Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire hatásos a bolha/kulla...

Mennyire hatásos a bolha/kullancsirtó nyakörv ( SCALIBOR ) hosszabb szőrű kutyán?

Figyelt kérdés
Középázsiai juhászunk van, és be akartam ruházni egy scalibor nyakörvre, mert csupa jót olvastam róla, de ugyebár a KÁJ nem éppen egy rövid szőrű fajta, szerintetek mennyire lenne hatásos a nyakörv?

2014. ápr. 14. 16:08
 1/5 anonim ***** válasza:
próbáld ki ! hasonló kutyán mi forestót használunk 2 éve. tökéletesen bevált !
2014. ápr. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell próbálni, mert kutyája válogatja, hogy kinek mi válik be. Elvileg a szőr hossza nem mérvadó.
2014. ápr. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én két hosszúszőrű KÁJ méretű kutyán használom. A spot-on nem jött be, a Scalibor viszont működik. Néha azért előfordul bennük kullancs, de kb. évente annyi, mint ahányat korábban hetente szedtem ki. Az a lényeg, hogy viszonylag szorosra kell venni (ezt nem nehéz, mert épphogy csak elég a 65 cm), hogy a nyakörv hozzáérjen a kutya bőréhez. De tényleg ki kell próbálni, mert a kutyán és a területen élő kullancsokon is múlik, hogy melyik a leghatásosabb védelem!
2014. ápr. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk a kaukázusinkon bevált. Eligazgattam a szőrét, hogy hozzáérjen a bőréhez és beállítottam megfelelő méretre, ami se nem túl szoros, se nem túl laza, de hozzá simul kellően a bőréhez. Előtte amúgy nem árt megfürdetni a kutyust, hogy ne koszosodjon be olyan hamar a nyakkörv.

Amúgy a másik kutyánk egy berni pasztor és rajta is bevált volna, csak kijött a bőrallergiája rá.

2014. ápr. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Iternetes rendelést ajánlanék a Petissimo weboldalon csak rákell keresni hogy élősködők ellen és kidobja. Ha mindenképpen a scaliborhoz ragaszkodsz márka szerint is meglehet nézni és egy jó tanács.Ha nagy a kutya XXL v. XL méretet rendelj. És igen a szőr hosszúságától független lehet rárakni.
2014. ápr. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!