Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség, lenne értelme egy...

Segítség, lenne értelme egy újabb fülvágásnak? Kérem olyan írjon akinek van tapasztalata. Tovább lent.

Figyelt kérdés

Csak normális válaszokat szeretnék amik valóban segítenek, nem károgást hogy "jaj minek kellett,hülye állatkínzó" ezektől kíméljetek kérlek.

Egy dobarmannom van, már vágott füllel vettem meg, nem volt vele semmi baj, aztán sajnos kapott csak a jobb fülére egy nagyon durva fülgyulladást amit sokáig kezeltem, (még a mai napig is) állatorvostól kapott gyógyszerrel, fülcseppekkel. A probléma az hogy így az az egy füle elkezdett lekonyulni, viszont az orvos semmiféle sérülést nem látott a fülön, vagy különbséget a másikhoz képest, ami ugye szépen áll. Beszéltem a tenyésztővel, kérdeztem érdemes lenne-e kötözni, a válasz az volt hogy annyit érnék vele mint halottnak a csók. Azt mondta esetleg egy újabb műtéttel helyreállítható. Ezt megoldhatnám (legálisan állatorvosnál, tudom itthon tilos), csak kérdés hogy van-e értelme, segítene ez a fülén hogy megint szépen álljon? Amúgy 1 éves lesz most. Valakinek hasonló tapasztalat esetleg? Bármilyen hasznos tanács?



2014. ápr. 8. 19:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
És mi lenne ha fontosabb lenne neked a kutyád egészsége a kinézeténél?
2014. ápr. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az a legfontosabb, eddig azért nem csináltam semmit. Még valami hasznos info esetleg?
2014. ápr. 8. 19:51
 3/14 gergo1998 ***** válasza:
Esetleg csipesszel nem lehet megoldani? német juhászoknál azt használják
2014. ápr. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
hát mivel ez már nem kurtító műtét lenne, hanem igazából szépészeti, szerintem fogják vállalni, ha találsz rá embert....bár szerintem felesleges:D az én bulldogomnak soha nem állt a füle, nála folytonos fülgyulladás van sajnos a szűk hallójárataitól...tehát simán lehet, ha jól okoskodom, hogy a fülgyulladás mellékhatása a lekonyulás:S de engem nem zavar, pedig náluk fajtajelleg a denevérfül...de nem érdekel:D
2014. ápr. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Aranyos amúgy így is persze... Szeretjük ugyan úgy, nem létfontosságú de azért ő mégis csak egy dobermann.. :) Ha lehetséges akkor megcsináltatnám, ha túl sok komplikációval vagy nagyon kétesélyes lenne akkor hagyom így
2014. ápr. 8. 20:55
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerűen hívj fel egy jó állatklinikát és ott azonnal megmondják, hogy lesz e eredménye egy újabb műtétnek. Biztos láttak már ilyet.
2014. ápr. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

hát figyelj, annyi kockázata biztosan van, hogy altatni kell hozzá...szoktak olyat csinálni egyébként, hogy összetörik a fülporcot és újraépítik (embernél is ilyesmi), de őszintén én félnék ettől az egésztől feleslegesen:S mármint szerencsétlent altatják, törögetik, felkötik a fülét, satöbbi satöbbi...


ha te simán felkötöd és adsz neki egy erős porcerősítőt az nem segít?

2014. ápr. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Kap külön kalciumot igen azt is vettem neki patikában, de én nem tudom felkötözni neki, nem értek hozzá, az állatorvos meg azt mondta ő nem kötözi fel mert az illegális... Sajnos ez van :/
2014. ápr. 9. 01:11
 9/14 Firestorm ***** válasza:
Küldenél egy képet róla?Így nehéz bármit mondani sajnos.
2014. ápr. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Attól is függ mikor kezdődött a fülgyulladás. Amikor megdagad a kutya hallójárata, az húzza magával a porcot is, ezért konyult le. Ha ez porcosodás után történik, akkor ha kigyógyult van még rá esély, hogy állni fog neki. Azt írod még kezelés alatt áll, szóval még van esély. Viszont az orvos nem látott különbséget a két fül közt, na emiatt aggódnék. Én keresnék másik orvost, mert valaminek ott lennie kell, ha nem sérülés, akkor a gyulladás nem reagál a gyógyszerekre.
2014. ápr. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!