Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 éves Rottweiler pórázhoz...

Babinénimosodája kérdése:

6 éves Rottweiler pórázhoz szoktatása. Hogy?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Lenne egy Holland Rottweiler kan kutyám, akivel eddig sajnos túl sokat nem tudtam foglalkozni. Most jött egy ötlet az egyik ismerősömmel hogy mennyünk kutyát sétáltatni. Bezártam a kutyaboxba megismerkedtek az ismerősöm kutyájával és jól viselték egymást. Itt kezdődött a probléma.. Felakartam rakni, vissza húzódó volt.. ( 3 soros edzett acél folytó lánc, mivel közel 55 kg) Megpróbáltam egy kisebb bőr nyakörvel, azt nagy nehezen magára engedte miközben simogattam. De sajnos jött hogy ugatott, ugrált és mintha szenvedne ( Pedig nagyon engedékeny és türelmes kutya. Ilyenkor nagy nehezen sikerült levennem róla, amit szintén alig-alig sikerült. 2 hete próbálkozom 1-2 naponta hogy felrakjam rá a nyakörvet de mindig az a vége, pedig jutalom "falatkákat" is adok neki, de semmi... Ma annyira eldurvult a helyzet hogy földhöz vágta magát..( természetesen egyből levettem róla)

most jönne a kérdésem , lehet rá esély hogy együtt elmenjünk sétálni , vagy nagyon nem szeretné? pedig az utcára folyamatosan kimenne, ha tehetné... vagy fél ?

Kérlek segítsetek.



2014. ápr. 10. 21:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen az a Holland Rottweiler?
2014. ápr. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem vidd el egy tüköriskolába, és megmondják, kell-e neki valamilyen terápia, amitől ebből kigyógyulhatna. Lehet, hogy valami nagyon rossz élménye volt.+-*
2014. ápr. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 sippara ***** válasza:
97%

"Lenne egy Holland Rottweiler kan kutyám, akivel eddig sajnos túl sokat nem tudtam foglalkozni."


Egyrészt mi az anyám az a "Holland Rottweiler", másrészt ne kezdd rögtön hazugsággal. Nem nem TUDTÁL, hanem nem AKARTÁL vele eddig foglalkozni.


"Most jött egy ötlet az egyik ismerősömmel hogy mennyünk kutyát sétáltatni."


*meNJünk, hogy előtt VESSZŐ.


"Bezártam a kutyaboxba megismerkedtek az ismerősöm kutyájával és jól viselték egymást."


Miért kellett boxba zárni a kutyát?


"Felakartam rakni, vissza húzódó volt.. ( 3 soros edzett acél folytó lánc, mivel közel 55 kg)"


Na ezzel több probléma is van. Egyrészt foJtó, másrészt ha fogalmad sincs, mi az, csak hallottál róla valami havertól (márpedig ha háromsorosat raknál a kutyára, akkor ez a helyzet), akkor marhára ne akard használni, mert többet ártasz, mint használsz.


"De sajnos jött hogy ugatott, ugrált és mintha szenvedne ( Pedig nagyon engedékeny és türelmes kutya. Ilyenkor nagy nehezen sikerült levennem róla, amit szintén alig-alig sikerült."


Tehát ráadtad a nyakörvet, hisztizett egy sort, levetted a nyakörvet. Gratulálok, elkezdtél végre valamit tanítani a kutyádnak: ha valami nem tetszik, vagy ismeretlen neki, hisztiznie kell.


"2 hete próbálkozom 1-2 naponta hogy felrakjam rá a nyakörvet de mindig az a vége, pedig jutalom "falatkákat" is adok neki, de semmi..."


A kutya hisztizik, te eteted, eteted, eteted, majd leveszed a nyakörvet. Kiválóan tanítod hisztizni.


"Ma annyira eldurvult a helyzet hogy földhöz vágta magát..( természetesen egyből levettem róla)"


Nyilván nem kapott elég jutalmat az eddigi szintű hisztiért, így tovább próbálkozott, és sikerült teljesíteni egy új elvárást. Megtanítottad, hogy verje magát földhöz. Ha továbbra is ilyen következetesen csinálod, hamarosan már a nyakörv látványától földhöz vágja magát visítva.


"most jönne a kérdésem , lehet rá esély hogy együtt elmenjünk sétálni , vagy nagyon nem szeretné?"


Mikor próbáltad sétálni tanítani? Amit eddig csináltál a kutyával: bezártad egy boxba, hogy egy másik kutya körbeszagolja; betanítottad, hogy hisztizzen, ha nyakörv kerül rá. Ennek melyik részével szeretted volna sétára szoktatni?


"pedig az utcára folyamatosan kimenne, ha tehetné..."


Hát hogy ne menne? HAT ROHADT ÉVE BE VAN ZÁRVA!!! Próbálj már meg hat évet lehúzni a nappaliban...


"vagy fél ?"


Erre miből következtettél?


Igazából egyetlen kérdésem van: Mi a célod azzal a kutyával - már azon kívül, hogy királyul néz ki, elmondhatod hétvégén a dizsiben, hogy holland (:D :D :D) rottweilered van, és kiválóan fog őrjöngeni, ha nyakörvet lát?

2014. ápr. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

mindent megtettél :) amit NEM szabadott volna :)

a kutya ,még ha 55 kg is ,nem dönthet semmiről, amit te nem akarsz .

1 : nyakörv rá ,és rajta is marad !! örökké!

2: a kutya tehet amit akar ,ha te nem vagy ott, de ha igen akkor csak azt amit te ,a gazdi megengedsz neki.

3: ha ez nem megy ,akkor felejtős a séta ,mert te képtelen vagy felügyelni rá.

4 : innentől van egy 55 kg-os kiszámíthatatlan kutyád ,ami ("" nagyon engedékeny és türelmes kutya"" ) , de ez csak szerinted van így :) a valóságban a kutyád neveletlen ,és szocializálatlan , és az utóbbi a nagyobb gond!

5: nem jutalmazzuk a kutyát, főleg nem ilyen környezetben , amikor még azt sem érted,hogy mit miért csinál!

a jutalmazást akkor kezd amikor a kutya RÁD FIGYEL ÉS SZÓT FOGAD!

6: ha lehet , erős FIXRE csatolt 1 soros fojtó nyakörvet használj.( ez a 3 soros edzett sz@r ,meg mehet a fenébe). nem tudod fojtani ,és nem is szabad!!!

7: gondolom az szóba sem kerülhet,hogy hívj a házhoz egy kiképzőt aki segítene neked ebben a problémában ??? pedig hidd el , megérné!! főleg,hogy kint az utcán ,már egy 55 kg-os töltött fegyver is lehet a kezedben !!!

2014. ápr. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Rákerestem a Holland Rottweiler kifejezésre, az alábbi képeket adta ki:

[link]


Ezek sima rottweiler. A Te kutyádról láthatnánk képeket, kedves kérdező? Egyébként a leírásod alapján a kutyád neveletlen. Vidd el kutyaiskolába, kérd szakértő segítségét.

2014. ápr. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sippara, most jót röhögtem, nagyon vicceseket írtál :D:D:D de amúgy egyetértek. És még én agyalok, hogy a németjuhászom meg a boxerem után bevállaljak-e majd egy rotit. Más meg csak úgy egy FELNŐTT KAN rotit magához vesz, nulla tapasztalattal!!!! ÁHHH
2014. ápr. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
szerintem már késő van 6 éves kutyára bármit is rátuszkolni, reménytelen. egyéves kora körül kell ilyesmit elkezdeni. a Rottweilerrel kiskortól kezdve kell foglalkozni, nevelni, tanítani, pórázhoz szoktatni.
2014. ápr. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!