Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vegyem rá anyut, hogy...

Hogy vegyem rá anyut, hogy lehessen amstaffom?

Figyelt kérdés
Nem engedi, mert azt mondja, hogy veszélyes!

2014. ápr. 19. 07:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
1%
Nem tudtam mi az amstaff eddig. Az előbb rákerestem és megijesztett a ráismerés hogy a szomszédnak is ilyenje van és át szokott néha szökni hozzánk. Kisgyerekre veszélyes az ilyen kutya?
2014. ápr. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%
Minden kutya veszélyes lehet gyerekre ha nem úgy van nevelve.
2014. ápr. 19. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%

Hány éves vagy?

Milyen kutyás tapasztalatod van?

Milyen körülmények között tudnád tartani a kutyát?

Mik a hosszútávú terveid a jövőre nézve (fősuli, stb.)?

Miért döntöttél az amstaff fajta mellett? (Az nem érv, hogy "nagyon kemény állatok, és van barna is közöttük, meg fekete...", meg az se, hogy "mert nagyonnagyon szeretném").


Ezeknek az infóknak az ismerete nélkül senki nem fog tudni érdemi tanácsot adni.

2014. ápr. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem veszélyes az amstaff, ha megfelelően van nevelve és szocializálva. A kérdésedből megítélve, még gyerek vagy, fiatal ahhoz, hogy ilyen kutyád legyen. Az igaz, hogy az előítéletekkel ellentétben nagyon barátságos, embercentrikus, jófej kutyák, de következetesen kell őket nevelni, határozott fellépéssel (nem veréssel!) mert könnyen az ember fejére nőhetnek. Első kutyának semmiképp sem ajánlottak. Arról nem is beszélve, hogy ha nem tenyésztőtől veszed a kutyát, baromi könnyen be lehet fürödni vele, mert rengeteg a szaporító, aki pici pénzért adja a kölyköket, és ezek a kölykök genetikai betegséget is örökölhetnek, ideggyengék lehetnek.
2014. ápr. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

1. 4. kutyám lenne

2. igen jó körülmények között lenne (nagy a hátsókertünk)

3. szerintem nem vagyok tapasztalatlan, mert az összes kutyám be volt tanítva!

4. azért szeretném, mert sokat olvastam róla (okos, gyerekszerető stb.) és kéne egy jó barát :)

2014. ápr. 19. 12:31
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az esetben arra azért készülj fel, hogy a nagy hátsó kert még nem elég egy amstaff mozgásigényének kielégítéséhez. Feladatokat kell adni neki, foglalkozni vele, emellett ajánlott lenne vele eljárnod kiképzőhöz/kutyaiskolába, ahol tudnak segítséget adni egy ilyen fajta képzéséhez, mert náluk tényleg egy apró hiba és borul minden. Nagyon makacsak (legalábbis az enyém az), így sok türelem is kell hozzájuk.

Megfelelően szocializálni kell mind emberekkel, mind kutyákkal.


Anyukáddal meg szépen ülj le és beszélj vele, hogy miért szeretnél ilyen kutyát, mennyit olvastam róla, magyarázd meg neki, hogy minden a nevelésen múlik. Esetleg ha tudsz, keress valakit, akinek volt/van ilyen kutyája, és megtudja győzni anyudat afelől, hogy ha nincs félrenevelve, nagyszerű, csodálatos kutya lehet belőle.

2014. ápr. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
*olvastál
2014. ápr. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
köszönöm utolsó :D
2014. ápr. 19. 14:28
 9/15 sippara ***** válasza:
91%
Amíg anyukáddal kell megbeszélni, ne legyen amstaffod.
2014. ápr. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Gyerek barát kutya
2014. ápr. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!