Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya lenne az ideális...

TSkull kérdése:

Milyen kutya lenne az ideális számomra?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kutyát, amelyet nem házban tartanék, hanem kifejezetten őrző-védő legyen. Imádóm a nagytestű izmos kutyákat, mint pl. a Rottweiler, Amstaff, Beauceron és hasonlók, de tartók tőle, hogy egy ilyen kutya kienne a vagyonomból. Nagyon tetszik még a Staffordshire Bull Terrier is, mondjuk az nem egy nagytestű kutya. Szeretnék ötleteket. Persze szempont az is, hogy nem tépje le vmelyik rokonom karját. Tudom, hogy nevelésen múlik, de nem bízok annyira egyetlen állatban sem, hogy a lakásban legyen, vagy kisgyerek közelében. Imádom a kutyákat, és a képzéséhez is lenne türelmem, de egy intelligens fajt szeretnék, amelytől a családnak nem kell félnie, de a hivatlan vendégnek igen.

2014. ápr. 15. 11:02
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem bízol egyetlen állatban sem? Már ez alkalmatlanná tesz arra, hogy kutyát tarts.

Nekem nápolyi masztiffom van. Iskolába járt. Nem harap, feldönti a betörőt és ráül, vagy sarokba szorítja.

Nem esz ki a vagyonomból, havi kb 3 ezerből megvan a kutyatápja.

A kisgyereknek meg kell tanítani, hogyan kell egy kutyával viselkedni. A kutyák nem azért harapnak, mert ahhoz van kedvük, hanem mert bántják vagy fenyegetik őket. Akár a kisgyerekek egy rossz mozdulata is elég hozzá. Jelen esetben nemcsak a kutyát kell nevelni, hanem a gyerekeket is meg kell tanítani arra, hogyan kell egy kutyával bánni.

2014. ápr. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
93%

Amíg nem vagy képes egy kutyában bízni, ne szeressél akarni kutyát. Mégis, hogy gondolod?

Kutya él az udvaron. Őrzi a házat. Aztán, amikor a gyerek kimegy az udvarra, elzárod?

A kutya maga intelligens faj. Csupán a nevelésen, foglalkozás minőségén múlik, hogy előjöjjön belőle az intelligencia.

2014. ápr. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Speciel csecsemőre gondoltam, vagy tényleg kisgyerekre. Hiába a sajátodnak megtanítod, hogyan bánjon a kutyával, mi van ha rokonok jönnek? És látom fel vegytok háborodva, hogy nem bízok egy ragadozóban sem. Nem egy esetet olvastam, hogy bármilyen szigorú nevelés ellenére bajok történtek. A legtusolsó ilyen eset, hogy egy Malamut ette meg egy 6 hónapos csecsemő fejét. Én nem igazán hiszem, hogy az fenyegetést jelentett volna rá. Ki lehet akadni, de az állat az állat. Tiszteletben kell tartani az ő határait, és elfogadni, hogy az ösztönei mindennél erősebbek lehetnek.Nincs az a nevelés, amely teljesen ártalmatlanná tudna tenni egy ilyen állatfajt, amelynek elég csak a fogait megnézni, és rájön az ember, hogy bizony azok nem feltétlen barátkozásra fejlődtek ki.
2014. ápr. 15. 11:22
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az a véleményem, hogyha nem bízol a kutyában, akkor inkább ne tarts. Ez ugyanis sokat ront a kutya irányíthatóságán, mivel az, hogy nem bízol benne, azt fogja eredményezni, hogy bizonyos helyzetekben bizonytalan leszel majd vele kapcsolatban, esetleg félni fogsz, azt pedig a kutya rögtön levágja, hogy akkor neki kell irányítani, mert te nem vagy képes rá.
2014. ápr. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen, kisgyereket nem szabad kutyával kettesben hagyni, felügyelet nélkül. Viszont te nem is ezt írtad, hanem azt, hogy annyira nem bízol a kutyában, hogy a lakásba nem engednéd be, illetve nem engednéd kisgyerek közelébe (akár ott vagy, akár nem).
2014. ápr. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
62%

A felsorolt fajták közül egyik sem való neked, igazából arra, hogy kicsapd a kertbe oszt' majd jól őriz téged a pásztor kutyákon kívül egyik sem alkalmas, hiszen a fentieknek mind szüksége van az ember jelenlétére. Megjegyzem az amstaff még csak nem is nagytestű, de pláne nem kerti kutya.

Én nem adnék neked semmilyen kutyát ilyen hozzáállással, de mivel úgyis fogsz hazavinni, inkább egy menhelyi keveréket válassz.

2014. ápr. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
78%

A hármas számú kommented alapján a javaslatom: plüsskutya, kedves kérdező, plüsskutya. Az való neked.


Légyszi, NE akarj kutyát tartani, mert nincs hozzá sem érzéked, és nem is szereted az állatokat. Inkább erősítsd meg a kerítésed, ültess szúrós bokrokat a kerítéshez.

2014. ápr. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
A lehető legnagyobb jóindulattal azt tudom tanácsolni, hogy ne legyen még kutyád, és főleg nem a felsorolt fajtákból. Ha mindenképen úgy érzed, hogy kutyát akarsz, a saját érdekenben tedd meg, hogy előtte keresel pár normális kutyást, eljársz velük sétálni, megismered a kutyáikat, beszélgetsz velük. Elhiszem, hogy szereted a kutyákat, de nem látod át teljesen a dolgot, és ezzel sajnos oda fogsz jútni, hogy probléma lesz a kutyával. Akik előttem válaszoltak szintén gyakorlott kutyások, tudják mit beszélnek.
2014. ápr. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
Csak úgy hozzá tenném az egyik hozzászólással kapcsolatban, hogy a pásztor kutyáknak kimondottan szüksége van az ember közelségre és állandó megmozgatásra, tanításra, stb., szóval a kérdezőnek az sem való.
2014. ápr. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Bírom, egyesek csak úgy kinyögik, hogy nem is szeretem a kutyákat. Biztos jól ismertek. De igen szeretem őket, de mint mindennek ezen a földön kijár nekik is a megérdemelt tisztelet, és bizony nekik is van olyan privát szférájuk, amibe nem szabad beavatkozni. Gondolok itt arra, hogy amikor eszik, akkor én nem zavarom. Engem nem érdekel, hogy egyesek akkor is simogatják, én békében hagyom, hogy nyugodtan egyen. Egyesek megértették, hogy mire akartam kilyukadni, amikor a gyereket emlegettem, de véleményem szerint a kutyának nem a házban van a helye. Lehet annélkül is törődni vele, hogy beengednéd a lakásba.
2014. ápr. 15. 11:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!