Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyánktól már az udvarra...

A kutyánktól már az udvarra se nagyon merek kimenni. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Van egy 6 hónapos német dog kan kutyánk (ivartalanított). Nem lehet vele normálisan játszani.14 éves lány vagyok és nagyon szeretem a kutyát de nem hallgat rám.Nagyon nagyokat harap és felugrál.Hiába kap ki nem érdekli ugyanúgy csinálja tovább.Ha elkezdek futni valami miatt akkor rohan utám és letámad.Az egész kezem tiszta lilafolt.Már a görényemhez is alig bírok kimenni.Mit csináljak vele? Segítsetek
2008. júl. 25. 17:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy biztos, futni semmiféleképpen se fuss előtte! Nagy eséllyel az a gond, hogy a kutya a rangsorban saját maga alá rak, nem tekint téged sem főnökének, sem semminek.

Az, hogy kikap a kutya nem sokat segít, maximum még durvább lesz, mert ha őt fájdalom éri, akkor azt hiszi, hogy a fájdalom okozása is megengedett.

Próbálj meg vele határozottabban viselkedni, ha tudod, akkor etesd te, de úgy, hogy érzékelteted, te vagy a főnök, tőled kapja a kaját és ugyanúgy el is veheted tőle. Próbálj ki olyat is, hogy nekilátsz az etetésnek, de előtte mondjuk te belakmározol, a kutyának pedig ezt végig kell néznie, megvárni a maga sorát, így érzi, hogy te vagy az első. Játszani lehet vele, sőt, kell is, de fegyelmezd, ha durva, hangjelzés erre a legjobb, az a lényeg, hogy a hang éles legyen és olyan ami bántja a kutya fülét. Mindenképpen fejezd ki, ha valami neked rossz, de ne azzal, hogy visongsz és ugrálsz előtte, mert ő azt játéknak fogja gondolni és még inkább ugrálni fog.

Ha valami jót csinál, akkor jutalmazd.

Még nagyon fiatal a kutya, könnyen nevelhető és kell is vele foglalkozni, mert különben a fejetekre fog nőni, veszélyes lesz és ez soha sem a kutya hibája, hanem az emberé, aki nem a saját kaliberének megfelelő állatot vett.

Az sem lenne rossz, ha segítséget kérnél a szüleidtől, mert gondolom, hogy nem te indultál esélyesnek, hogy 14 évesen egy német dog gazdája légy. Annak kellene elsősorban nevelnie, aki a fő-főnök lesz. És meg lehetne próbálni egy kutyasulit is, ha van a környéken.

Sok sikert!

2008. júl. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám is ugrabugrál de én nem szoktam elszaladni meg visongani.Nekem lány kutyám van csak annyi bajom van vele hogy mindig a nyakamba ugrál.Amikor nem birok vele akkor mindig viszem magammal a locsolót.

Nagyon fél a viztől és ha már csak meglátja a locsolót 5 méternél közellebb nem mer jönni.

Futni tényeg nem szabad futni.Megérzi a félelmedet és legrosszabb esetben meg is támadhat téged.Fegyelmezd.Ne hagyd hogy ő irányítson téged hanem te irányítsd őt.

2008. júl. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.Én szoktam etetni.Ő apukámat tartja a falkavezérnek de ő elég sokat dolgozik és nem nagyon tud vele foglalkozni.Már volt egy német dogunk csak megöregedett és elpusztult még karácsonykor.Aztán most vettük őt 6 hetesen és ez lett vele.Majd kipróbálom a dolgokat amiket mondott.
2008. júl. 25. 18:05
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem szoktam visongatni.Futni is csak akkor futok ha például esik az eső és valamit bekell hozni az udvarról.Mondom neki hangosan hogy nem.Megverni nem szoktam.
2008. júl. 25. 18:09
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát nálam azért viccesebben van a helyzet merrt a nagykutyám anyámat tartja falkavezérnek :P

pedig én is szoktam vele foglalkozni meg apám is.

2008. júl. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
El kellene vinni egy jó kutyaiskolába, ott ki tudná magát tombolni és egy kis fegyelmet is tanulhatna, amire nagy szüksége van. 6 hónaposan valószínűleg csak játszani akar veled, de nincs tisztában az erejével. Ha megadod az e-mail címedet, elküldöm Jan Fennel Kutyapszichológia című könyvét, olvasd el, nagyon sokat segíthet a nevelése során.
2008. júl. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló vagyok. Nem is úgy értettem a visongást, hogy ugrálsz előtte, csak az emberben megvan egy természetes védelmi reakció, mint például, ha megégeted a kezed, akkor elkapod és furcsa hangokat hallatsz...

Gondolom, ha mondjuk rád ugrik, vagy odakap, akkor abban az adott pillanatban te is inkább megrémülsz, mintsem higgadtan viselkedsz. És erre oda kell figyelni, ha eddig nem tetted volna meg.

Egyébként akartam kérdezni már az előző hozzászólásomban is, hogy mikor került hozzátok a kutya, de ezzel a hat hetes elválasztással sok mindent megmagyaráztál. Nagyon-nagyon rossz dolog ilyen korán kivenni a kiskutyát az alomból, elvenni az anyjától.

Ez az elsődleges közeg és a legfontosabb, ahol szocializálódnia kell az állatnak, és a te kutyádnál ez sajnos kimaradt a korai leválasztás miatt.

Így olyan dolgokat nem tanult meg, mint pl nem szabad harapni (a testvérei egyértelműen kifejezték volna neki kutya nyelven, ha játék közben eldurvul és harap, illetve ő is kapott volna) és azt, hogy hallgatni kell a főnökre (aki az anyja lett volna, merthogy egy idő után már nem csak táplálta volna, hanem rá is förmedt volna). Sajnos ezekre a te kutyádnak nem volt már ideje. Ezeket kellene most megtanítani neki!

2008. júl. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is azzal értek egyet, hogy egy hat hónapos kutya nagyon gyerek még és különösen egy ekkora blöki nincs tisztában a méreteivel és az erejével. Amit tehetsz, hogy kimész az udvarra és odamész hozzá. Ha ugrál, akkor fordulj el és ne reagálj, esetleg rosszalló hangsúllyal szólj rá. Ha leül, vagy abbahagyja az ugrálást, akkor meg lehet simogatni őt (istenem, de megdögönyözném, imádom a német dogokat :-). Ha megharap és ez fáj neked, akkor fog meg a nyakán a bőrt és rángasd meg. Ne durván, de ő is érezzen egy kis fájdalmat. Az anyakutya is így teszi helyre a szopós kölyköket, ha erősen harapják a cicit. A fogával kicsit megcsócsálja a nyakukat és egyből tudják mennyi a hány.

Ha futsz előle, azt játéknak veszi, félévesen még nem rangsorvitázik. Egyszerűen egy pajkos kölök melák, akivel ha szeretettel, de nagyon nagy következetességgel bánsz, egy nagyon higgadt és hűséges társra lelsz. A dogok nagyon okos és jóindulatú kutyák. Csak kicsit szeleburdiak. Vegyél egy fojtó nyakörvet és tedd rá. Ez olyan, mint a "lasszó", hogyha séta közben húz a kutya, akkor kicsit fojtogatja, tehát kénytelen engedni és akkor az örv is enged. Vidd el sétálni magaddal. Ha húz, aprókat ránts a fojtón, és előbb-utóbb megtanulja, hogy ne húzzon. Ahol teheted, engedd el. Hadd tombolja futkossa ki magát. Vezesse csak le az energiáit. Meg lehet tanítani őt arra is, hogy "ÜL!" vezényszó kimondásakor lenyomod a seggét és ülnie kell. Aztán a pórázzal magadhoz rántva "LÁBHOZ" vezényszóra továbbmentek. Ehhez nem is kell kutyasuli, pusztán sok türelem, energia és idő. Ha sokat foglalkozol vele, akkor nem az lesz, hogy kimész az udvarra és mivel ritkán lát, így elhalmoz a "szeretetével" és a "fogaspuszikkal":-) Töltsetek sok időt együtt. Legyen benne fegyelmezés és laza játék is.

Hidd el sok örömetek lesz egymással. Sok sikert.

Egy lelkes kutyás.

2008. júl. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Aki a Jan Fennel-könyvet ajánlotta!

Nekem is elküldenéd? Megvolt régen "papírformában", de kölcsönadtam és nem kaptam vissza. Itt a címem: kutyabaratanyuka@freemail.hu

Köszi előre is!


A kérdezőnek: Ez a könyv segíthet, érdemes elkérned!

2008. júl. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hali nekem is hasonló a gondom.Eltudnád küldeni a könyvet? címem m888@freemail.hu Köszi
2008. júl. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!