Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kezdjem a kutya nevelését?

Hogyan kezdjem a kutya nevelését?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves szuka kutyusom, nagyon jó természete van, de eddig nem lett neki tanítva semmi, és most került hozzám.

Nagyon nyugis, szó nélkül tűr akármit az orvosnál is.

Csak hát nem hallgat az emberre.

Hogy álljak neki? Sokat olvastam már, de még nagyon kezdő vagyok a kutya nevelésben. Minden vágyam, hogy úgy sétáltathassam és játszhassak vele, hogy nincs rajta póráz és biztonságban is van :)



2014. ápr. 16. 13:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%

Jutalomfalattal. Vegyél többfajtát, azokkal motiváld. Mutasd meg neki, mit csináljon, ha csinálja, kapjon jutalomfalatot, amit idővel egyre kevesebbszer kap, és megtanulja majd, hogy anélkül is meg kell csinálnia.

Az előéletéről esetleg lehet tudni valamit?

2014. ápr. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

akkor először a behívást kéne megtanulni: [link]

sok sok türelem kell hozzá, vagy kutyasuli :)nekem a sorrend a következő volt, amit megtanult: neve, nem, behívás, ül, fekszik. utána jöhetnek a trükkök. minden nap foglalkoztam vele, először csak 5-10 percet, de azt naponta többször, és fokozatosan növeltük a "játszva tanulós" időt. nekünk nem volt nehéz motivációt találni a tanulásra, kis zabagéppel rendelkezem. :)

2014. ápr. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Na jó. Akkor konkrétabban. Nem most került hozzám, már rég az enyém, csak nem engedték a szüleim hogy ott lakjon ahol mi, ezért idáig nagymamámnál volt, ezért keveset foglalkoztam vele, akkor is csak futkostunk a kertben meg simogattam. Volt egy daganata, most operáltattuk le, szerencsére jóindulatú, azt mondta az orvos, hogy semmi baj nem lesz, meggyógyul végleg, de szükség lesz még egy műtétre mert belül is maradt egy darab daganat. Úgy tűnik hogy sikerült rávenni szüleimet hogy hazaköltöztessük a kutyust, és ami fontosabb, hogy nagyon elszántam magam, tudom kicsit későn de remélem még sok évet töltök vele, megérdemlem ha rosszat mondtok rólam, igazatok van. Szeretem amúgy az állatokat, van nyuszik, kutya, papagájok, halak minden, de nem a mennyiség a fontos.

Erdélyben született, kiskorában nagyon félénk volt, mostanra már azért kicsit kinyílt a csipája :)Mármint félt idegen emberektől meg kutyáktól. Szereti az embereket, nagyon örül amikor lát, csak nem hszófogadó, mitől is lenne az.

Ezen szeretnék én most változtatni.

Most amúgy itt van a szobában, gyógyulgat, eléggé megvágták, de ma kiszedték neki a csöveket amiket beültettek hogy a gennyet kivezesse a sebből. Most még nem lehet kivinni.

Most ez a betegség felébresztett engem és elköteleződtem, aminek már rég meg kellett volna már történnie....

2014. ápr. 16. 14:33
 4/15 anonim ***** válasza:
2. vagyok. akkor amíg nem lehet kivinni, addig szoktathatod magadhoz. a "nem" parancsot így is meg lehet tanítani neki. gondolom, ha jobban lesz, majd elkezd rosszalkodni, ha unatkozik :)ha kiviheted már, akkor lehet pórázhoz szoktatni, tanulgatni, amiket írtam. mi a cél? trükkökre tanítani? vagy csak az alapokra? vagy hogy érted a nevelést? nekem az idősebbik kutyám nem tud még ülni sem, viszont nem jön be a lakásba, ha nyitva az ajtó, akkor sem, etetéskor csak akkor áll neki enni, ha szólok neki, hogy lehet, a tyúkokat nem hajtja, stb. nálam ő a "jól nevelt" kutya. a fiatalabb a "tanult" kutya: trükköket tud, és imád tanulni. :)
2014. ápr. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
A kulcsszó, amit keresel, a falkavezérség. Keress rá a neten, és tedd helyre a falkasorrendeteket, vagy ha egyedül nem megy, számtalan suli és kiképző közül választhatsz, akik segíthetnek ebben :)
2014. ápr. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszi

Igazából azt szeretném elérni, hogy legyen valaki aki bármikor megért és szoros kapcsolatot tudjak kialakítani vele, mert szerintem ez az egész értelme, hogy a kutya mindig képes szeretni.

Mondjuk olyan alapokra szeretném megtanítani, amik jólneveltté teszik, a legfontosabbakat ami az ő érdekében is kell.

Ül, fekszik, marad, gyere, hozd vissza játék és a laza pórázon sétáltatás.

Már ki lehet vinni egy kevés időre pórázon, nagyon húz és próbálgattam a megállós módszert de nem értett belőle pedig vagy fél óráig kint voltunk. Be is vittem aztán mert úgy fulladt, meg még nem szabad erőltesse magát. Nagyobb türelemre van szükség gondolom, de azért jó lenne egy kutyaiskola ahol gyakorlatban megtanítanak.

Hogy zajlik ez?

2014. ápr. 16. 21:32
 7/15 anonim ***** válasza:
a kutyasuli úgy megy, hogy elmész a kutyusoddal, mikor a tanfolyam indul. először megbeszélitek, mi mennyibe kerül, mi lesz az oktatás menete. általában csoportfoglalkozás van. az oktató elmondja, mit hogy kell csinálni, ti meg próbálkoztok. így a kutyus is szocializálódik. az alapok megtanulására tökéletes.
2014. ápr. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Hát ha azért húz, mert nagy a mozgásigénye, vagy egyszerűen csak nem sétált még eleget életében, akkor rakj rá egy hosszú pórázt, és had menjen. Ha már szabad rendesen terhelni, akkor mozgasd sokat és célzottan minden nap (labdázz, pecázz vele, lógasd, vagy húzzon autógumit, a lényeg, hogy alapos izommunkát végezzen), lógjon a nyelve, mire hazaértek. 1-2 hét intenzív sportolás után sokkal kezelhetőbb lesz a kutya. Én addig nem is nagyon szoktam erőltetni a pórázfegyelmet, amíg a kutya pörög; nincs értelme, úgysincs rá agykapacitása. Jobban megérti, amikor már tud és akar figyelni arra, hogy mit kérsz tőle, addig meg legyen az a fontos, hogy az ő igényei legyenek kielégítve. Szóval 5-10 méteres (nem flexi!) pórázt tudok javasolni, és a lehető legtöbb sétát meg mozgást, amit a doki enged. Aztán persze türelem is kell, de ha a kutya megértése nélkül a nem megfelelő technikával kezdesz próbálkozni, akkor nem feltétlenül fogsz vele számottevő sikereket elérni, szóval ha tudsz suliba menni, akkor hajrá :)
2014. ápr. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszi, holnap megpróbálok csinálni valamit.

Amíg szobában van megtanítharom az ül parancsszót?

Talán jó mert ingerszegény a környezet nem?

2014. ápr. 16. 23:57
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
persze, megtaníthatod!
2014. ápr. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!