Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nekem németjuhász kutyám van,...

Nekem németjuhász kutyám van, 1 éves! Alig akar enni. Nem nagyon van étvágya! és a hátsó lábát is huzza! Azóta fél, amióta elett altatva mellöle a roti kb.1 hónapja! Egész nap csak fekszik, alig mozog! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Egész nap csak fekszik, alig mozog!a kajáját is ott hagyja!
2008. júl. 25. 21:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogyhogy mit csinálj??? Hát menj vele orvoshoz minél hamarabb!!! NEm is értem mire vártál eddig. Remélem nem késtél még el.
2008. júl. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
foglalkozz sokat a kutyáddal, valószinűleg lelkibeteg és szeretethiánya van. Nem ártana ilyenkor beengedni, ha eddig az udvaron tartottátok, most több szeretetre lesz szüksége. Vidd sokszor sétálni, mozogj vele, igy hátha megnő az étvágya. Ha nem eszi a saját ételét, próbálj házi kosztot adni neki, hátha bevállik... és, vidd állatorvoshoz sűrgősen.
2008. júl. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Menj orvoshoz vele minnél hamarabb .. de az is lehetséges hogy ez lelki pszcihés ok. Ha a roti társa volt jó " barátja " akkor az is lehet hogy gyászol..Te is gyászolod a barátod a szeretteid . Lehet hogy hiányzik neki a társasága rossz neki hogy egyedül van. Állatalában ilyen tünetek vannak a lelki gondok miatt ( nálam legalábbis ez volt ) Ha a kutyusod még fiatal mármint nincs közel a " halálóráig " akkor akár vehetsz egy újatt is kárpótlásul .Persze ez nem helyettesíti a megszokott barátot de azért van mellette valaki.Ha öregebb a kutyus akkor semiképp se fiatalt válasz mellé mert akkor az újnak is fájdalmat okoz majd a hahála.Esetleg örökbe fogadhatsz egy menhelyről öregebb kutyust de azt vedd figyelembe h idősebb kutyust nehezebb hozzászioktatni a másik kutyushoz területhez. Új türelmet igényel erre figyelj. De orvos mindenképp lássa lehet hogy valami más a baja , de azért tőrődj vele többett mint eddig érreze a szereteted törődésed.
2008. júl. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Foglalkozz vele sokat. Érezze, hogy szereted. Próbálj meg neki többféle kaját kínálni, és ne csak egy percig, kitartóan győzködd, hogy egyen. Vegyél neki valami új játékot, hátha az felkelti az érdeklődését. Orvoshoz szerintem is jó lenne elvinni. Már csak azért is, mert egy hónapja nem akar enni, és mozogni, így elég valószínű, hogy lesoványodott, és legyengült.
2008. júl. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
holnap reggel jön az állatorvos!én is aggodok!amig +volt a roti addig ette a tápot is és a házi kosztot is!én arra gondolok hogy a roti mellett érezte magát biztonságba,mert most látszik hogy fél,mert ha simogatjuk bepisil.és a szemei is olyan szomorúak!
2008. júl. 25. 21:33
 6/9 A kérdező kommentje:
1 hónapja lett elaltatva a roti,de azért mindig annyit eszik hogy legyen valami a hasába!
2008. júl. 25. 21:35
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a hátsó lábát is húzza akkor ez több, mint szimpla gyász, bár a lelki állapotáért az felelhet. A kutyák nem képesek emberi érzelmekre, mint a barátság, szerelem, de falkaösztönük miatt erősen kötődnek minden falkataghoz, és ha az egyiket elvesztik, akkor kedvtelenek lesznek.
2008. júl. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Majd írj hogy mit mondott az orvos!Drukollokk!
2008. júl. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
már jobban van a kutyusom!lázas volt 40 fokos láza volt,adott neki 3 szurit és már jol van,de sz.tem még bánkodik!de már van étvágya és játszik is!kösz a jótanácsokat!
2008. júl. 30. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!