Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet megállapítani,...

Hogyan lehet megállapítani, hogy mennyire könnyen tanítható egy kutya?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 15. 17:43
1 2
 1/16 anonim válasza:
12%
Például a fajtájáról,makacsságáról.
2014. ápr. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Vannak könnyen tanítható fajták, itt a rangsor:

[link]

Persze ez nem biztos, hogy mindig így van, előfordulhat, hogy felborul a papírforma.

Onnan tudhatod meg, hogy ha már első parancsra teljesít vagy kevesebb, mint öt ismétlés után akkor valószínű könnyen tanítható. Ha nem reagál sokadik ismétlésre sem, akkor nehezebb eset. Ha pár szólongatás után hallgat a nevére az is jó jel. :) Sajnos ezt csak úgy lehet megállapítani, miközben tanítod, mert minden kutya egy önálló egyéniség.

2014. ápr. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
mondjuk én a mudit betuszakolnám az első 10be valahogy.
2014. ápr. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
azóta láttam hogy ez csak fci táblázat :)
2014. ápr. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Sajnos a fajtasztenderdet nem tudom alapul venni :) Egy olyan módszer kéne, ami fél-egy órás találkozás alatt be lehet vetni.
2014. ápr. 15. 18:17
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Odamész egy marék jutalomfalattal és megtanítod leülni a kutyát..


Nekem a mudim 3szorra már magától felajánlotta az ülést, a bulldogjaim közül ugyan ez a szám már az egyiknél 10 a másiknál 12..

De ha értesz hozzá egy picit azért látszik egy kutyán.. meg kell nézni mennyire keresi a kapcsolatot mennyire működik közre stbstb

2014. ápr. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2014. ápr. 15. 21:13
 8/16 anonim válasza:

Azt lehet látni. Tanítsam, de hogyan? Pl. ül, fekszik stb. Lényeges az ösztönkezelés elöször, utána ajánlom a kutya tanítását. Ha érdekel pár tanács, akkor szívesen segítek: molnarpeter7k@postafiok.hu

Írj bátran!

2014. ápr. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

egy idegen kutyát ha elkezdesz ösztönkezelni egyből akkor ha felnőtt vagy neked megy mert védős (ez nem jelenti feltétlenül hogy nem könyen tanítható)

Vagy összezuhan...


De még is milyen szituban ösztönkezelnél egy kutyát félóra alatt?..


Ráadásul az egésznek semmi köze a tanításhoz

2014. ápr. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
a kötődés, a figyelem, a vágy a tanulásra , a gazdi nyugalma és tudása a legfontosabb . a fajta pedig ??? maradjunk abban ,hogy az északi kutyák sokkal nehezebben taníthatóak .
2014. ápr. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!