Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért olyan idióták az emberek...

Miért olyan idióták az emberek hogy megveszik a borzasztó körülmények között született kiskutyát, ahelyett hogy feljelentést tennének?

Figyelt kérdés
Amikor olyan helyről veszik meg hogy pl a kutyák kis ketrecekbe vagy boxokba vannak zárva, egymás hegyén-hátán, az ürülékben és vizeletben tapicskolva, nulla foglalkozással. Egy dolog hogy utána se néznek honnan kell kutyát venni, de amikor a tulajdon két szemükkel látják hogy milyenek a körülmények... És mégis sokan odaadják a 20-30-40 ezer forintokat és viszik haza a kiskutyát. Miért nem fordul meg senki fejében hogy lehet nem vásárolni kéne, hanem rendőrséghez vagy állatvédőkhöz fordulni?
2014. ápr. 16. 15:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%

Nem idiótaság, hanem tudatlanság vagy sajnálat.

Nem néz utána, nem olvas utána, nem mondják neki, megsajnálja, ki akarja menteni...stb.

2014. ápr. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszik,hogy jót tesznek azzal,ha legalább egyet kimentenek.

Na meg kell a 10-20 ezer forintos "fajkutya".

2014. ápr. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket többnyire nem látják. Az ilyen eladó nem vezet hátra, hogy na nézd itt vannak a kutyáim boxokban, mocsokban. Ha egyáltalán nála veszik át a kutyát, akkor mondjuk bemehet a házba és azt lája, amit vesz. A többit kifogásokkal nem mutatja meg, vagy az illetőnek eszébe sem jut megnézni. De ezek a kutyaszaporítók többnyire helybe viszik a kutyát, vagy pont arra járnak, vagy kiviszik a buszmegállóig, hogy ne kelljen fáradnia a kedves vevőnek stb.
2014. ápr. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Általában azt nem látják, hogy a szaporított kutyák boxba vannak zárba, egymás hegyén-hátán, csak a kiskutyákat nézik meg. Elhiszik, hogy fajtatiszta kutyák kapnak ennyi pénzért, mivel a kiskutya hasonlít az adott fajtára. Nem járnak utána a dolgoknak. Sokan nem hallottak még a szaporítókról, és ezért dőlnek be ezeknek a hirdetéseknek. A házon kívül egyik adásában is foglalkoztak a szaporítókkal pár hete.
2014. ápr. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Általában nem látják a "gyárat". Vagy kiviszi nekik az eladó, vagy különteszi őket amíg megnézi. Még kamu szép mamát és papát is elő tudnak varázsolni.

Azt gondolják, hogy jól vannak tartva. Aztán persze otthon derül i, hogy bolhás férges és nem a jóllakottságtól gömbölyű a pocak, hanem mert fel van puffadva.

Ismertem egy lányt, elhozta a kutyust, állítólag oltottan, csak éppen nem volt ott a könyv. Persze parvós lett, elpusztult. Utána hiába kereste a "tenyésztőt". Elnyelte a Föld.

2014. ápr. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Sajnos én már hallottam olyat hogy a szaporító hátravezette a vevőket, vagy pl ha a disznóólban vannak a kutyák akkor is az van hogy odavezeti őket hogy válasszon.


Ha tényleg a sajnálat vezérelné a vevőt, akkor nem csak a 'saját' kölykét sajnálná, hanem a testvéreit is meg az anyakutyát, akiket hátrahagy és isten tudja mi lesz velük. Álszentségnek és kifogásnak tartom ezt, szerintem semmi köze nincs ennek a sajnálathoz. Ha feljelentést tenne, akkor is be tudná fogadni a gazdátlanná vált alomból a kölyköt.

2014. ápr. 16. 15:49
 7/18 A kérdező kommentje:
Régebben volt itt egy kérdés is, hogy a kérdező elment egy pit-szerű kiskutyáért, leírta hogy 3 kölyökkutya volt már "csak", akik össze voltak zárva 2 felnőttel egy csöpp kennelben. Tele voltak sebekkel, nyilvánvaló volt hogy a kutyát verekszenek egymással abban a szűk kalitkában, szerintetek mit csinált a kérdező? Fogta a saját kiskutyáját, kifizette a pénzt és ágyő. Persze ment a szöveg hogy "így sajnáltam, úgy sajnáltam őket", mégis képes volt hátrahagyni a többi kutyát. Vannak akikben ilyenkor megmozdul valami hogy "ezt nem kéne hagyni", de inkább süketek, vakok és némák lesznek és nem tesznek semmit.
2014. ápr. 16. 15:59
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Azt a szöveget én sem szeretem, hogy "kihozta a kezébe a kutyust, tiszta piszok volt, meg fel volt puffadva, hát a kezébe nyomtam a pénzt és gyorsan elhoztam..."


Lehet én nem hoznám el. Miért is adjak pénzt egy ilyennek? Felvenném a kapcsolatot egy szervezettel, kimennének aztán tőlük elvinnék egy kölyköt, ha már annyira sajnálom. És a kiskutya árát otthagynám támogatásnak.

2014. ápr. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
66%
Sokan félnek.Nagyon jól tudják,hogy a mai világban könnyen bajuk történhet,ha valakit feljelentenek.És a rendőrség nem fogja őket megvédeni.
2014. ápr. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
66%
9-es már, ha rendőrség foglalkozik vele egyáltalán és nem azt tanácsolja, hogy hagyja a fenébe a feljelentést.
2014. ápr. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!