Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell tennem, hogy a...

Mit kell tennem, hogy a kutyám figyeljen rám tanulás közben?

Figyelt kérdés
Egy pár percnél tovább nem tud figyelni, vagy talál valamit amivel kihúzhatja magát alóla, vagy egyszerűen elmegy. Azt hallottam, hogy az a fontos, hogy előtte egyen, aztán le kell mozgatni, és utána lehet tanítani... Van erre valami más módszer, vagy ez a legjobb?

2014. ápr. 16. 17:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Jutalomfalatokkal, vagy klikkerezéssel próbáld meg. Mennyi idős kutya?
2014. ápr. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Pár perc után a jutalomfalat sem érdekli. 1 éves
2014. ápr. 16. 18:17
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy mennyi idős a kutyád, ha nagyon fiatal, akkor érdemes többször, de csak pár perces gyakorlásokat beiktatni.

A megetetést nem egészen értem, ha jutalomfalattal motiválod, akkor nyilván jobban jársz, ha azért éhes egy picit. Persze a legtöbb kutya bármikor elfogad néhány jó falatot, de amíg nem érti, hogy a tanulás szuper dolog, addig nem árt egy kis extra motiváció. Ha labdás és van pl. kedvenc labdája, azt is bevetheted, hogy a figyelmét jobban lekösd.

A szemkontaktusra erősítsetek rá nagyon, én úgy vettem észre, hogy nagyon sokat javított a kutyám figyelmén.

Ha klikkert nem használtok, olvass utána, érdemes.

2014. ápr. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, közben írtad, hogy egy éves. Ez esetben nyugodtan tedd a gyakorlásokat akkorra, amikor tényleg éhes a kutyád, kutyasulis órákra pl. úgy szokás menni, hogy előtte nincs reggeli, mert nyilván úgy izgibb a jutifalat.

Elképzelhető, hogy a "mindig talál valami mást", az egy kamaszos lázadás része, persze ezt látatlanban nem lehet megmondani, hiszen azt sem tudom, mekkora kora óta tanulgatsz vele. Mindenesetre érdemes a kapcsolatotokat erősíteni, hogy mindenféle veled való közös tevékenység örömteli legyen neki. + Amiket írtam korábban.

2014. ápr. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor hagyd abba a gyakorlást, amikor még lelkes. Így nem az marad meg benne a tanulásról, hogy jaj de uncsi, hanem hogy mégmégmég. Inkább gyakoroljatok többször keveset, mint ritkán hosszabbat.

Amúgy kaja után nem mozgatjuk a kutyát, mert gyomorcsavarodást talál kapni, és elpusztul, meg egyébként is szar dolog teli hassal rohangálni. Előbb mozgás, aztán tanulás (de csak amikor még nem hulla fáradt), aztán kaja. A jutalomfalat minősége is fontos, száraztápért például nem minden kutya dolgozik, sokkal jobb a sajt, virsli vagy párizsi kicsi kockákra vágva.

Plusz az is szerepet játszhat a dologban, hogy milyen a viszonyotok, helyén van-e a falkasorrend, a kutya akar-e egyáltalán veled foglalkozni, vagy csak szívességből figyel rád, amikor éppen kedve van. Ezért érdemes suliba járni, mert ott ezeket jó esetben mind elmondják, és nem szenvedés lesz a tanítás, hanem szórakozás, mindkettőtöknek :)

2014. ápr. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Imola Ágnes ***** válasza:
100%

Először is meg kell tanítani, hogy figyelnie kell rád, a neve hallatán. Ez a legelső.

Veszel egy jutit a kezedbe, kimondod a nevét, és a szemed magasságába emeled a jutit. Amikor rád néz, odaadod a jutit. Fontos, hogy abban a pillanatban add oda, amikor pontosan rád néz, nem mikor elfordítja a fejét. Első lépésben 1-2 másodpercnyi figyelés után már megkapja. A nevét csak 1x, max 2x mond ki, ha nem figyel rád az elején, a jutit az orra alá dugod, és azzal irányítod magadra a figyelmét. Mikor ez megy, fokozatosan kihúzod az időt, mielőtt megkapja a jutit. Míg ezt gyakorlod, ne adj más parancsot, ne ültesd le, nem kell mást csináljon, csak rád nézzen. Ezt gyakorold minden hol, otthon, a parkban, séta alatt. Mikor ez megy, jöhet a többi, a kutya már tudja, hogy rád kell figyeljen. Ami még fontos, hogy ezeket naponta többször gyakorold, de egy gyakorlás ne legyen több mint 5 perc.

2014. ápr. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
És még valami. Munka után etetjük a kutyát, soha nem előtte. Tele hassal soha nem mozgatjuk.
2014. ápr. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!