Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » BARFfal lennének kérdéseim!?

BARFfal lennének kérdéseim!?

Figyelt kérdés

-A tojás meg kell főzni és úgy kell odaadni vagy csak nyersen?

-És a héját össze lehet törni és úgy oda lehet adni?

-Vannak olyan párosítások amik kiütik egymást pl: ha rakok bele egy kis mézet akkor olajat nem lehet?

- Milyen olajokat lehet adni?

- Olvastam hogy a gyümölcsöt össze kell turmixolni mert csak úgy ér valamit de ha pl 2x2 centiméterre vágom úgy is jó?

Kicsit sok a kérdés:D



2014. ápr. 11. 21:29
 1/5 anonim ***** válasza:

"A tojás meg kell főzni és úgy kell odaadni vagy csak nyersen?

-És a héját össze lehet törni és úgy oda lehet adni? "


Mi nyersen adjuk oda és apróra konkrétan porrá törjük a héját és bele szórjuk a kajába,de nem az egész héjat csak kb egy kávés kanálnyit (kistestű kutyáink vannak)


"Vannak olyan párosítások amik kiütik egymást pl: ha rakok bele egy kis mézet akkor olajat nem lehet?"


Húú na ezt nem tudom :D



" Milyen olajokat lehet adni? "


Hal olaj, csukamáj olaj meg van még pár amit lehet. (én ritkán extra szűz oliva olajat szoktam,nem sokat)


"Olvastam hogy a gyümölcsöt össze kell turmixolni mert csak úgy ér valamit de ha pl 2x2 centiméterre vágom úgy is jó? "


Én le reszelem és úgy kapják. Turmixolnám,ha lenne turmixunk.Minél apróbb annál jobb,mert a kutya nem tudja úgy megemészteni a rostokat azért kell turmixolni.



De ajánlom ezt a csopit. BARFról minden benne van

[link]

2014. ápr. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A gyümis dolgot kiegészíteném hogy azért kell turmixolni, mert a kutya nem képes felvenni a növényi tápanyagokat, ha ép a sejtfal. Az még külön munka neki lebontani és mire sor kerülne az értékes tápanyagokra, addigra már a tápcsatorna végére ér :) Turmixolással megkíméljük a gyomrot a "fölösleges" munkától.
2014. ápr. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi mind2-nek :) ment a zöld kéz :D
2014. ápr. 11. 22:11
 4/5 anonim ***** válasza:

A tojást én nyersen, egészben adom a kutyáimnak. Van, hogy megeszik a héját, van, hogy nem.

Én, mikor még BARF-oztam, mindent egyszerre nyomtam bele, tehát a mézzel együtt ment olaj, meg ecet is, amikor ilyet is adtam.

Olaj: a legjobb a halolaj (lazac).

A gyümölcsöt turmixolni kell. Még így se hasznosul belőle sok (enyémek akkorát kakáltak tőle, mint egy ember xD), de legalább nem megy át a kutyán egészben.

2014. ápr. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi :D XD
2014. ápr. 11. 22:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!