Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudom mit csináljak,...

Nem tudom mit csináljak, megtartsuk a kiskutyust?

Figyelt kérdés
4 napja kaptunk egy kiskutyát ajándékba. 4 hónapos, öl eb méretű kutyus. Kertes házba lakunk, de nincs kerítésünk. Elvileg benti kutyus lenne, de fogalmam sincs, hogyan kell őt nevelni. 3 gyermekem szétnyúzza a kutyát. Olyan kis izgága fajta. Mindent megrág és elcibál. Egész délelőtt üvölt, szűköl, amég haza nem ér a nagy lányom és csak vele foglalkozik. Sajnos nekem púp a hátamon, még is rám marad teljesen. Házi munka helyett sétáltatok, kutya kakit szedek..... Meddig tart ez az őrület? Vigyem vissza az eredeti gazdijának inkább?
2014. ápr. 8. 17:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezért szokás javasolni, hogy senki ne adjon ajándékba kutyát, hiszen nem illik csakúgy 15 évnyi felelősséget más nyakába akasztani. :S Mekkorák a gyerekek, mekkora részt akarnak-tudnak vállalni a kutyázásból? Ha azért kaptátok a kutyát, mert ők szerették volna, akkor nem szerencsés, ha az egész 'rád marad', hiszen láthatóan te nem vágytál most erre a dologra. Ráadásul ha négy nap után már ezt érzed... később valószínűleg még rosszabb lesz, hiszen most még nagyon érdekes egy izgága kiskutya, de idővel a gyerekek számára is megszokott lesz és nem fogják 'nyúzni', tehát mégcsak ennyire se fogják lefoglalni. Utóbbival kapcsolatban egyébként őket is fel kell készíteni arra, hogy mit szabad játszani és mit nem, mert ha esetleg akaratuk ellenére fájdalmat okoznak a kölyöknek, az nem oké, ráadásul emiatt később félhet tőlük a kutya, ami nem vezet jóra.

Mennyi időtök van lefoglalni-nevelni? Még kíváncsi kölyök, ráadásul egy teljesen új környezetben. Nem vagyok elkésve a neveléssel, a rágcsálás, dolgok szétszedése és egyebek változik (de nem egyik napról a másikra, hanem következetes és tudatos tanítás hatására!), ha tényleg tudtok törődni vele eleget.

Ugyanakkor ha úgy érzed, hogy nem tudtok jó gazdái lenni a kutyának és jobb helye lenne ott, ahonnan kaptátok, akkor mindenképpen fontolóra kell venni ezt is. Ha nem áll módotokban a napi sétáltatás és hogy megtanítsátok az együttélés alapvető szabályaira, akkor nektek bosszúságot fog okozni a rongálás, ő pedig szenvedni fog, mert unatkozik/el van hanyagolva. Nagyon rágjátok át, hogy egy átlagos napotokba hol fér bele a kutya és milyen vele kapcsolatos teendő kinek a feladata.

2014. ápr. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
4 hónapos, igazából a neheze még csak most jön... Ha most úgy érzed, hogy ezt nem bírod inkább keress neki egy olyan gazdit akinek van ideje, és kedve foglalkozni vele.
2014. ápr. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Már rég szerettünk volna egy kutyust. Én inkább egy olyan 1 év körülit, a férjem szerint jobb a gyerekek mellé a kölyök, mert így együtt nőnek fel. Csak hogy, a férjem hajnaltól késő estig dolgozik, a lányom suli, aztán tánc és egyebek. A két fiu meg még kicsik, nem lehet rájuk bízni sem a sétáltatást, sem semmi mást. Reggel oviba viszem őket, aztán megyek egy órát a kutyával sétálni, hogy legalább addig aludjon utána, még én főzök. A lakásbaan nem tudom még elengedni, mert mindenhová pisil, akkor is ha előtte 5 perccel kint is pisilt. Ezért java részt a mosókonyhában van és ha hazaértek a gyerekek az oviból és suliból ,akkor van velünk a lakásban. De a nevelés helyett inkább meghülyitik szegény kutyát. Nekem meg marad a takarítás, kutya kaki szedés a kertben. Most én vagyok savanyú nagyon, vagy másnak is bőven elég a 3 gyerek és a háztartás, és a háta közepére sem kíván egy vonyítós BÉBI EBET? hOGYAN LESZ ÍGY CSALÁDI KUTYÁNK, HA ÉN KIBORULOK TŐLE?
2014. ápr. 9. 16:00
 4/4 anonim ***** válasza:
Nézd, egy kiskutya felnevelése hatalmas felelősség, és rengeteg meló. Ha a családban különböző okokból ezt rajtad kívül más nem tudja ellátni, akkor neked kell eldönteni, hogy ez neked belefér-e vagy sem. Értem én a jó szándékot, és hogy a gyerekeid érdekeit szeretnéd nézni (ez így is van jól) de ha túlvállalod magad azzal mindenkinek ártasz. Ha állandóan feszült vagy és stresszes a kutya miatt az sem a családnak, sem a kutyának nem egy fenntartható helyzet.
2014. ápr. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!