Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Helyemben mit tennétek?...

Helyemben mit tennétek? Fogadjam be húgom kutyáját vagy ne?

Figyelt kérdés

Nekem van egy idős kutyusom,remélem még sok évig lesz velem!

Húgomnak van egy 3 éves kutyája.

Együtt lakunk még a szüleinknél.(húgom 18, én 21)


Már kb 1-1,5 éve,hogy nem foglalkozik a kutyájával.Pedig nagyon jó jellemű kutya,pörgős, kiváló sport kutya lenne.


Egyszerűen a séták a "muszáj" "kényszer" kategória számára,pedig ennek a kutyának naponta 1 órás mozgás minimum kéne.E helyett csak napi 3x 30-40 perc séta pórázon (jelzem csak 20 percet akar sétálni,veszekednem kell vele kb naponta,hogy többet menjünk).Hétvégente kitudom rángatni a parkba akkor 1,5 -2 órát is kint vagyunk.


Hosszú szőrű és 2,5 hónapja ki se fésülte, a kutya tiszta csomó,persze már tavaly nyártól nincsen kifésülve normálisan.Időnként én neki állok.Egyszerűen azt akarom ébredjen fel húgom,hogy van egy kutyája akiért felelősséggel tartozik.

Azért nem foglalkozok vele (amit nehéz megállnom) mert úgy van vele,hogy majd ha már 1x megcsináltam megfogom mindig.

Ezt szeretném elkerülni!

Sétákhoz java részt nincs kedve,nekem kell lerángatnom.Mivel teljesen neveletlen mindenre ugat,húz minden baja van. Már megmondtam húgomnak,hogy hogyan fegyelmezze de ő nem. Én amikor sétáltatom minden betartok, séta elején 15 percig fegyelmezem a kutyát után szépen tudunk sétálni egy darabig majd újra fegyelmezni kell.Szerencsére az én kutyám nagyon szépen jön mellettem,így vele nem kell foglalkoznom.


Már ma az is szóba került,hogy ő el akarja adni a kutyát mert csak egy nyűg neki :/


Én már kistestűt a kutyám után nem szeretnék.De tudom,hogy ha majd hozzám kerülne,egy remek kutyát faragnék belőle.De az még évek kérdése.

Így,hogy a húgommal él a kutyája.Nem fog változni.Egy sétával húgom képes tönkre tenni azokat amiken én javítottam.Mondjuk legalább nekem nem ugat mindenre.


Szóval gondolkoztam,hogy majd ha kutyusom nem lesz akkor átveszem húgom kutyáját elkezdek vele foglalkozni és suliba is viszem szocializáció miatt.

Viszont tényleg kistestűt már nem szeretnék.De ő meg az.És jó darabig megint nem lehet olyan kutyám amilyet szeretnék.

Meg bele gondolok évekig így éljen szerencsétlen kutya.

Én időnként járok futni,persze ha kedvem van,olyankor viszem magammal a kutyáját futni,olyan boldog a végére látszik rajta :)


Tanácstalan vagyok.

Szegény kutya éljen évekig így míg én oda jutok,hogy át tudom venni,viszont nekem megint éveket kell várnom egy másik kutyára,akire már így is évek óta várok.

Vagy keressünk neki egy jó gazdit,aki helyre teszi,törődik vele.Húgomról le jön a felelősség.Én meg majd a kutyusom után tudok egy olyan kutyát venni amilyet mindig is szerettem volna.


2014. ápr. 14. 22:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Milyen fajta?
2014. ápr. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ha nem ilyet akarsz, akkor inkább keressetek neki gazdit, de normálisat, ne egy hülyéhez kerüljön!
2014. ápr. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Hááát ez abszolút azon múlik hogy te mit szeretnél jobban. Ha nagyon hozzád nőtt a kutyus és szeretnéd akkor vedd magadhoz. De ha nem, akkor inkább keressetek neki egy felelősségteljes gazdit, de azt tényleg nagyon válogassátok meg hogy kinek adjátok oda. Ha boldog lesz ott akkor meg fog szokni, a kutyák nagyon könnyen alkalmazkodnak.


Dobj fel egy érmét hogy mi legyen a döntés, mielőtt leesne tudni fogod :)


Egy biztos: a húgod többet ne tartson semmilyen állatot!

2014. ápr. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Havanese.


Nagyon megszerettem ezt a kisdögöt az a baj.

Mindig is ilyen személyiségű kutyát szerettem volna. Vhogy közelebb is áll hozzám jellemben mint a saját kutyám. Foglalkozással meg én olyan álom kutyát csinálnék belőle.

2014. ápr. 14. 22:37
 5/16 anonim ***** válasza:

Én a helyedben beszélnék a szüleitekkel is. Aztán üljön le az egész család, és beszéljétek meg a húgoddal. Kérdezzétek meg, hogy miért akart kutyát, és most mi a baja vele, miért nem foglalkozik vele. A kutyát ő vállalta, az ő felelőssége, ha kell, valami durva dologgal ijesszetek rá. Ti ismeritek, Ti tudjátok, mivel lehet rá hatni.

Ha semmi nem használ, vedd magadhoz a kutyát még most! Hiszen te magad mondtad, hogy nagyon megszeretted.

2014. ápr. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Szerintem ha nagyon szereted vedd át húgodtól.

Nem tudom milyen kutyát akarsz, de írtad, hogy amikor viszed sétálni húgod kutyáját a sajátoddal szerencsére "nem kell foglalkozni" , mert szépen megy melletted, tehát arra célzok, ha az átvett kutyust sikerül (és miért ne sikerülne) úgy meg nevelni, hogy nem húz, ugat indokolatlanul stb... és figyel, hallgat rád, még mindig vehetsz egy olyan fajta kutyát amilyet szeretnél. És lesz két tökéletes kutyád egyszerre :)


Szóval ha befogadod, nem zárja ki, hogy később legyen még egy.


Csak az én véleményem, dönts úgy ahogy jónak érzed.

2014. ápr. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Lefogok ülni a szüleinkkel,bár én már anyumnak többször mondtam,hogy beszéljen vele,mert nem állapot,hogy én foglalkozok az övével is jó részt.

Ezt el kell dönteni.


Most nem tudom átvenni,mert mint írtam a húgom együtt van a kutyájával,nem fog változni!


Staffordshire terriert szeretnék vagy pedig menhelyről egy staffi mixet.


Tudom,hogy két kutya nem zárja ki egymást,viszont előre nem tudhatom,hogy lesz e időm 2 kutyára illetve az albérletbe (mert tervezem,hogy ebben az évben vagy jövőre elköltözök egyik barátnőmmel) lehet e két kutya.

Meg nem tudom hogy munkahelyek hogy alakulnak majd.


Most még lenne az övére időm,de ahogy lesz egy jobb meló hely elmegyek innen. Előző munkahelyen is folyton 12 óráztam vagyis 1 hónapból 1,5 hetet.

Meg egyszerre két kutyán nem szeretnék.Csak majd nagyon nagyon a jövőbe.

2014. ápr. 15. 12:19
 8/16 A kérdező kommentje:

Első körben családostul leülünk megbeszélni majd megmondom húgomnak,hogy ő mit szeretne, mert tavaly mondtam,hogy adjuk el ha nem foglalkozol vele lesz neki jobb gazdája.Erre kiakadt és sírt,hogy ő szereti,nem akarja eladni.

Ha nem változtat ezen akkor,lehet jobb ha keresünk neki még az idén egy jobb gazdit.


Meg a séták alkalmával,hogy javuljon az övé egyszerre két kutyát nem lehet vinni,mert ha kutya jön az övé ugat és az enyém is rákezd bár szerencsére őt könnyebb kizökkentenem,de két kutyával nem egyszerű!!! húgom miatt meg nem fogom külön vinni a két kutyát sétálni.Volt 1 nap amikor kipróbáltam,de eléggé fárasztó volt,mellesleg akkor pont nem volt melóm,munka mellett nem fogok 500x le menni,mert hogy külön sétálva jobban lehet fegyelmezni.Sajnálom én ezt most jelen pillanatban nem tudom megoldani.

Ha kertes házban lennénk akkor még megcsinálnám,hogy reggel az egyiket,délután/este a másikat viszem el.De így hogy panelban lakunk így nem.

2014. ápr. 15. 12:27
 9/16 anonim ***** válasza:

Ja, hát így már más a helyzet. Akkor az lenne a legjobb megoldás ha húgod változtatna és rájönne, hogy van egy kutyája akivel törödni kell.


Lehet hogy ha szülök is mondják, hogy ha nem változtat, hiába sír kerestek neki egy másik gazdát. Hátha jobb belátásra lehet bírni.


Remélem sikerrel jártok!

2014. ápr. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Én is örülnék,ha változtatna a kutyája felé.


Tudom,hogy benne van a pasizás,barátok,meg menjünk ide-oda korszakba.


De azét naponta-kétnaponta 10 perc a kifésülésre illetve a séták alkalmával betartani pár egyszerű dolgot,nem hinném,hogy olyan nagy ördöngösség.

Mert többet nem kérek tőle.Én megetettem őket.Kimosom a helyüket,táljukat.De azért fésülés,meg nevelésbe jó lenne ha részt venne..

2014. ápr. 15. 22:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!