Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hám vagy nyakörv? Melyik a jobb?

Hám vagy nyakörv? Melyik a jobb?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 15. 18:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
27%
A nyakörvvel jobban vissza lehet fogni a kutyát, vagy hogy mondjam.A hám meg leginkább kisebb testű kutyáknak való szerintem, de mi is hámot használunk mert a szüleim nem akarják hogy a kutyánk nyakát húzzam... Egy erős kutyánál nyakörv kell.
2014. ápr. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
26%
És amúgy mind a kettő jó a maga módján, de én a hámot jobban szeretem.
2014. ápr. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
79%

Szia!


A hám sokkal kényelmesebb a kutyusnak, a nyakörvvel viszont jobban nevelhető. Ezt a kutyaoktatónk mondta. A hám olyan pontokon ér a kutya testéhez, amibe bele tud feszülni, amikor épp meg akar enni valakit... :) Persze ha jó kutyus, akkor jó a hám is...

A kutyaiskolában nyakörvet kell használnunk.

Ha sétánál nagyon húz a kutya, akkor elég egy pici de határozott rántás és mivel a nyakörv elég kellemetlen dolog tud lenni, ha rángatják, a kutya felhagy a nem tetsző viselkedéssel /jobb esetben.../

A nagyon neveletlen, kezelhetetlen kutyáknál olykor folytónyakörvet is használnak. Ez eléggé embertelennek tűnhet, de ez is egy oktatói módszer...

2014. ápr. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
58%
Ha szépen sétál a kutya akkor a hám kényelmesebb.
2014. ápr. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
10%
a hám sokkal jobb.a nyakörv folytja a nyakát
2014. ápr. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem sétához a nyakörv, azok közül is én a sima egysoros fojtót szeretem. Ha szabadon szaladgálnak, akkor meg hám van rajtuk, mert az jobban látszik, mint a nyakörv. De sétához én nem használom, nem szeretem.
2014. ápr. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
a nyakörv sem fojtja ha tanítva van a kutya...
2014. ápr. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
5ös énis emiatt kérdeztem. Mert láttam h majd letépem a nyakát.:s De akkor majd előbb megtanítom magam mellett sétálni normálisan.:D
2014. ápr. 15. 19:11
 9/21 anonim ***** válasza:
51%
Nekünk mindkettő van. Ki kell tapasztalni, minden kutyának más a megfelelő. Mindenkinek más tetszik jobban, szerezz be mindkettőből legalább egyet és próbálgasd nektek mi a jó. :)
2014. ápr. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
63%
Nem tudom, miért lenne a hám kényelmesebb a kutyának, hiszen sokkal nagyobb területen fekszik fel, sokkal több cucc van a kutyán, mint egy nyakörv esetében. Egy dologban azonban valóban kényelmesebb, ez pedig a húzás. Ha a kutyád nem tud szépen sétálni, akkor ne sajnáld, hogy fojtja magát, hanem tanítsd meg laza pórázon sétálni, mert gondolom neked sem kényelmes, hogy húz és semmilyen szempontból nem is előnyös. Ebből kiindulva nem tudom, milyen logika alapján kellene kellemesebbé tennünk a húzást a kutya számára.
2014. ápr. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!