Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakik a házban egy kutya,...

Lakik a házban egy kutya, akit az én kutyám gyűlöl és megkergül, ha találkoznak, megoldásra ötletek?

Figyelt kérdés

A kutyám az utcán sokszor rendetlenkedik. Ezt úgy kell elképzelni, hogy imádja a kutyákat, barátkozós, de ha egy kutya nem hajlandó odamenni hozzá/átnéz rajta, akkor megugatja. Nem agresszív gyilkos ugatás, inkább olyan figyelemfelkeltő. Ilyenkor rászólok és erélyesen, de nem durván visszarántom, igyekszem mindig nagyon nyugodt maradni.



DE. Lakik a házban egy másik, sokkal nagyobb kan kutya is, akit MINDIG megugat, akár a lépcsőházban találkozunk, akár az utcán. De ez már durvább ugatás és akárhogy reagálok, csak po*ázik tovább és nagyon ciki, mert a másik kutya meg tök fegyelmezett, eddig csak 1x ugatott vissza neki...


Sima szövetnyakörvvel és pórázzal sétáltatom, volt, hogy rásóztam egy kicsit a fenekére (ettől valamiért nagyon megszeppen), de ez is csak kb. 5 másodpercig hat... Ma lenyomtam a földre, hogy nyugodjon le, mikor találkoztak, de úgy tekergett, mint egy giliszta...


Mit csináljak? :/


Tök jó lenne, ha jóban lennének egymással. Kutyasulira jó ideig nem lesz pénzem.



2014. ápr. 15. 22:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
23%

Na, ezért nem kell a 12 éveseknek yorki, meg chiwawa...


"A kutyám az utcán sokszor rendetlenkedik"

Meg kellett volna fegyelmezni az elején, hogy normálisan viselkedjen!


Az én kutyám sajnos nem bírja a kanokat, és már több "picikutyuli" futott oda hozzá, és bárhogy próbáltam elkerülni, elkapta. Utána meg rám néznek úgy, mint a véres rongyra, pedig 1 méteres pórázon viszem az utcán.

2014. ápr. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ezt a stílust be lehet fejezni! Az agyam eldobom, okoskodás az megy, ahelyett, hogy a kérdésre válaszolnál....


Nem csivavám van képzeld. Ez egy közepes termetű kutya, baromi erős állkapoccsal, előtte kóbor volt, de befogadtuk. NEM ÉN NEVELTEM ELŐTTE. Rövid pórázon viszem és kicsi meg nagyobb kutyákkal is barátkozik, de ezt az egyet mindig be akarja támadni.

2014. ápr. 15. 22:36
 3/12 A kérdező kommentje:
Ja és ha csivava vagy yorki lenne akkor mi van? Az is kutya, nem tudom minek szapulják folyton szerencsétleneket...
2014. ápr. 15. 22:37
 4/12 anonim ***** válasza:
54%

Sajnos tényleg a te kutyádban van a hiba. Ráadásul ha minden alkalommal rossz élmény éri ha egy másik kutyával találkozik ez csak rosszabb lesz. mennyire kajás vagy labdás? Ne nyomogasd le hanem próbáld a figyelmét magadra vonni még akkor is ha a ez nagyon nehéz ha megjelenik a másik kutya.

Gyakorloj a szemkontaktusra klikkerrel. Sokat. És amikor azt már imádja akor ha megjelenik a másik kutya kérj tőle szemkontaktust.

2014. ápr. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy vele van a baj :)

Kajával próbáltam elvonni a figyelmét, de csak egy pár pillanatra sikerült...De most hogy írod, lehet, hogy valami ízletesebbet kéne kínálnom neki :) Nagyon kajás amúgy.


"Ráadásul ha minden alkalommal rossz élmény éri ha egy másik kutyával találkozik ez csak rosszabb lesz. "


Jajj, nem erről van szó, a kutyák 90%-ával gyönyörűen viselkedik! :) Amikor odaugat egy másiknak (mert az mondjuk le se bagózza), akkor rászólok, hogy "NEM" és megyünk tovább és ha megmakacsolja magát és nem jön, akkor picit rántok a pórázon, hogy indulás van, de úgy, hogy érezze is azért (erős kutya) és utána jön szépen. zt is csinálom, hogy ha már mordul, hogy ugasson, akkor rászólok és ha csöndben jön, megdicsérem.


De ez az egy kutya a házból... Ez a klikkeres dollog eszembe se jutott, köszönöm! :)

2014. ápr. 15. 22:55
 6/12 A kérdező kommentje:
*dolog
2014. ápr. 15. 22:55
 7/12 Imola Ágnes ***** válasza:
A szemkontaktus nagyon jó, de figyelj arra, hogy fokozatosan csináld. Először otthon, utánna utcán, kutyamentes területen, utánna úgy, hogy távol van tőletek a kutya, és így tovább fokozatosan. Ha nehezen koncentrál rád más kutya jelenlétében, én azt szoktam tanácsolni, hogy kajával csalogtatva fordítsd háttal a kutyádat a másiknak. Így nem lesz esélye látni a kutyát, és kénytelen rád figyelni. CSak akkor vidd tovább a kutyát, ha az adott szituácóban már láthatóan nyugodt, és nem figyel a másik kutyára.
2014. ápr. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy nem tudni, mi a kutya előélete. A másik kutya milyen fajta? Lehet, hogy kifejezetten egy fajtára megy rá. Westiem van, és ki nem állhatja a spánieleket, de nem tudom, miért. Amiket előttem írtak, a klikkerezés és a jutalomfalatok hasznosak tudnak lenni, főleg az utóbbi... :)

Az első válaszolónak azért van baja a kiskutyákkal - és nem csak neki, sokan panaszkodnak rájuk -, gondolok itt ugye a yorkiera, és a csivavára, mert a gazdáik ezeket a kutyákat általában nem nevelik meg, és díszként hordják. Neveletlenek, stb. Nem ismerik a kutyák jelzéseit, és ha egy kicsit rájuk morog egy nagyobb kutya, akkor természetesen a nagykutyás gazda, és a nagyobb kutya a hibás, nem pedig a táskakutya, ami nincs megnevelve.

2014. ápr. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Ez egy összetett dolog. Elöször is értenünk kellene a kutya viselkedését. Gondolkodjunk: Mit miért tesz egy kutya? Miért jó ez neki? Mi az oka? Lenyomtad a földre, ez nem volt hatásos. Ez így nem is lesz sohasem! Erőszak csak erőszakot szülhet stb... Ha érdekel és szívesen segítelek pár tanáccsal, de csak e-mail-len keresztül. molnarpeter7k@postafiok.hu

Ha gondolod vedd fel velem a kapcsolatot!

2014. ápr. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!


Ma reggel próbálkoztam egy kicsit, mert nagyon befeszült egy westie kutyára, mikor az elment (megszaglászták egymást meg minden, aztán a westie fogta magát és odébb ment, otthagyta :D) és ugatott, elhúztam az orra előtt egy kis falatkát és rögtön rám figyelt o__O :D


Ez a házban lakó kutya egy border collie (nagyon jól nevelt kutya) és pont ma reggel találkoztunk az utcán egy másik border collieval és azzal meg játszottak egy kicsit, szóval nem, nem hiszem, hogy egy-egy fajtát nem szeret. Uszkárból is van egy a környéken, amelyikkel mindig összeugatnak (mindig az uszkár kezdi), de más uszkárokkal meg vígan elvan. Yorkikat is szereti.



"Gondolkodjunk: Mit miért tesz egy kutya?"


Nekem van egy ötletem...Legelőször a két kutya a lépcsőházban találkozott és akkor a border is majd kifordult a száján. Szerintem az enyém a lépcsőházat is saját területének tekinti és behatolóként tekint a másikra :/


A földre nyomás máskor bevált, amikor vendégek jöttek hozzánk. Annyira ugatott, hogy majd felrobbant, elég agresszívan viselkedett... erre lenyomtam a földre és addig ott tartottam, amíg lenyugodott (kb. 3 perc), utána mehetett körbeszaglászni a vendéget. Azóta is ugat/jelez a vendégekre de már teljesen más az ugatása és már barátságosan közelít.

2014. ápr. 16. 10:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!