Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik az a kutyafajta amelyik...

Melyik az a kutyafajta amelyik ilyen "bújós"?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez nem fajtától függ, hanem kutyától, de azért gondolom a Pitbull nem olyan kutya, hogy bármikor meg tudom ölelgetni.. :D Nekem van egy kutyám, csak a mamámnál lakik, ő Bichon Havanese, és csak azt szereti, ha a hasát simogatják, azt viszont utálja, ha ölelgetem:D Akarok majd venni nyáron egy ilyen kisebb termetű kutyát, csak valami olyasmit, aki odajön hozzám ha baj van, szóval ilyen kutyára gondolok, akit lehet szeretgetni és játékos. :)

2014. ápr. 17. 14:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
32%
Egyik kutya sem szereti ha ölelgetik, és abszolút egyedfüggő. Shar pei-t semmiképp se vegyél, nekem is az van és gyűlöli ha szeretgetem, de még a fejsimogatást is csak tőlem tűri, mástól elhúzódik. Viszont rotiból akit csak ismertem mind olyan volt mint egy kiscica. :D
2014. ápr. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

hát én akárhány pitbult ismerek azokat mindig lehetett ölelgetni :D


Amúgy ezt általában a nagy kutyák viselik jobban. Egy kicsinek túl nagy "fenyegetés" egy ilyen ölelés..


Nekem két bullogom van az egyik 40 a másik 50kiló. Tipikus öl kutyák ha leülsz a földre versengenek érte hogy melyik feküdjön az öledbe ^^

2014. ápr. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
24%
Ölelgessed inkább a párodat, egy kutya sem igényeli ezt a fajta kontaktust.
2014. ápr. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Imola Ágnes ***** válasza:
78%
Az a kutya szeretgeti ha ölelik, amelyik úgy van nevelve. Ugyanakkor ezeknél nagyon fontos a falkasorrend, sok kutya azért nem tűri az ölelést, amelyik dominánsabb, mivel az dominancia kifejezése is. A pittbull, amstaff pedig ép emberközpontú kutya, imád ölben lenni, imádja ha simogatják, és rengeteg puszit oszt. Amúgy van rotim, igazi ölcicaként viselkedik. Igazából erre egy menhelyi, nyugodt természetű kutya tökéletes lenne, gondolj bele annak szó szerint az életét mentenéd meg.
2014. ápr. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez milyen hülye hozzáállás már? :O Egyszer találkoztam egy nővel aki ilyet mondott, hogy szép a kutyám, de ő azt szereti ha lehet ölelgetni, szeretgetni a kutyát és azért nem is venne ilyen típusút mert őket nem lehet :D

Hát hogyne lehetne! Ha leguggolok hozzá akkor a vállamra hajtja a fejét és én meg ölelem közben. Imádnak bújni, olyan pofival tudnak ölbe mászni, hogy megáll az ember esze :D Szeretik a simogatást, dögönyözést és igénylik is. Játszok velük, birkózunk és látszik rajtuk, hogy élvezik :D Ja amúgy corsok, szóval nem tipikus ölkutya méretekkel rendelkeznek, bár ezt lehet nekik magyarázni... :D

2014. ápr. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Az a kutya, amelyikkel foglalkoznak, és amelyiket szeretik!
2014. ápr. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Részben egyetértek Imolával, de az biztos, hogy egyedfüggő is mindazok ellenére, hogy mit szeretne a gazdi.


Picit fura, hogy így választasz kutyát.


Nekem pl. yorkshire terrierem van aki utálja ha tapogatják,pici korában nagyon figyeltünk arra, hogy ne legyen sokat abajgatva, ne legyen "játékszerként" kezelve, de ez a természetében is bőven benne volt.


Manapság természetesen tűri a finom szeretgetést, mert idővel megtanulta, hogy jó dolog a simogatás, de azért látszik rajta, hogy ha pl. a lányom fölveszi az ölébe azt sem tudja, hogy merre meneküljön.

Mi ezt tiszteletben tartjuk és nem is nyomorgatjuk.

2014. ápr. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
Vegyél macskát, azt lehet ölelgetni.
2014. ápr. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem ezért akarok kutyát venni, és nem is azért, mert szeretethiányom van, csak nem akarok olyan kutyát venni, akit csak etetni lehet meg kivinni, hogy elvégezze a dolgát, és ennyi.
2014. ápr. 17. 16:23
 10/16 Firestorm ***** válasza:

Ne ítélkezzünk már egyből a pit és ársai felett kedves kérdező...Az enyém még nem ölt embert az ölelgetésért és kifejezetten igényli a simogatást.Amikor yorkim volt kifejezetten gyűlölt ölbe lenni és simogatást is csak hagyta,hogy hamarabb "szabaduljon".

Ilyen hülyeséget.

2014. ápr. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!