Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most már így zajlik az előírt...

Most már így zajlik az előírt féreghajtás?

Figyelt kérdés
Állatorvosnál jártunk és kérdezte, hogy féreghajtások rendben vannak-e, mondtam, hogy negyedévente szoktuk (felnőtt kutya). Azt mondta, hogy mostantól minden negyedévi féreghajtáskor úgy kell eljárni, hogy megkapja az adagját, aztán két héttel később újra. Ti is így szoktátok csinálni? Ugye jól értettem a dolgot? Most voltunk ennél az új orvosnál először, a korábbi ezt a két héttel későbbi ismétlést nem javasolta, eddig abban a hitben éltem, hogy erre csak probléma esetén van szükség.

2014. ápr. 8. 17:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom eddig is 2x kellett, mert az első az aktív dolgokat sepri ki, a második adag meg azokat amik az első adagnál még peték voltak, azokra így nem fogott az első adag, de most már igen.
2014. ápr. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is mindig adok ismétlőt.
2014. ápr. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Nem. Csak akkor kell megismételni a féreghajtást két hét múlva, hogyha férget találsz a kakijában féreghajtás után.
2014. ápr. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.


Legalábbis én soha nem adtam "ismétlőt" és egy orvos se mondta soha, hogy kellene.

2014. ápr. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor kell, ha van féreg a kakijában, akkor két héttel az első tabletta beadása után kell egy újabb kör. Ha nincs benne, akkor nem kell.
2014. ápr. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ!

3-as és 5-ös, eddig én is így tudtam, hogy csak ilyen esetben kell, csak az orvos valami olyat mondott, hogy megváltozott az ezzel kapcsolatos előírás. A válaszok alapján nem egyértelmű, hogy mi a bevett eljárás, azért örülök, hogy nemcsak én nem adtam eddig ismétlést, már azt hittem, hogy az előző orvos elfelejtett figyelmeztetni erre.

2014. ápr. 8. 19:47
 7/8 anonim ***** válasza:
Ötös vagyok. Kb. egy hónapja féregtelenítettem én is, nem volt semmi a kakijában így nem adtam neki újra két hét múlva. És szerintem ezt nem is tudnák egyébként ellenőrizni, mert én csak akkor veszem az orvosnál a tablettát, ha amúgyis kell vinni a kutyát mert mondjuk oltást kap, tehát az orvos csak ilyenkor ragasztja be a féregtelenítő matricáját az oltási könyvbe. Ha én veszem neki az állatpatikában az ugye nem kerül be a könyvbe, tehát így nem is lenne ennek értelme. Szerintem.
2014. ápr. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Imola Ágnes ***** válasza:
Az előírás megváltozhat, de tudtommal, ha nem munkakutya (terápiás, vakvezető stb.) akkor senki nem kötelez arra, hogy féregtelenítsd. A saját és a kutya érdekében ezt minden gazda megteszi, de a törvény nem kötelez rá, ahogyan a kombi oltásra sem.
2014. ápr. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!