Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki lehet elore valtani a...

Ki lehet elore valtani a kennelnevet, ha meg nincs nalam szuka kutyus, akivel tenyeszteni tervezek?

Figyelt kérdés
Mar 2 eve vartam erre a kiskutyara, es most vegre eljutottam a celegyenesbe, mert tegnap megszulettek. El lehet intezni elore, eddig nem foglalkoztam olyan athatoan a formalis dolgokkal, de errol nem talaltam infot, lehet e mar ugy kikerni a kennelnevet, hogy a kutty meg nincs nalam.
2014. ápr. 11. 14:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább várj ezzel, mire egyáltalán odáig juttok, hogy tenyészteni lehessen, az kb 1,5 év.

Lehet, hogy nem is lesz egy a fajtastandardnak minden szempontból tökéletes példány (hiába jók a szülők), valamint meg kell csináltatni az egészségügyi szűréseket is. Azoknak sem lehet holnap nekivágni. Ne siess ezzel, még látni sem láttad a kölyköt,de már kennelt alapítanál.

2014. ápr. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A tenyészszemlét mindenképp várd meg, mert ott dől el, hogy tenyészthető-e egyáltalán. Az elsőnek teljesen igaza van, ne siesd el.
2014. ápr. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Akiteki ***** válasza:
Bárki bármikor kiválthat kennelnevet, kutya sem kell hozzá.
2014. ápr. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Koszonom a válaszokat :) a tenyészszemlével nem számolok, mivel nálunk (Szlovákiában élek) nincs ilyen, vagy vannak a kutyának a fajtájában jó eredményei munka (vadászat a mi esetunkben), vagy pedig meg van milyen kiállításokra kell elmenni min. 3x. De mivel gondolom a kennelnév kiváltás mindenhol ugyanúgy megy, hisz ez az FCI alatt megy végbe, ha leakarom védetni a nevet, így ugy gondoltam itt rákérdek. A kiskutyát láttam már, és mindennap fogom, mert a városban van a tenyésztő ahol tanulok. :)

Nekem elsősorban vadászatra kell egy munkavonalú kutya, tehát nem is épp a kiállítási kutyákra megírt standard lesz jellemző rá.

2014. ápr. 11. 19:58
 5/5 A kérdező kommentje:
Jah és a fajtaspecifikus betegségekre mentes, mert mindkét szülője az, és mivel kistestű kutya (a dp és ilyenek nem nagyon sújtják a fajtáját).
2014. ápr. 11. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!