Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, hogy sokan...

Miért van az, hogy sokan elítélik az olyan embereket, akik sokat foglalkoznak a kutyájukkal?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, és elég sokat foglalkozok a kutyámmal, ahova lehet, viszem magammal, a lehető legtöbb időt töltöm vele, és emiatt nagyon sokszor hallom vissza azt, hogy "kutyab*zinak" titulálnak, kinéznek mindenhonnan, és volt már, hogy nekem szegezték a kérdést, hogy "Minek töltesz ennyi időt a kutyáddal, mikor sokkal hasznosabb dologgal is tölthetnéd?" És még hasonló finomságok... ez pedig finoman szólva nem esik jól. Több "barátom" is elpártolt mellőlem mióta kutyám van, és többek között még az exem is ezért dobott ki, merthogy túl sokat foglalkozok a kutyámmal, pedig nem lehet azt mondani, hogy a kutya miatt ne töltöttem volna el vele elég időt. Valahogy nem tudom megérteni, nekik miért fáj az, hogy én ennyire szeretem a kutyámat és a lehető legtöbb időmet töltöm el vele.

Más kutyások is vannak így, és őket nem zavarja ez a helyzet? Mert engem eléggé zavar, mikor pl. kint állunk a bolt előtt, várunk valakit, és szinte pofán röhögnek a korombeliek, hogy már megint a kutyámmal vagyok... :(


2014. ápr. 17. 12:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is tapasztaltam ilyet. A lakótársam van teljesen kiakadva, hogy ahelyett hogy a kutyámmal szerinte "ácsorgok" délután 2-3 órát, csinálhatnék valami értelmeset is. Meg mikor mondom egy-egy nap hogy jól lefárasztott a kutya látom hogy fintorog, meg egyszer mondta is hogy azt ne nevezzem már "programnak" meg "életnek" hogy naponta 3X leviszem a kutyát. Nekem élvezet és nem érdekel mások mit mondanak, amúgy meg pl. kiviszem a futtatóba ő tök jól elrohangál, én meg leülök egy padra és tanulok, vagy ha kiülünk a parkba ugyanez ő elszaglászik, botozik, néha dobálom neki a labdát de közben tudok olvasni, tanulni, laptop-tól filmet nézni vagy bármi főleg abban a jó időben ami most pont nincs, de tavasszal majd lesz. Nagyanyámék is mondták hogy a versenyek amikre járunk, meg az egész kutyaiskola ilyen "Pesti nagyzolások" aztán nem győztek hálálkodni mikor én imádkoztam ki a sosem sétáltatott kutyát a kertből, meg fogtam vissza fojtóval mikor azonnal be kellett vinni az állatkórházba.
2014. ápr. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Kinek mi a fontos. Minket azért néznek hülyének, mert sok állatunk van, és szeretjük őket. Nekünk ez okoz örömet, szívesen foglalkozunk velük.

Ne foglalkozz vele. Neked jó, a kutyádnak jó, és ez a lényeg. Te csinálod jól. Az nem kutyatartás, amikor ki van vágva a kertbe, sétálni soha nem volt, nevelve se, mert minek, de kutya az kell...

2014. ápr. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem éri ezekkel foglalkozni..Nekem is vannak ilyen ismerőseim,én meg őket nézem le nagy ívben..Aki napi 0-24-ben a facebookot nyomja,meg nyalja a "barcsinőit",akiket annyira szeret hogy egy jó dolgot nem tud róla mondani,aki csak a gépet bújja..Én inkább elmegyek a kutyusommal sétálni,játszani.

Ne figyelj az ilyenekre;)

2014. ápr. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
mert 18 éves vagy! én már lassan 14 leszek és én is sokat foglalkozok vele... kérdezik sokan h miért nem jöttél a buliba én azt mondom h azért nem mert a kutyámmal voltam és akkor jön az a kérdés h fontosabb neked a kutyád mint a buli ? és én azt mondom hogy igen! mert jó hogy bulizol meg minden de ha berúgsz és nem emlékszel semmire az már kevésbé .. és én inkább azt az időta kutyámmal töltöm! Sz****d le a többieket ! HA neked ez okoz örömöt akkor akkor foglalkozz ezzel! Ha főzni szeretsz főzz! ne a többiek szabják meg h te mit csinálhatsz és mit nem :)
2014. ápr. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszik, hogy aki a kutyájával van x órában, annak nincs élete. Holott ha összeszámolnánk az emberek egy nap mennyit ülnek a gép előtt, szerintem több jönne ki mint amennyit te kutyázol. A másik, hogy irigyek mert nem lehet kutyájuk, és nincs egy olyan társuk mint neked.
2014. ápr. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
szia! semmi baj nincs azzal, ha foglalkozol a kutyáddal. nekem is van, már 8 éves, imádom. Viszont azért láttam már énis szélsőségeket :D az tényleg fura volt, dehát kinek mi, ítélkezni senki felett nem szabad, és aki mégis ezt teszi, az emberileg nulla. tökmindegy, mivel foglalkozol, kutyázol, csuhébabát csinálsz, vagy akármi. senkinek semmi köze nincs ehhez. inkább irigykednek talán, mert ők nem találtak olyan dolgot az életükben, ami valóban szuper, hosszútávú, kikapcsolódás, hobbi, és minden jó egyszerre.
2014. ápr. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert a legtöbb ember számára annyit jelent a kutyatartás, hogy láncra teszi, vagy kennelbe, esetleg szabadon lehet az udvaron, kap enni, inni és kész. Jobb helyeken netán még simit is, vagy egy kis játszást néha.


Nekem a saját apám szokta mondani, hogy mi a fenéért költök a kutyákra annyit, meg minek viszem sétálni, stb... egyszerűen ők nem ebbe nőttek fel, nem ezt ismerik természetesnek.

2014. ápr. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

7-es vagyok.


Amúgy engem nem zavar, hogy mást zavar-e a kutyázásom... kb. lesz*rom, hogy mit gondolnak az emberek. Épp nemrég kutyab*ziztak le és mondták, hogy nehogy már többet érjen a kutyám, mint egy ember... a válaszom annyi volt, hogy "hát többet ér, mint te".

2014. ápr. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Én is próbálok velük nem foglalkozni, csak azért elég rosszul esik az embernek az ilyesmi. Amíg nekik az a normális, hogy pasiznak/csajoznak, isznak-drogoznak orrba szájba, addig nekem a kutyázás... azért hála istennek, vannak a környezetemben más kutyások is, akik megértik ezt és szintén sok időt fordítanak a kutyájukra, csak azért mégis, meg vannak "kutyátlan" barátaim is, akik nem ítélnek el ezért.


Az ilyen embereknek valószínűleg fogalmuk sincs arról, milyen érzés amikor valaki önzetlenül, őszintén szeret, és milyen az amikor egy fárasztó, nehéz nap után hazaérve a kutyájuk a nyakukba ugrik... számomra ez felbecsülhetetlen. :)

2014. ápr. 17. 13:58
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Sokan tapasztalunk ilyet, személy szerint engem nem zavar.

Kutyasulin olyan közösséget tapasztaltam meg, ahol az a norma, hogy az ember a szabadideje jelentős részét kutyázással tölti - hidd el, ott meg azt nézik ki, aki kicsapja a kutyáját a kertbe és elhanyagolja. Keress kutyásokat, akikkel jóban lehetsz és ne törődj mások véleményével.

2014. ápr. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!