Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajta lenne...

Milyen kutyafajta lenne ideális főút meletti lakásba? A főut melett lakunk van egy nagy kertünk kutyat szeretnek de halottam néhány kutyafajta nem birja a hangos zajt. Egy rotweiler es dobberman keverék kutyust találtam ő bírná nálunk?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 19. 08:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Ennek a két fajtának a keveréke tuti nem lenne jó csak kinti kutyának. Az én dobim legalábbis tuti megfagyna és emellé szétrombolná a kertet.

Tehát a nagy kert jó dolog, mert napközben nem kell szorongnia a lakásban és persze nem kell lerohangáni vele az xedik emeletről pisilni-kakilni, de közel sem elég.Az enyém pl hétvégén egész nap képes lenne a kanapén tespedni viszont ha dolga van, lelőni nem lehet. Arról nem is beszélve, hogy az én tapasztalatom alapján mindkét kutya igencsak önfejű tud lenni, főleg ha nem lehet rengeteget a gazdival. Nekik az ideális a 0-24 lenne, dehát ez nyilván nem megoldható sehol. Egyébként ha beengeded a lakásba, nemhiszem hogy meg fogja hatni a zaj, ugyanúgy megszokja, mint ti.

2014. ápr. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
a régi házban volt rottweilerünk de sajnos már idő volt és elpusztult viszont ott nem tettük ki zajnak kint volt ott is és ahogy néztem mindenhol ezekre a fajtákra főleg a kinti lét a jellemző ezek házörző kutyák direkt a kinti létre szóval abba biztos vagyok hogy kintre tökéletes csak abba nem hogy a zajt is bírná
2014. ápr. 19. 09:18
 3/6 anonim ***** válasza:

írj magadról pár dolgot! mennyit tudnál vele foglalkozni?

szőrét mennyire tudnád ápolni? amúgy norwich terrierre gondoltam

2014. ápr. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát attól, hogy sokan kint tartják a rottit, még nem feltétlen jó neki. Spancit meg vizslát is sokan tartanak kint, sőt, nekem a nj-om is kint lakik, ettől függetlenül nem biztos, hogy jó neki. Egyrészt kevesebbet vagy vele, másrészt meg nagyon következetes és erős kezet igényelnek. Ha tényleg dobi a másik fele, akkor meg főleg. Folyamatosan próbálgatják a határaikat, makacskodnak az egyik percben, a másikban meg ott fekszik hanyatt az öledben a kanapén és ő a legártatlanabb a világon és szeretgetni kell, mint egy nagy cicát.
2014. ápr. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mis is majdnem a főút mellett lakunk, nagy a kertünk. Nekünk foxink van, és imád itt lenni, imádja a nagy kertet, ahol kedvére csatangolhat. :) Mi egyben a városközponthoz is közel lakunk, és szilveszterkor a tűzijátékot nem bírja, ilyenkor bent alszik, bár szerintem ez nem fajta, hanem kutya függő. :)
2014. ápr. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Napközben nem tudok vele lenni 2-3 ig viszont egész hétvége a miénk lehet és a nap többi része is +májustól szeptemberig minden nap a miénk lesz. A szőrének ápolása nem akadály :)
2014. ápr. 19. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!