Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit jelent az, hogy "túltenyés...

Mit jelent az, hogy "túltenyésztett"? Sokat hallom, ne vegyél bullmasztiffot, túl van tenyésztve,4-5 évesen elpusztul (? )

Figyelt kérdés
Nem igazán értem ezt. Ha jó tenyésztőtől veszem, aki szűri a kutyákat, ez a veszély tényleg akkor is fennáll? Hogy értik ezt?
2014. ápr. 15. 21:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Jó tenyésztőnél (aki MEOE tag) és mint írod, szűri is a kutyáit, nála nem. Viszont sajna sok fajtát már boldog-boldogtalan szaporít, pottyantva rá hogy mi van ha a két kutya közeli rokon (vagy direkt rokont rak össze mert az van háznál), na az ilyenek valóban 4-5 évig húzzák, de nem a túltenyésztettség az ok, hanem az örökletes betegségek (pl dysplazia miatt lesántul a kutya).
2014. ápr. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%

A nagy testű fajták eleve kevesebb ideig élnek.

8-10 éves kor már soknak számít náluk.

Azt javaslom,nézz körül néhány tenyésztőnél,beszélgess velük a fajtáról,ismerkedj a kutyáikkal.

Aztán ki tudod választani,hogy melyik kennel a legszimpatikusabb.

2014. ápr. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%

Véleményem szerint a fajtatiszta kutyák általában betegségekre hajlamosabbak mint a keverékek akiknél sokkal jobban keveredhetnek a gének. Viszont egy jó tenyésztő próbálja a betegségeket kiszűrni és az ilyen kutyánál a betegségek lehetőségét minimálisra csökkenteni. Ilyen kutyát venni azonban nem olcsó. Az "x.y fajta kutyák mindig betegesek" nézet szerintem inkább annak a következménye, hogy sokan olcsón próbálnak fajtatiszta kutyát venni és vesznek is valami szerencsétlen beteges jószágot kevés pénzért. Azután meglepődnek, hogy minden baja van és pár év múlva elpusztul és ráfogják a fajtára, hogy ez ilyen beteges.

Én részemről nagyon keverék párti vagyok, a mostani kutyám is az, a menhelyről hoztuk két éve, de azóta se volt semmi baja. Ha nincs elég pénzed megfizetni egy jó tenyésztőt inkább ezt ajánlom, nekem nagyon bejött. :)

2014. ápr. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

hát a túltenyésztett lehet az is amit előttem mondtak, de vonatkozhat arra is, hogy a tenyésztők követik ugyebár a világi trendeket...példa: francia bulldog: eleinte egy kifejezetten izmos, nem anniyra turcsi, miniharcikutyakinézetű állatka volt...na változtak a trendek, kisebb lett, turcsibb, mára alig kapnak levegőt, guvadnak a szemeik, ha meleg van hőgutát kapnak, ha hideg van tüdőgyulladást....nah ez régen nem lett volna, és sajnos tk-s, kiállításgyőztes apától anyától származó kutyusoknál is ez van.


ha jó tenyésztőtől hozod szűrt szülőktől, akkor remélhetőleg nem, ezek nem állnak fenn...vagy ha igen, akkor nem ilyen brutális mértékben. Úgyhogy én azt mondom, nézz utána a fajtának, annak, hogy honnan indult amikor még nem volt trendi, és olyan tenyésztőt keress aki az egészségre helyezi a hangsúlyt, és aki az original fajtajellegeket hozza.

2014. ápr. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%
A "túltenyésztett" egy olyan kifejezés, amely egy nem létező állapotra utal. Ugyanis a tenyésztés egy szelekciós folyamat, amelyen minden egyes háziasított állat átesett, és mindegyiknél kemény volt. Alapvetően azt akarják ezzel kifejezni, akik ezt használják, hogy az adott fajta nagyon beteges. Aki ezt használja, az a tudatlanságáról tesz tanúbizonyságot, ugyanis ez az egész "a fajtatiszták betegesebbek" mítosz nem a tenyésztett, hanem a szaporított kutyákra igaz. Ha olyan helyről veszed a kutyád, ahol a tenyésztő írásos egészségügyi garanciát ad mellé, akkor kicsi az esélye, hogy a kutya beteg lesz.
2014. ápr. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%

Jó kennelből kell venni, aki megcsinálja a szűréseket - ahogy írtad is.

Nekem is bullmasztiffom van. Itthon 1 kennel jöhetne szóba, akitől vennék kutyát, ha ismét kölyök vásárlás előtt állnék, de eü szempontból viszont egy külföldi kennelt néztem ki, (lengyel tenyésztő), aki nem csak a kötelező szűréseket csinálja meg, szűri a kutyákat szívre, 3 féle szembetegségre, könyökre, térdre, csípőre, vállra és 4 generációra visszamenőleg mentesek a kutyák vagy a legrosszabb eredmény csípőben is B-s volt.

2014. ápr. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Eddig a Blackface, Somogyvári-vitéz, Goldenmastiff kennel ami szimpatikus, de még nem nagyon merültem bele, csak a neten róluk lehetett több tapasztalatot is olvasni, és persze azt, hogy nincsenek nagyon elszállva az áraikkal.
2014. ápr. 16. 11:45
 8/12 anonim ***** válasza:
58%

A jó kutyának ára van és ez bullmasztiffnál inkább a 150-200eFt-os kategória a hazai kennelekben.


Nekem a Goldenmastiff kennelből van a kutyám, lassan 3 éves lesz, jó döntés volt AKKOR. De most vett onnan egy ismerősöm kutyát ill. amiket hallok róla... Én nem vennék onnan.


Itthon egyedül a Safety Of Flatland kennelből vennék, de kizárólag mentes párosításból ill. persze ez még attól is függ, h mi állna a szerződésben.

2014. ápr. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
58%
Általában igaz, hogy ha jó tenyésztőtől veszel kutyát, akkor elég biztonságos a dolog. Ugyanakkor vannak olyan fajták, akiket akármilyen gondosan tenyésztenek, nem lesznek "biztonságosak", mert eleve az elvárt, megfelelő jellemvonásaik is olyan extrémitásokat (méret, súly, kinézet stb) mutatnak amik nehezen összegyeztethetők a problémamentes, egészséges, és hosszú élettel.
2014. ápr. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Akiteki ***** válasza:
58%
Hülye kifejezés, nem létezik olyan. Van tenyésztett, meg szaporított kutya. Általában a szaporítók szokták előadni, hogy a jobb kennelekben "túltenyésztettek" a kutyák.
2014. ápr. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!