41
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

" milyen negatív vagyok"

Ez a kulcsa a történetnek, az emberek sokkal nehezebben teszik túl magukat ezen mint az állatok, az állatok valahogy ösztönösen érzik, hogy a halál az élet velejárója.

Keresik a falkatagot, majd elfogadják a hiányát, mert a génjeikbe kódolva tudják, hogy az élet az élőké.


Tehát a lényeg, hogy te minél hamarabb túltedd magad az egészen, ne csak eljátszd, hanem őszintén fogadd el, gyászold meg, aztán lépj tovább.

Amíg te nem lépsz tovább, addig a kutya 100%-osan érzi ezt rajtad, és ő sem tud továbblépni.

Aztán te miatta nem tudsz, és egy ördögi kör lesz belőle.


"Ha a kutyám látta volna hogy meghalt.. biztos vagyok benne, hogy ő is vele ment volt, a depresszióval"


Ezt így most nem tudom, hogy pontosan mi akar lenni, de ha az amire gondolok, akkor eléggé félreismered az állatok természetét.

Valószínűleg sokkolta volna a macska halála, de hamarabb felfogta volna hogy mi történt.

Depresszióba pedig kizárólag az egész falka további viselkedése tudja taszítani, egy egészséges, és pozitív(!) környezetben esélytelen a depresszió, akár látta, akár nem.


Ez most így elég paradox, hogy a halállal együtt emlegetem a pozitív hozzáállást, de ha körülnézel a természetben, mi hogy működik, mire milyen reakcióik vannak az állatoknak, (akár életük párját is ideértve) rá fogsz jönni, hogy sok szempontból ezerszer érettebben élik meg ezeket a dolgokat, mint az emberek... vagy legalább is a nyugati kultúrában élő emberek.

2014. ápr. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!