Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 3 éves pitbull szukám,...

Van egy 3 éves pitbull szukám, hogyan szoktassam le az egésznapi lustizásról?

Figyelt kérdés

Sziasztok,2 évesen vettem magamhoz,tréningekre hordták nagyon okos és intelligens kutya (szereti a gyerekeket,a másik kiskutyánkat megtűri..nem bántja,bárhol szabadon engedem egy szóra visszajön). A lényeg az volna,hogy egész nap döglik,de szó szerint értve. Kinyúl és sokszor arra sem képes,hogy odajöjjön hozzám az óljából.Fizikai és lelki gondjai egyáltalán nincsenek,rendszeresen hordom állatorvoshoz,sohasem harcolt.Ha elviszem sétálni olyan erővel megy,hogy alig bírok vele.De otthon nem csinál semmit.Rengeteg játékot vettem már neki,de 1-2 nap után megunja vagy ha nem megunja szétrágja pár perc/óra alatt.Mit tanítsak neki és hogyan?Mi tetszhetne neki?Hogyan tegyem aktívabbá?Szoktam vinni futni biciklivel is,úszni járok vele nyáron egy tóra,ott aktív,de itthon egyáltalán nem!Csak eszik és fekszik,néha ugat..fut egy kört aztán órákig semmi.

Makk egészséges kutya,foga sem hiányzik..semmi baja!

Linkelek pár képet,hogy lássátok a fizikumát is,nincs vele gond.

Képek:

[link]


[link]


[link]


[link]


Előre is köszönöm!!



2014. ápr. 17. 02:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nagyon cuki. Sétáljatok minél többet, és szerintem kipróbálhatnád a klikkeres tanítást. Nagyon sok trükköt meg lehet így tanítani a kutyának, olvass utána: [link]
2014. ápr. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Otthon egy pitt7amstaff igazi kanapékutya tud lenni, és ellustálkodja a napot. Egyedül főleg nem játszik, hiszen társasági kutya. Ha udvaron van tartva, az is lehet, hogy csak fázik.... nagyon fázós kutyák, nem ajánlott őket udvaron tartani. HA otthon is játszol vele, akkor ő is aktív lesz.
2014. ápr. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Gyönyörű kutyusod van. A leírtak alapján elfárad, és azért fekszik ennyit. Jól tartott kutya, ez látszik is rajta.
2014. ápr. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát ők már csak ilyenek :)

Az én staffim is egész nap csak lustizik ha éppen nincs dolga. Magától egyedül nem fog játszani, csak ha már valóban halálra unja az agyát. Vidd minden nap sétálni, mozogjatok sokat, ha adsz neki elfoglaltságot (ha elé szórsz egy halom játékot az nem az!) egyből életre fog kelni.

2014. ápr. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Tényleg nagyon fázós kutya, profi szigetelt óljuk is van. Sajnos ez nem megoldható, hogy minden nap sétáljak vele. Nincs időm. Ezért gondoltam, hogy valamit kellene neki vennem vagy mutatom vagy nem is tudom, amit nélkülem is hajlandó csinálni. Amikor időm adja természetesen foglalkozom vele, viszem magammal rengeteg helyre. De ez a fajta tényleg ennyire lusta?
2014. ápr. 17. 10:13
 6/14 A kérdező kommentje:
Ment mindenkinek a zöldkéz:) és ez a klikkerezés tényleg beválik? Mármint az én kutyám enélkül is könnyen tanul, bántás nélkül, vidáman. Ez még könnyebbé tenné?!
2014. ápr. 17. 10:35
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem lusta, csak nem hülye. Arra hiába vársz, hogy dobálja magának a labdát, vagy futkos körbe-körbe, mint egy hörcsög a mókuskerékben. Társasági lény, társaság kell neki, közös programok, élmények. Ha nincs dolga, nem történik vele semmi, nem fog csinálni semmit, mert minek. És ez még a "jobbik" eset, mert éppen szét is kaphatná a kertet unalmában, vagy ordíthatna egész nap, csak hogy történjen valami. Nincs kizárva, hogy egyszer még eljut odáig, pláne ha egyébként egy aktív kutya lenne.
2014. ápr. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Egy kisebb termetű kutyával van a portán, a kicsi bármire vevő, ellentétben a pittel (a kicsi csak egy éves) . Számtalan olyan játék van nekik amit húzni /vonni lehet. De arra is gondolok, hogy sokszor ugatni is lusta, és előmászni az ólból ha bejön valaki a portára.
2014. ápr. 17. 14:18
 9/14 anonim ***** válasza:
Hát pit, ne várj tőle nagy házőrzést :)
2014. ápr. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat, klikkerről tudtok valamit?
2014. ápr. 17. 16:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!