Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet leszoktatni a...

Hogy lehet leszoktatni a harapgálásról?

Figyelt kérdés
Van egy 10 hetes labradorom és agyon hegyes fogai vannak.Állandóan harapgál és nagyon fáj is.Majd kinövi?
2009. dec. 20. 14:41
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Nekem is harapdált a kutyám, de találtam egy jó módszert, amivel nekem sikerült leszoktatnom az enyémet. Ha harap adj ki kutyasíráshoz hasonló hangot, amikor harap, mert a kiskutyák így jelzik ha valami fáj nekik és hamar abba fogja hagyni. Így tudod vele éreztetni, hogyha fáj neked valami.
2009. dec. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
már próbáltam de akkor még erősebben harap xD
2009. dec. 20. 16:03
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
Jól mondja az első, még annyival kiegészíteném, hogy miután felsikoltottál, hagyd abba kis időre a játékot, így azt is megérti egyúttal, ha fájdalmat okoz neked, akkor nem fogsz játszani vele. Márpedig a kiskutya azt szeretné, hogy játszatok, így a kedvedben akar majd járni.
2009. dec. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, plusz határozottan (de ne úgy hogy fájjon neki) szorítsd össze a pofáját.
2009. dec. 21. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát, már bocs, de ilyen ostoba válaszokat..

Talán tessék elmenni egy tenyésztőhöz, oszt megnézni, hogy reagál az anya, ha megharapják az emlőit a lassan már szoptatni nem kívánt kölykei. Az a morgás cseppet sem hasonlít vinnyogásra, se amikor odakap, ha a kölyke tovább feszíti a húrt.

Szigorú hangon és arccal, rövid és határozott tiltószó alkalmazása, majd ismételt alkalmazása mellett a nyakbőrének enyhe megcibálása. A kívánt hatás elérése után azonnal modorváltás, arc kisimul. Helyes cselekményt hasonlóan, csak pozitív változatban kell helyeselni.

2009. dec. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsónak:Nagyon jól írtad. A kutyámnak mikor voltak kölykei egy idő után már nem engedte hogy szopjanak és ugyan ezt csinálta!
2009. dec. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, a szuka azt csinálja, de mikor a kölykök egymással játszanak és nagyot harap az egyik, akkor a másik felvisít és elmegy.

Tehát fifti-fifti.

2009. dec. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!