Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezt találtam a fül/farokvágásr...

Ezt találtam a fül/farokvágásról, most akkor hogy van ez?

Figyelt kérdés

Böngészgettem a neten, és ezt találtam a fül és farok vágásról:

[link]


Ebben az van, hogy fajtatiszta, törzskönyves kutyáknál, ahol a fajtastandard engedi vagy előírja a fül/farokvágást, azoknál engedélyezett a műtét. Eddig viszont úgy tudtam, hogy törvény tiltja. Most akkor hogy van ez?



2014. ápr. 12. 09:47
 1/6 anonim ***** válasza:
61%

Én sem igazán értem hogy van ez. Szerintem inkább a csonttá soványodott kutyákkal kellene, hogy foglalkozzanak, meg a megkínzottakkal, rosszul tartottakkal... Na de itt mindig a normális kutyatartókat, meg embereket cseszegetik, szóval... :/


Én nem vagyok fülvágás párti, de az, hogy ez állatkínzás lenne, nagy baromság (persze ha valaki otthon végzi altatás nélkül, az már igen). Az állatkínzás nem itt kezdődik.

2014. ápr. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mikori ez a dokumentum?

Egyébként el tudom képzelni, hogy tenyésztői nyomás hatására adták ki ezt az ajánlást, hiszen aki akarta, az eddig is megoldotta, hogy vágva legyen a kutya füle, farka.

2014. ápr. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
Mikori? Lehet akkor írták amikor még nem tiltotta a törvény a kupírozást.
2014. ápr. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Megnyugtatok mindenkit,hogy a csonttá soványodott kutyákkal IS foglalkoznak az állatvédők.

A csonkítók mindig tudnak tanácsot adni,hogy mivel kéne foglalkozniuk az állatvédőknek.Kíváncsi lennék,ők hány csonttá fogyott kutyát mentettek meg.

2014. ápr. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Én sem tudom, hogy mikori, kerestem hozzá dátumot, de nem találtam semmit, viszont a dokumentumban az van, hogy 1998. évi, így könnyen lehet, hogy ez még a régi jogszabály.


Én sem vagyok fülvágás mellett, de ellene sem, az amstaffomnak sincs vágva a füle (bár ebből adódóan egészségügyi problémája már volt...), de szerintem vannak olyan fajták ahol a fül/farokvágással lehet igazán jól megőrizni a fajtajelleget.

2014. ápr. 12. 13:30
 6/6 anonim ***** válasza:

Na, megtaláltam. Ez egy régi dokumentum, már 2010-ben is belinkelte valaki ide: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__1283247-most-..

Mivel a tiltást 2012-ben vezették be, ma már nem érvényes a törvényi szabályozás miatt.

2014. ápr. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!