Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Be merjek vállalni egy ekkora...

Be merjek vállalni egy ekkora kutyát?

Figyelt kérdés

Tacskóm mellé szerettem volna beszerezni egy fajtatiszta (törzskönyves) mudit akivel futhatnánk, sportolhatnánk, de felajánlottak egy német juhász labrador keveréket (valószínűleg az, az erdőben találták őket), nézegettem a standardeket, tulajdonképp 30-40 kiló körül bármekkorára nőhet.

Amit rólam kell tudni, a belvárosban lakom a tacsimmal egy 60 nm-es lakásban, naponta futok, ha megnő, jöhetne velem, ez úgy 1-2 óra aktív mozgás, meg még 1 óra szellemi fárasztás, meg valamilyen kutyás sport ami mindkettőnknek bejön. Be kell valljam tanácstalan vagyok, nem tudom, hogy elég lennék-e egy ilyen kutyának, de ha nem fogadom be, az utcán kell, hogy maradjon, de azt se hogy szétszedje a lakást, mert szenved mellettem.


Lehordást nem kérek, eléggé kétségbe vagyok esve, ha már ide írok.


2014. ápr. 17. 00:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Tuti jobban érezné magát egy gazdi mellet, mint kóbor kutyaként. Ha mégse illetek össze, kereshetsz neki másik gazdit, akár állatvédőkkel is felveheted a kapcsolatot. Egy együtt töltött hónap alatt sok minden kiderül.

Néhány dolog amit a helyedben átgondolnék:

-egy kutyaiskola szinte mindenre megoldás

-sokat eszik (felnőttnek kb 15ezer/hó a jó minőségű táp)

-nem tudni, hogy mennyire üt át a munkakutya tulajdonság, és mennyire a vadászkutya, ezt csak akkor fogod tudni, ha már nálad van (ha jó részt vadász, akkor majdnem nyert ügyed van)

-mivel kóbor, nincsenek oltásai, élősködők is lehetnek (vannak) benne, rajta. Komplett állatorvosi vizsgálat kell mielőtt hazaviszed a másik kutya mellé

-jó lenne, ha összeszoknának kicsit a kutyák mielőtt hazaviszed

Ha tudod vállalni a vele járó költségeket, és tudsz annyit foglalkozni vele, mint leírtad, akkor próbáld meg (szerintem).

2014. ápr. 17. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
HA így lefárasztos, és tudatosan neveled, nem lesz gond. A lakást annyira szedi majd szét, mint bármelyik kölyökkutya, és a mudi sem lenne egy sétagalopp. Szerintem bevállalhatod:)
2014. ápr. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Sajnos összeszoktatni nincs lehetőségem, a kiskutyát állatvédők mentik ki, onnan ahol vannak. Amíg meg nem kapja az oltásait, és nem féregtelenítem addig nem is mutatnám be őket egymásnak, mert féltem a sajátom.

Amit elfelejtettem, hogy 2 hetente járok haza (cirka 100 km vonatozás) ezt is innentől falkában tennénk.

Mondanátok valami meggyőzőt, hogy miért egy hatalmas (bocs, kiskutyáim voltak eddig, egyelőre nekem Góliát méretűnek tűnik) kutyát hozzak el? Anyukám kicsit kiakadt, mert fel se bírom emelni, ha megsérül, illetve azt mondja, hogy a keverékben bármi kicsapódhat, megbízhatatlannak tartja.

A válaszaitokat köszönöm. :)

2014. ápr. 17. 09:04
 4/11 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Egy nagy kutya a házban annyi helyet igényel, amekkora területet elfoglal ha kifekszik. Persze, ah normálisan le van mozgatva. Egy ici pici lakásban lakunk, kicsi szoba, kicsi konyha, átlagos fürdő, egy 46 kg-os rotival, és általában van még egy ideiglenes kölyök.És mellette én meg a párom. És elférünk. A nagytestűek kevésbé pörögnek, mint a kicsik. HA a tied jólnevelt, nem lesz gond az összeszoktatással. Felemelni pedig megtanulod, nyugi, és is emeltem már az enyémet. Nyugi, elfér a lakásban egy nagykutya. Sőt, akkor is ha haverok jönnek. Multkor 7 ember volt a konyhában, és 3 kutya. Nah, akkor kicsit kevés volt a hely.
2014. ápr. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mi egy bullmasztiffal élünk 53 m2-en.

Lakásban egyébként sincs labdázás v hangos játék, nem zavarjuk a szomszédokat, ergo nem kell 200m2. Lemozgatod rendesen és otthon csak pihenni fog, 1m2-en elfér.

Hol itt a gond? ;)

2014. ápr. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ott, hogy csóró egyetemistaként így se könnyű az életem, meg ha megöregszik, vagy baj lesz a csípőjével naponta 3x kell felcipelnem az x-edik emeletre. Anyukám kicsit elbizonytalanított. Támogatta, hogy beszerezzek még egy kutyát, de kicsit kicsapta ez nála a biztosítékot, pedig haza 2 hetente járnánk, csak fél, hogy ha végeztem hazaköltözünk, ő meg nem híve az ekkora kutyák lakásban tartásának. :D
2014. ápr. 17. 11:19
 7/11 anonim ***** válasza:

Akkor ezt mondd :) Egész idáig másról beszéltél...


Szóval nem, a lépcsőzés egyik kutyának sem tesz jót, legyen az kicsi v nagy. Bár a nagytestűeknek kevésbé. De mivel ismeretlen eredetű kutyát vennél magadhoz, így a csípő dp tényleg lutri (eleve már a műtét is egy fél vagyon). Kistestű kutyának is árt a lépcsőzés (remélem a tacsit kézben viszed), szóval ha mudid is lesz, őt is kézben lenne ajánlott vinni, a gerincüknek nem tesz jót.


Szóval az új infók birtokában lebeszélnélek róla.

2014. ápr. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Bocs, azt hittem a lakás után alap az emelet. :D Ezért esett a választás a mudira, mert könnyebb mint 1 border, nekem se olyan nehéz a cipelése, nálunk természetes, hogy a kutya nem lépcsőzik.

Én meg most vagyok olyan kondiba, hogy nyögvenyelősen, de egy 60 kilós kutyát is bírnék naponta többször, de a franc se tudja, hogy 10 év múlva is leszek-e ilyen jól. :D

2014. ápr. 17. 11:52
 9/11 anonim ***** válasza:

Liftes házban lakunk, nekem nem volt alap :)

Hányadik emelet amúgy?

2014. ápr. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ahol legalább még 2 évig lakom első, anyunál, ahova hazajárok második. Aztán meg majd kiderül. :D
2014. ápr. 17. 13:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!