Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tart valaki itt (vagy ismerősö...

Tart valaki itt (vagy ismerősötök az életben) AZZAL a kőkemény célzattal Moszkvai Őrkutyát, Tibeti Masztiffot, vagy Kaukázusit, hogy területét védje velük? Többi lent.

Figyelt kérdés

Magyarul nem annak szépsége, vagy egyéb torz modern elpuhult szempontok végett, hanem abból a hagyományos évezredes célból, hogy neki legfőképpen kizárólag csak a terület védelem (a háza, azon belül az őtt élő családja, gyermeki életének védelme) a feladata, de annak maximálisan eleget kell tennie?


És ha sétáltatja is egyiket-másikat néha az utcán/parkban, akkor (ellenben egy Leonbergivel, vagy Labradorral, aki feltételezhetően szereti is) az odajövők esetleges "simogassam meg" kérelmét elutasítja, mondván lehet eszik majd a kezedből - hisz éppen az alapból természetében levő idegenekkel szembeni bizalmatlanságra nevei őket?


Illetve amiatt, mikor családja mellett sétálnak ezen ebek, akkor az alkalomadtán esetlegesen fenyegetőleg/támadólag fellépő idegeneket a kutyák alaposan megneveljék?



2014. ápr. 10. 11:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a kaunk családi kutya, tehát nem csak területőrzés, hanem a család nagy macija is. DE utcán nem engedem simogatni, mondjuk már nem is akarják,mert felnőtt. :)

Ha sétálunk és normálisan közlekedő egyén megy mellettünk, tehát úgymond feleslegesen fitogtatja erejét rászólok. "Érdekes" embereknél nem. Ha nincs veszély akkor jelzem neki, hogy ok tudomásul vettem és megyünk tovább, ha utána is járna a szája leállítom.

Nekem fontos még,hogy alapból ne kutyázzon.

2014. ápr. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

gyere egyszer velünk amikor a lányok elviszik sétálni az ölebet :)középázsiai keverék .

3 m a határ, azon belül csak az ismerősök. pedig a kutya minden nap sétál a városban .

mert a pásztorkutyáknak ez a dolguk . és bizony normális nevelés mellett ezt alapból is tudják !

2014. ápr. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%

Ezzel csak az a baj, hogy ma egy kutyával már nem sok embert lehet visszatartani. Elég ha bedobnak neki egy mérgezett ételt, de ennél brutálisabban is elbánhatnak vele.

Ami pedig a harapást illeti, teljesen egyértlemű, hogy semmit sem értesz a kutyákhoz. A kutya nem attól lesz bátor és fog megvédeni, hogy egy idegbeteg, antiszocális vadállatot nevelsz belőle, akit elzársz a világtól és nem sétáltatsz, aki mindenkit megtámad. Persze így is agresszív lesz, csak éppen korántsem abból az okból amit te várnál tőle, és megbízható sem lesz, még veled sem.

2014. ápr. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Elsők köszönöm, utolsó, valamit mocskosul benéztél - velem kapcsolatban legalábbis biztos.


"Ami pedig a harapást illeti, teljesen egyértlemű, hogy semmit sem értesz a kutyákhoz."

Ami pedig a kommentedet illeti, teljesen egyértelmű, hogy képtelen vagy a normális értelmező olvasásra.


"A kutya nem attól lesz bátor és fog megvédeni, hogy egy idegbeteg, antiszocális vadállatot nevelsz belőle."

Ha csöndben maradtál volna, bölcsebbnek látszottál volna.

Senki nem írt ilyet, de még csak hasonlót sem, és teljesen biztos lehetsz benne, hogy én aztán végképp nem.

Olvasd át újra ha másképp nem megy.


Szinte ordít rólad, hogy ez vezetett totálisan félre: "éppen az alapból természetében levő idegenekkel szembeni bizalmatlanságra nevei őket."

Ott áll világosan, érthetően: ez a természetükben benne van (ki nem ért hozzá?!), ha elismered, ha nem, bizony ezen kutyáknál ez ösztön, alap.

A nevelés pedig nem a te általad említett agybeteg idióta nevelését jelenti (ha nem ismered a másikat (jelen esetben engem), akkor holmi légbőlkapott feltételezések miatt ne köss bele, mert foglamad sincs ki van a másik oldalon), hanem (ez is bőven ott áll világosan) "odajövők esetleges simogassam meg kérelmét elutasítja, mondván lehet eszik majd a kezedből" -> a legtöbb ember "ahh, nyugodtan simogasd meg, nem bánt, ne félj" nevelésével, szövegével ellentétben ő bizony NEM engedi, hogy ezt megtegyék. Semmi egyéb nem volt ott, csupán ez, nem több.

Itt bizony - természetükből adodóan pláne - ismeretelen vadidegenek simogatásáról és egyéb hülyeségeikről SZÓ SEM LEHET!

Erre utaltam, a pontosítás végett.

2014. ápr. 10. 18:42
 5/9 A kérdező kommentje:
Azonban a mérgetezett ételekkel és egyéb brutális módszerekkel történő senkiházi eb kiirtásokkal sajnos én is mélyen egyetértek. Ez valószínű így megy manapság, erről én is hallottam nem egyszer. Fordulnának fel ezen "egyének"!
2014. ápr. 10. 18:47
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem te néztél be valamit, ugyanis én:

1, nem engedem, hogy idegen simogassák a kutyáim, sőt utálom

2, nem szeretem a barátságos kutyákat, és elvárom az enyémektől, hogy ne legyenek azok

3, bár nem "kőkemény" őrkutyáim vannak, de igenis egygazdásak

Ennek ellenére vallom, hogy egy kutyát igenis sétáltatni kell, annak igenis el kell tűrni társadalmat amiben élünk, annak nem szabad leharapnia az idegenek kezét ok nélkül (az, hogy véletlenül felé nyúl, nem ok, különböztesse már meg a kutya az őrült baltás gyilkost az ártatlan eltévedt kezű illetőtől). Nem attól lesz egy kutya jó őrző, hogy nem simogatták meg soha idegenek. Illetve vallom, hogy kutyát családtagként, modern módon tartani és nem kib*szni a kertbe vagy a telepre hogy őrizzé oszt csá, nem torz és elpuhult, és ne csodálkozz ha ez a lenéző hangnem nem tetszik másoknak mert itt a legtöbb embert ezek szerint torz és elpuhult. Ha meg nem tetszik ahogy értelmezik a kérdésed, akkor írj egyértleműen, mert nem vagyunk gondolatolvasók.

2014. ápr. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Na ugye, hogy tudsz te, csak kell egy kiss koppintás a fejedre, hogy ácsi, lövésed sincs kivel beszélsz! ;)


Az egész kommentedre a válasz, de igen, még mindig valamit alaposan benéztél, és te beszélsz nekem(?), mert amit legutoljára leírtál, SENKI nem mondott még csak hasonlókat sem.


Egy dologgal viszont egyetértek, amiatt nem kell szégyenkezned, hogy ami számomra egyértelmű, az lehet neked/nektek nem az. Ez ok, tényleg senki nem született gondolatolvasónak, ezt én magam is aláírom - no problem.


De iszonyatosan félreértettél engem, vagy nem tudom minek képzelz hót' tévesen:

1. Nincs kutyám.

2. Nem is hiszem, hogy valaha lesz, mert nem szeretnék, sok a gond velük.

3. Örülök, hogy neked van, és így tartod (hisz megfelelsz a kritériumaimnak amit leírtam, TE IS úgy, mint az első kettő - akik egyáltalán nem hőbörögtek/kritizáltak ismeretlenül és alaptalanul).

4. Nem írtam olyan dolgokat, mint legutolsó kommented második felében. Nem írtam kib*szott kertvégi kutyákról sem, a HÁZAT és CSALÁDOT védjék, akiket néha meg is sétáltatnak, ebben pl. sehol nem volt, hogy nem lenne közös kedvenc, sem az, hogy csak ott állnának, és csók. Normális nevelést írtam, DE(!) mivel feladatuk is lenne a kutyáknak, melyet illene kőkeményen betartaniuk, ezért (igen, JÓL ÍRTAD, a legtöbb itt kommentelővel ELLENTÉTBEN) nem ilyen tutyi-mutyi simogattja ebeit vadidegenekkel, és engedem az idegeneknek a baromságaikat, akik lehet holnap megtámadják eme fickót módon sétáltatná, hanem biza visszafogottan.


VALÓBAN nem normális, ha pl. egy óvatlan kisgyermeki kéz esetleges simogatása miatt őt megtámadnák - bazzeg, mégis minek merészelsz nézni engem, én sem tűrném, ha az én gyermekemről lenne szó! - DE(!) ha valaki, idegen jófejségből simizni, vagy bánom-is-én-mit akarná őket, azt a gazda ne engedje neki, mondván lehet eszik a kezedből (tudod, ez irónia akart lenni, reméltem, ehhez nem kell gondolatolvasás).


Szóval igen, semmi rosszat nem mondtam, de te valamiért totálisan és alaptalanul félreértettél. Ezt hívják úgy, benézted.


DE FIGYELJ, SEMMI BAJ!!! TÉNYLEG NO PROBLEM! Nyugodj meg, tisztáztuk pöpecül egymást, nem kell a feszkó - nyugi! - túl van minden trágyázva, nincs itt semmi gond mostmár. Valóban nincs. Keep calm.


És légyszi, mostantól _AZOK_ kommenteljenek csak, akik a kérdsére szeretnének válaszolni! :)


Köszönet mindenkinek! :)

2014. ápr. 10. 19:58
 8/9 anonim ***** válasza:

vita van :)

érdekes a kérdésed felvetése és a saját kommenteid :)

mit titkolsz?

2014. ápr. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Már ne haragudj de ha nincs kutyád és nem is szeretnél, akkor nem gondolod, hogy nevetséges dolog idejönni és úgy viselkedni mintha te lennél az istenkirály aki mindent tud és leosztani azokat akiknek valóban van TAPASZTALATUK is? Én sem megyek pattogni például az anyákhoz, amikor nekem nincs gyerekem, annak ellenpére, hogy elképzeléseim azért vannak róla.

Ha meg már itt tartunk, akkor nekem, veled ellentétben nem csak kutyáim vannak, de volt már szerencsém komondorral, kuvasszal, és rottweilerrel felnőni, de valóban még én kérek elnézést. :D

2014. ápr. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!