Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hüledeznek az emberek,...

Miért hüledeznek az emberek, amikor megtudják, hogy egy minőségi kutya nem 2 Ft?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 17. 13:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Mert nem a normális, hobby kutyázás terjedt el az országban, hanem a láncon tartás... Láncra meg nem vesznek több százezer ft-os kutyát.
2014. ápr. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
Van valami idióta ősi magyar kutyatartási forma, ami még benne él az emberekben, és sokan ezt adják át a gyerekeknek is. Tudatlanok.
2014. ápr. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
Így van ahogy leírták előttem, és emiatt leszel te egy szívtelen r*hadék, ha nem szaporítótól veszel kutyát, mert szerintük az ilyeneknek csak a papír számít. Pont a múltkor volt egy vitám emiatt, holott szinte azzal kezdtem a mondandómat, hogy keverék kutyám van.
2014. ápr. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%
Magyarországon nagy divat irigykedni, és akinek sokba került a kutyája ott mindjárt jön a szöveg hogy "De jól megy neked!"...
2014. ápr. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon (senki ne bántódjon meg, ez tény) teljesen más terjedt el. Falvakban normális dolog, hogy a szuka már megint lefialt, vízbe velük. A kutya láncra való, moslékot kap, házőrző, minél termetesebb, annál jobb. stb.


Az embereket ezért nem lehet hibáztatni, ott ebbe nőnek bele. Én is az internetnek köszönhetően kezdtem el megvilágosodni, nameg az Y generáció már nem annyira visszamaradott (általában).


23 éves vagyok, faluban nőttem fel. Volt egy kutyánk, egy kis keverék, nagyon beteg volt, egy kezelés nem segített neki, anyámnak nem volt pénze meggyógyítani, ezért egy vadásszal lelövette. Nem rossz ember, szimplán ő még abban az időben nőtt fel, amikor az is csoda volt, hogy az ember tud enni valamit.


Teljesen más világ. A nagy nyugati kutyatartás csak szivárog még Magyarországon. Persze anyámat azóta megneveltem, van egy benti kiskutyája, semmi baj nincs vele, csak fel kellett nyitni a szemét, hogy lehet ezt máshogy is. Mostmár mer kötődni a kutyához.


Az meg, hogy fizetni kelljen egy kutyáért, miközben a marikanéninek már megint lefialt a labrador (ami még hírből sem az), hát enyje. Nem értik még ezt.

2014. ápr. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Ja és utána a tenyésztőre mondanak minden kígyót-békát, hogy mit képzel magáról, hogy ennyit elkér egy kutyáért, hol él ez...

Mindenkinek az orra alá kéne tenni egy összesített számlát, hogy egy darab szukára mennyi pénzt kell elkölteni ahhoz, hogy tenyészteni lehessen vele + fedeztetés, kölyöknevelés...

2014. ápr. 17. 13:53
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne felejtsétek el azokat sem,akiknek nem célja kiállításra járni,élsportolónak lenni a kutyával,de még tenyészteni sem.

Az ilyen ember,és lássuk be,ebből van a legtöbb,nem fog százezreket kiadni feleslegesen egy ágymelegítőre vagy házőrzőre.

Jobb esetben elballag kedvencért egy menhelyre,rosszabb esetben szaporítótól vesz "fajkutyát".

Ennek ellenére nem tartja mindenki láncon a kutyát,aki nem ad ki százezreket érte.Még falun sem.

2014. ápr. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
73%

7-es!


Egy ismerősöm (tenyésztő) szokta mondani, hogy nem csak kiállítási, verseny, sport célra, hanem hobby célra is egészséges, jó kutya kell. És ez igaz is.

2014. ápr. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Még azzal kiegészíteném, hogy sajnos az országban nagyon rossz az életszínvonal, a minimálbér röhejesen alacsony, és egy tk-s kutya a minimálbér kétszeresébe kerül. Sokan nem tudják elképzelni, hogy hogy lehet elkölteni 2 havi fizetést egy kutyára. Persze nincsen hozzá semmi közük, ezért hüledeznek, hogy nem 2 ft a kutya.


Itt jönnek képbe a szaporítók, mert mondjuk Teri néni unokája a bucimaciban látott egy westie kutyát, vagy a pedigree reklámban, és neki olyan kutya kell. Rákeresnek az interneten, 15 ezer forint, hát egy kutyáért? sok az, de nem baj, majd szülinapi névnapi ajándék lesz egyszerre. Tessék, ott a westie kutyád édesem. Ezután Teri néni persze büszke nagymama, mert sok (!) pénzért vett kutyát az unokának, méghozzá 15.000 forintért.


Egy ördögi kör, ami sok-sok összetett dologból áll. Lehet ez környezet, anyagi helyzet, tudatlanság, de nagyon rossz irányban van ma a kutyatartás. Talán van némi fény az alagút végén, mert fejlődünk, de itt nem lesz nyugat még hosszú ideig.

2014. ápr. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Én tudom, hogy nem két forint egy minőségi kutya, de nem mindenki engedheti meg magának, hogy csak a kutyára 100-200 ezer forintot vagy többet költsön (1 vagy 2 havi fizetését!!). Ha már ennyi pénzt kell költeni, akkor nem kutyára vásárlásra költöm, vannak előrébb való dolgok is az életben. Nem fogok minőségi Acana tápot venni a kutyának, mert abból pénzből simán kifizetek pár rezsit. Joggal merül fel a kérdés, hogy mit adok a kutyának enni, ha nem akarok 10-20-30 ezret havonta tápra költeni? Rendszeresen vágok idehaza állatokat (nyulat,tyúkot), a keletkező, általunk fel nem használt nyesedéket a kutyák eszik meg. Számomra ez így olcsó, könnyedén kivitelezhető és kevesebb szemét keletkezik.

Tudom, hogy ha elmesélném egy tenyésztőnek jó eséllyel még a kapun sem engedne be, nemhogy nála vásároljak.

Így marad számomra a sok kidobott menhelyi állat,bár ott is vállogatnom kell, mert nem szeretem az egész nap henyélő kutyákat. Szeretem, ha tudok neki napi, rendszeres munkát adni neki.

2014. ápr. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!