Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha osszenyomtam a...

Mit tegyek ha osszenyomtam a kutyaba egy kullancsot veletlenul?

Figyelt kérdés
Most, hogy jott a tavasz jonnek a kullancsok is es tavaly nagyon jo nyakorvet vettunk a kutyanak,egyetlen egy bolha/kullancs nem volt benne es iden ugyan olyat keresek, de nem volt az allatkereskedesbe es mondtak,hogy jovoheten jon majd. Mindegy nem magyarazkodok szoval meg nincs nyakorve. A lababa ment a kullancs eddig az osszeset szepen ki tudtam.szedni belole ezt nem sikerult.. Osszenyomtam. Es korulotte lett egy nagy fekete folt ( bar amugy is vannak.rajta ilyen foltok, de nem tudom, hogy ott volt-e neki?! Latom a kullancs labat, de mar hozza se merek nyulni nehofy megnagyobb bajt csinaljak. Nagyon meg vagyok ijedve. Mit tegyek?
2014. ápr. 18. 19:40
 1/7 anonim ***** válasza:
22%
Állatorvoshoz vinni. Például....
2014. ápr. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szépen szedd ki a szétnyomottat is. Közvetlen a bőrnél fogd meg, ha lehet körömmel, csipesszel, akármivel és zutty, ki. Onnantól annyi a dolgod, kb 2 hétig jobban odafigyelni a kutyára. Ha a szokásos, ezerszer itt leírt tüneteket mutatja, akkor viszont doki, de gyorsan.
2014. ápr. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%

Vidd orvoshoz, ezzel ne szórakozz!

Az én kutyusom nem nyakörvet hord, hanem Adventix oldatot használok, negyedévente kell neki venni, és használ :)

2014. ápr. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Vagy állatorvoshoz viszed vagy megvárod amíg a szervezete kidobja magából. Mivel az a kullancs már nem tud mit szívni ezért nem fog újra megnőni. Ha a kullancs valamilyen fertőzést hordozott akkor most szépen belenyomtad (mert ha megnyomtad akkor visszaköpte az állatba a nyálát)

Szerintem várd meg az estét reggel nézd meg mi a helyzet esetleg küldj egy fotót a kutyus lábáról,hogy lássuk mi is az a folt.

Ha bármi történik, a kutya nem eszik, bágyadt akkor azonnal állatorvos!


UI: A mi állatorvosunk ha valami apró dolog miatt hívom akkor mindig első kérdése: Eszik a kutya? Van kedve? Igen eszik és van kedve akkor azt mondja,hogy kérem szépen túl aggódja a helyzetet,mert "amíg a kutya eszik és jó a kedve addig nincs komoly baja" Na hogy ez mennyire igaz azt sajnos nem tudom,mivel én magam nem vagyok állatorvos.

2014. ápr. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A kullancs , ha fertőz, nem azonnal teszi. Ebben a helyzetben az orvos max belenyom a kutyába egy Imizolt, a rettegő gazdi megnyugtatására. Holott, lehetséges, hogy nincs is rá szükség.
2014. ápr. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat! Akkor ha nem tudom kiszedni belole akkor ki fog esni magatol? A folt kb babszem nagysagu es fekete pont a kullancs mellett . Anyukam egybol azt mondta,hogy biztos csak az mint a tobbi, mert neki.tele van a bore ilyenekkel csak hat mivel nagy a szore nem tudom az ott volt- e neki?!

Meg az a kerdesem, hogy 10 honapja beteg volt es akkor igaz nem lattunk.benne kullancsot, de a doki megis adott be neki szurit Lyme-kor,babezia meg ilyenek ellen. Annak most ma rnincs hatasa?

2014. ápr. 18. 19:58
 7/7 anonim ***** válasza:
ha valami nem úgy megy ahogy szokott akkor állatorvos! megkérdezhetem h milyen nyakörvet használsz?
2014. ápr. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!