Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Panelba milyen közepes méretű...

Panelba milyen közepes méretű kutyát ajánlotok?

Figyelt kérdés
Először shiba inut szerettünk volna, de sajnos nagyon drága ( 250-300 ezer ) aztán megtetszett a husky, de azt olvastam nagyon öntörvényű így talán egy panelba nem a legjobb választás. Milyen fajtát ajánlotok ?
2014. ápr. 11. 20:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
47%
Angol cocker spániel??
2014. ápr. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
ha sokat tudtok vele sétálni minden nap, akkor természetesen vizslát - nekem is az van. :)
2014. ápr. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
husky szerintem panelba nem való. Nagyon nagy a mozgásigénye. Én egyébként azt ajánlom, hogy menj el egy menhelyre és onnan hozz egy kutyát. Mi is panelba lakunk, mi is menhelyről hoztuk és nagyon aranyos ragaszkodó kutyusunk lett. A menhely tele van szeretetre éhes kutyákkal, biztos találnál olyan kutyust aki hozzátok való.
2014. ápr. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
0%
spániel... bár én láttam már h valaki sétáltat spánielt és nem egyszerű...leül a zebrán meg ilyenek :/
2014. ápr. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
a spániel nem igazán tetszik. amik eddig szóbajöttek : németjuhász, rottweiler, labrador.. ilyen típusú kutyákra gondolok.
2014. ápr. 11. 21:11
 6/23 anonim ***** válasza:
De ezek nemigazán közepes termetűek szerintem. Közepesnek inkább a beagle, spániel, tibeti terrier stb. számít. Én nem vagyok egy kutyának a kertben a helye típus és beengedném az olyan fajtákat is, amiket te írtál, de szerintem nekik azért csak-csak kell egy kert. Persze ha úgy alakul, akkor oké, de direktbe panelba nem vennék ilyen fajtákat.
2014. ápr. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Az általad felsoroltak valóban nem "igazi" közepes testűek, sőt én nagynak nevézném. Nem a panel vagy nem panel a kérdés, hanem te. Ha képes vagy lemozgatni, kielégíteni az igényeit, lefoglalni egy tanulékonyabb kutyát akkor bármi szóba jöhet. A szőr hossz is egy kérdés, valakit nagyon zavar valakit nem a hosszú és sokat hulló. A panel egyetlen hátránya, hogy a kutyát sokkal többet kell levinni, kivinni és lemozgatni mint a kertben lévőket. Kérdés, hogy az általad megnevezett kutyáknak elég helye lenne-e, privát zóna, fekvőhely stb.
2014. ápr. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Mennyit foglalkoznál vele? Járnátok-e suliba? Űznétek-e valamilyen kutyás sportot? Mennyit lenne lehetősége elengedve sétálni, kutyák között lenni? Mi a célod a kutyával? Mekkora az alsó, és mekkora a fölső mérethatár, amiben gondolkodsz? Milyen kutyás tapasztalatod van?
2014. ápr. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Nem első kutyám lesz, de párommal élek együtt és neki már volt, van tapasztalata a kutyákkal. A legtöbbször lenne otthon vele valaki, persze olyan is elő fog fordulni hogy én és a párom pont egyszerre dolgozunk. Azt is meg tudnánk oldani hogy akkor egy rokon leviszi. Nagyon sokat foglalkoznánk vele, nekem régi álmom és imádom az állatokat. Suliba nem járnánk, de biztos vagyok benne hogy jól nevelt lesz, mivel a páromnak van már gyakorlata. Itt ahol lakunk, van egy hatalmas kutyás park, szaladgálhatna más kutyákkal is. Csak hobbi célra tartanánk. Az alsó határ a shiba inu, az a fajta nagyon tetszik "kicsik" közül, de a többi nem igazán. A nagyobb fajták valahogy közelebb állnak hozzám. Persze nagyon hosszúszőrűt vagy hatalmasra megnövőt sem szeretnék.
2014. ápr. 12. 08:32
 10/23 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy hanyadik emeleten laktok és van-e lift?
2014. ápr. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!