Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Itt olvastam egyik feltett...

Itt olvastam egyik feltett kérdésnél hogy nem éri meg kutyatenyésztőnek lenni. Akkor miért él meg olyan sok ember ilyen jól a tenyésztésből?

Figyelt kérdés
valaki boncolgatta a témát, és végeredménynek az jött ki hogy nem hogy megéri , hanem épp az ellenkezője . nem hasznot hoz hanem visz. Na akkor azt magyarázza meg nekem valaki hogy egy olyan ember aki a tenyésztés mellet egy kisállatboltban eladó, hogyan tud meg élni olyan jól hogy mondjuk 3 szintes nagyon szép háza udvara van. Ismerek még egyet neki nincs is munkája mellette. Mert azt mondta hogy rengeteg időt elvesznek a kutyák az életéből. De még is X5 ös BMW el jár? Nem értem ! Fussunk ennek még egyszer neki! Nem provokáció, ez a való igazság és nem tudom felfogni hogy ennyi pénz lenne a kutyákból? Köszönöm!
2014. ápr. 9. 19:23
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
nem szaporítókról van szó. Törzskönyves kis kutyákat adnak el.
2014. ápr. 9. 19:24
 2/25 anonim ***** válasza:
75%

Látszik, hogy nem igazán értesz a dologhoz és ezt nem sértésnek szánom!

Sajnos az országban nagyon sok olyan kennel névvel rendelkező "tenyésztő" van, aki nem más, mint szaporító. Ezért élnek meg belőle. Mert nem tenyésztenek, tehát nem a fajta jobbátételén fáradoznak, hanem szaporítanak.


Szóval "tenyésztő" és tenyésztő között óriási különbségek vannak.

2014. ápr. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Örökölt, előtte más volt a munkája, van egy férje/felesége aki dolgozik... CSAK magából a tenyésztésből ha NORMÁLISAN csinálja valaki, az nem fog megélni. Esetleg azért kaphat pénzt ha elviszik fedezésre a kanját, meg ilyenek.
2014. ápr. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
23%
Versenyekre jár, agility ... és ha már van mondjuk egy tenyésztőnek a kutyájának tenyészszemléje akkor már nem kell 2 ( szerintem )
2014. ápr. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
hát ha örökölt volna akkor azt a pénzt más vállalkozásba fektette volna amiből nagyobb a profit. Lehet nem értek hozzá nincs is kutyám , csak látok, meg azt tudom, azt gondoltam, hogy aki törzskönyves kutyát ad ki a keze közül az már híres-neves tenyésztő.
2014. ápr. 9. 19:33
 6/25 anonim ***** válasza:
82%

Arra tippelek én is, hogy vagy nyilván már előtte is volt mit aprítania a levesbe hogy egyáltalán a kezdőtőkéje megvolt ahhoz, hogy belevágjon ebbe. Mire eljut addig hogy korrekt, tisztességes és elhivatott tenyésztőként lehozza az első almát, az már iszonyat sok belefektetett pénzt és energiát igényel - tehát nyilván már úgy indult hogy volt neki pénzből és időből is elég.


Ha régóta csinálja és igazán híres, minőségi, nemzetközi szinten méltán elismert kennelje van csupa remek eredményt elért kiskutyákkal, ha óriási várólista van az új kölykökre és külföldről is érdeklődnek kanjai után fedeztetni, akkor már valamennyire ki lehet jönni pluszba gondolom, de nyilván nem ebből tartja fenn ezt az életszínvonalat.


A másik lehetőség, hogy tényleg szaporító :(

2014. ápr. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
laikusként kérdezem szaporítónak nevezik azt is aki tks kutyákat ad el? mert ő törzskönyvesen árulja kicsiket.
2014. ápr. 9. 19:40
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg nem, DE sajnos lehet "törzskönyvet" nem legális és helyes úton szerezni is. Illetve tenyésztők közt is van hanyagabb.

Amúgy ha ismerőseid, nézd meg hogy tartják az állataikat, viszik-e tenyészszemlére, versenyekre, stb, már az eleve árulkodó.

2014. ápr. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
58%
Bár neked egyébként senki anyagi helyzetéhez rohadtul semmi közöd nincs, de azért felvilágosítalak: rendes tenyésztésbe általában eleve az kezd bele, akinek van pénze, mert anélkül nem megy. A tenyésztés a "gazdagok" hobbija. Nem azt mondom, hogy milliomosnak kell lenni hozzá, de csóróként egyetlen darab kutya ellátása is nagyon nehezen kivitelezhető, pláne ha tenyészteni akarsz vele, kiállítás, szűrések, mittudomén, szóval már elkezdeni is sokba kerül. Előbb van pénz, és utána a tenyésztés, nem fordítva.
2014. ápr. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Külföldön szerintem meg lehet a normális tenyésztésből is élni, itthon csak akkor, ha az ember külföldre adja el a kutyáinak a nagy részét. De ahhoz, hogy idáig eljusson valaki, komoly kezdőtőke kell, amit valamilyen úton elő kell teremteni, legyen az örökség, 5ös lottó vagy hosszú évek munkája.


Törzskönyves szaporító témához: kennelnevet bárki kiválthat, a törzskönyv összeállítása pedig bejelentés alapján történik, senki nem ellenőrzi le, hogy valójában hány és milyen kiskutya született. Vannak olyan fajták, ahol a tenyésztők egy része nyilvánvalóan nem tartja magát a standardhez, mégis törzskönyvet is ad a kölykökhöz.

2014. ápr. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!