Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyámnak van egy testi...

Kutyámnak van egy testi hibája ami gondatlanságból és hozzánemértésből adódott de semmikép nem öröklődő emiatt soha nem nyer semmit a kiállításokon. Feladjam a karrierjét?

Figyelt kérdés
Oltári nagy hülye voltam és okoztam egy testi hibát a kutyán ami több mint valószínű soha nem fog helyre jönni. Viszont vannak már érdeklődők is akik utódokat akarnának tőle mert remek fizikummal és karakterrel rendelkezik. A kiállításokon sorba kapja a rossznál rosszabb eredményeket. Feladjam a karrierjét és már ne fektessek bele több összeget? Úgyse fog soha kapni minimum 10-10 CAC/ Cacib ...-ot? Vagy várjak és meglátom mi lesz tovább. Most 17 hónapos. Nagyon elvagyok keseredve mert gyönyörű kutya nagyon szépen viseli a fajta jellemzőit. :(
2014. ápr. 13. 17:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Milyen testi hibát és hogyan sikerült okoznod?
2014. ápr. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Kalcium túladagolás végett kifordult az első mancsa nem szép egyenes hanem hát keresek képet róla elmagyarázni nehéz:

[link]



Mint a bal mancsa a bernáthegyinek mindkét oldalon olyan.

2014. ápr. 13. 17:57
 3/17 anonim ***** válasza:

Kicsit több infó kellene:

Milyen fajta a kutyusod?

Mi baja van?

És hogy lett?

2014. ápr. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ja bocsi,nem láttam hogy írtál:/
2014. ápr. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Fajtája bernáthegyi, 1500 euro-ért vettem, kíváló többszörös díjnyertes szülőktől Németországból azért, hogy tenyészkant faragjak belőle. Megfelelő temperamentumú, nagyon okos és szép kan, mindenki csodálja. Rengeteg tenyésztő érdeklődik havonta és akar tőle kölyköket. Addig még meg nem lássák az első mancsát ... . Szóval az egész ott kezdődött, hogy mióta elhoztam Eukanubát kapott de az orvosom tanácsára bevett kb 2,5-3 hónap alatt (szerintem:) 300 darab ( de lehet több volt mert nem tartottam szünetet se a javaslatára) amúgy 2 doboz csonterősítőt és melette folyamatosan kellett neki főzni a disznólábakat ( orvosi tanácsra) úgy, hogy reggeli után kapjon egyet mert abban is van kalcium. mire 4-5 hónapos lett már kegyetlenül ki volt fordulva a mancsa, orvostól orvoshoz vittem mire egy hajlandó volt tanácsot adni és azt mondta jobb már nem lesz de próbálkozzam a glükozaminnal. Azóta javult egy picit olyan szintre mint a fentebbi képen van ( az nem az én kutyám) de még nem tökéletes és nagyon csúnya.
2014. ápr. 13. 18:05
 6/17 anonim ***** válasza:

Mindenképp válts orvost mielőbb!

Egyébként mivel nem öröklődő,lehetne vele fedeztetni.

2014. ápr. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Ha nincs bizonyítékod, hogy 100% nem örökletes a dolog, akkor megértem, hogy nem vállalják.
2014. ápr. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Igen lehetne, de eredmények nélkül és tenyészszemle nélkül nem fog kelleni senkinek.
2014. ápr. 13. 18:07
 9/17 A kérdező kommentje:
A tesvérei mind jók és van róla RTG felvétetem, hogy meszesedés van a mancsába, de ez a kiállítási bírónak semmit sem ér. Nem a szuka tulajdonosokkal van a bajom, hanem a kiállításokkal.
2014. ápr. 13. 18:09
 10/17 anonim ***** válasza:
52%
Attól tartok, hogy olyan, hogy kalcium túladagolás, nincs, nem létezik. A kutyának, mint ragadozónak az a természete, hogy a zsákmánynak nemcsak a húsát, de azzal együtt a csontjait is eszi, azaz kalciumhoz igazán bőségesen jut. Az ilyenfajta testi deformitásoknak valamilyen köze mindig van az öröklődéshez, ha másképp nem, akkor a fajta-jellegzetesség okán.
2014. ápr. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!