Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyusom megszokik, mit tegyek?

Kutyusom megszokik, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Szeretnek tanacsot kerni, hogy volna e valamilyen nyakorv vagy ezkoz amit a kutyusom nyakaba lehetne tenni, hogy ne tudja atugorni a keritest. Csak akkor szokik meg amikor en megyek gyalog valahova es jon utannam. Keritest megjavitottuk, megkotni nem akarom, volt hogy bezartam a garazba addig amig tavol voltam, de akkor mindig oda piszkitott. Meg kolyok, de sajna nagyot tud ugrani.

Nem kritikat es eszement hozzaszolasokat, hanem tanacsot szeretnek kerni, tehat ha tudna valaki !ertelmes! tanacsot adni nagyon megkoszonnem.

Szep napot.


2014. ápr. 9. 09:06
1 2
 1/13 anonim válasza:
Keritest magasitani,villanypasztor,vagy lehet kapni GPS nyakorvet,ha megszokne.
2014. ápr. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Sétáltatni mennyit viszed?
2014. ápr. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Rendszeresen le kell fárasztani fizikailag és szellemileg, és nem fog szökni. A kutya nem kerti dísz...
2014. ápr. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Befelé dőlő dróthálót tegyetek a kerítés tetejére. Ezenkívül amit már írtak: le kell fárasztani.


Ha meg is kötnéd, soha ne kösd meg úgy, hogy a kerítést elérje, mert a kutyák képesek felakasztani magukat.

2014. ápr. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Most láttam a neten ezt a megoldást, érdekes: [link]
2014. ápr. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nagyon tetszik az a kerittes megoldas! koszi. Lattam valaha olyat, hogy a nyakorvre volt erositve valami darab henger, vagy mi, ilyesmit lattatok?

Setaltatni jelenleg nem jarunk, tobben azt mondtak, hogy azert szokik el utannam, mert jartam vele ki, hogy ra szokott, es most jon, mert ugy gondolja o is johet. Hat nem tudom. Azelott jartunk ki kb. fel oras setara, es aztan ugy kb. ossz/vissz 2 oras foglalkozas, most delelott 1-2 ora jatek, tanulas, es delutan is farasztjuk minimum 2 orat, van nagy telek ahol kielheti mozgasigenyet. De! mielott valaki nekem ugorna, hogy ez keves, van ugyebar mas is amivel foglalkoznom kell, gyerekek, melo, haztartas, igy kerem legyetek megertoek, koszi.

2014. ápr. 9. 13:01
 7/13 anonim ***** válasza:

Akkor tuti a séta az ok.


Hány évesek a gyerekek? Ők nem tudnak elmenni vele sétálni? Vagy a párod nem tud besegíteni és elvinni sétálni a kutyát legalább 1 órára?

2014. ápr. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Gyerkocok 3 es 4,5 evesek, parom reggel 8tol este 8ig melozik, sajna nincs ideje, ez a vallalkozo vilag... :-(


Gondolod keves ez a napi 3-4 ora foglalkozas? Mar nem tudom, van aki azt mondta ki kell vinni, van aki azt mondta nem kell ha van vele ennyit foglalkozva. Miert fontos vele kimenni setalni? akkor miert nem fog majd utannam szokni?

2014. ápr. 9. 13:39
 9/13 sippara ***** válasza:
Nevelés? Séta? Másik gazda?
2014. ápr. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor szerintem oszd be másképp az időt. 1 óra tanulás, 1 óra séta, vagy valami, de kerti kutyának azért napi 1 séta kell. Azért van erre szükség mert bár a kutyát háziasítottuk, a farkasfalka emléke még benne él az ösztöneiben. Egy farkas meg sokat portyázik, bejárja a falka területét, "vándorol", amire szüksége van a kutyának is. Szüksége van az új környezetre, ingerekre, szagokra.
2014. ápr. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!