Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Min múlik az, hogy egy pitbull...

Min múlik az, hogy egy pitbull vagy amstaff hogy fog viselkedni ha felnő?

Figyelt kérdés

MAJD szeretnék egy pitbull kiskutyát,vagy amstaffot,de előtte szeretnék a legalaposabban utánanézni a nevelésének leginkább..

Szóval ha a kutya kiskorától kezdve emberek között vanés kutyák között,tehát szocializálódik,akkor nagykorára nemfog nekimenni minden kutyának amit lát?

És az embereknek sem?

Plusz HA majd lesz egy ilyen kutyám azt szeretném hogy ne húzzon..ezt is meglehet otthon tanítani,vagy elkell vinni kutyasuliba?

Szeretném hogy hallgasson is rám..

Még amit gondoltok írjátok le..

A bunkó válaszokra nem vagyok kíváncsi!!!!



2014. ápr. 9. 14:56
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

pluszba esetleg valami írást a kutyaneveléséről is elfogadok.!

18F

2014. ápr. 9. 14:57
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Első körben egy jó kennelből érdemes kutyát vásárolni.

Stabil idegrendszer miatt,meg egészségügyi szempontból is.

Innentől kezdve rajtad múlik minden.


Amikor hozzád kerül 8-9 hetesen a kölyök akkor már állíts fel szabályokat.Legyél vele következetes.Oltásait megkapta pedig vidd kutyaoviba szerintem ez fontos ott rengeteg kölyök kutyával találkozhat,meg más emberekkel sőt láttam videót ahol a gazdik vitték a gyerekeiket így például a gyerekekhez is hozzászoknak.Szocializálás szempontjából jó a kutyaovi főleg egy pitnek/staffinak.


Cesar Milan könyveit,műsorait ajánlom,meg Jan Fennel könyvét.

2014. ápr. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen fajtáknál különösen ajánlott a kutyaiskola, mivel az írásodból is látszik, hogy még kezdő vagy (ami nem baj, jó hogy érdeklődsz!), ha az oltások megvannak, már lehet is vinni szocializáció céljából oviba, aztán suliba.


A másik kulcskérdés, hogy honnan veszed. Csakis tenyésztőtő, törzskönyvvel szabad venni, mivel egyrészt viszonylag hajlamosak a betegségekre, másrészt egy ilyen kaliberű kutyánál különösen nem vicc, ha kifogsz egy ideggyenge példányt, ami az agyonszaporításból ered. Tudni kell, hogy nem olcsó mulatság, de az egészséges és a minőséget meg kell fizetni.


Kutyanevelés témában tudom ajánlani Cesar Millan műsorát és könyveit, én szinte mindent tőle tanultam.

2014. ápr. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Első: szinte dettó ugyanazt írtuk:D
2014. ápr. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Ja szerintem fontos,hogy ha első kutya és nincs annyit tapasztalatod legalább az alapfokút tedd le a kutyáddal a suliban.


Vannak ismerősök akik nem annyira akartak suliba járni,de nekik is az oktató javasolta,hogy az alapfokot rakják le legalább.

Ha kamaszodik a kutyus 5-6-7 hónapos kora körül meg majd megpróbálja feszegetni a határokat.Ilyenkor is elkélhet egy szakember segítsége ha nincs tapasztalatod kutyával!!!

2014. ápr. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Jaja :DDDDD
2014. ápr. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

fiút szeretnék majd..

Az ivartalanítás segíthet az agresszivitás megelőzésében?

Persze ha szükséges az ivartalanítás..

2014. ápr. 9. 15:05
 8/20 anonim ***** válasza:

Semmi garancia nincs arra hogy nem fog neki menni minden kutyának. Szocializáció ide vagy oda.

Nekem egyik ambulomat egészen pici korától oviba hordtuk folyamat kutyák között van.

Ha el kezd neki valaki keménykedni legyen az szuka vagy kan(ivaros vagy ivartalan) gondolkodás nélkül neki megy.

Nagyon magas az agresszió szintje ez van...


Persze vannak kutyák akikkel össze lehet engedni. Staffok pitek ugyan ez a legtöbb, persze vannak jól szocializálhatók, de ezek nem azok a fajta kutyák akikkel nyugiban kimehetsz a kutyafuttatóba és nézelődés nélkül elengetheted ez van.


Emberekkel ezek a fajták amúgy se agresszívak. Azt meg hogy ne húzzon meg lehet tanítani igen.

2014. ápr. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
82%
Azt kihagytam, hogy azért is fontos tenyésztőtől vásárolni, mert ő segít egy olyan példány kiválasztásában, aki nyugisabb, megadóbb típus, tehát első kutyának is viszonylag könnyebben kezelhető. Az ivartalanítás jö őtlet, de én speciel biztos, hogy megvárnám vele a másfél-két évet, míg kifejlődik a testalkata.
2014. ápr. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
*jó ötlet
2014. ápr. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!