Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nincs rendes széklete?

Zowie kérdése:

Miért nincs rendes széklete?

Figyelt kérdés
Otthon főzök a kutyának szokott kapni farhátat de azt csak heti 2-3 alkalommal mert szorulása lesz tőle. A többi napokon marha v sertésmájat kap (most nem volt szív), rizsát mindig adok mindenhez meg zöldséget de azt vettem észre, hogy most meg híg és kevés a széklete, nem rendes "hurka". Most mit csinálok rosszúl? Rizs helyett adjak tésztát vagy mi lehet a gond?

2014. ápr. 19. 09:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló volt a probléma, minden tápra rosszul reagált, a főtt hústól meg hányt.

Most úgy etetek, hogy reggel mindkét kutya kap egy kevés tápot, este pedig húst (nem csak belsőséget). Nagyrészt nyersen. Ha főzni kell a húst (disznó, vad), akkor húslevest főzök nekik ( illetve a főtt hús levét kapják táppal meg zöldségekkel). Ha éppen nem jutok megfelelő mennyiségű húshoz, akkor disznóvért főzök nekik csirkeaprólékkal. Egyébként egy héten egyszer kapnak fejenként 1db egész csirkét nyersen. Tehát amit nem muszáj, azt nem főzöm meg nekik.

Rizst azért nem adok nekik, mert ott a táp, a tésztát meg én kihagynám, mert ugyebár szénhidrát...az nem fogja megfogni a hasát.

Valószínűleg amúgy azért híg a széklete, mert nem megfelelő arányban kapja a csontot, a húst és a belsőséget.

Nekünk a dokinénink javasolta parvogyanúnál a főtt disznóvért, ami jó természetes hasfogó és tele van antioxidánsokkal is. Nekünk bejött, azóta jó a kaki, csak a vértől kicsit büdösebb.

2014. ápr. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A vért azt piacon lehet venni? És mibe adják, milyen árban van? Hogy adod oda, csinálsz vele valamit vagy csak úgy? Bocs ha hülyeségeket kérdezek de sose vettem:) azért adok rizst mert nem tápozok, de akkor nem az a gond.
2014. ápr. 19. 09:50
 3/5 zsuzsabazsa ***** válasza:

Ne csak ezt, vagy azt, add a kutyádnak,hanem vegyesen.


Adj neki farhátat, szívet, májat, rizzsel vegyesen és akkor nem lesz se szorulása sem pedig híg széklete.

2014. ápr. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Disznóvért nap végén vegyél hentestől (azért nap végén, mert azt másnap már nem adhatja el, így olcsóbb). Én kb 500Ftért veszem literét (ami még talán sok is a 2 kutyának). Elkészítése nagyjából ugyan az, mintha hagymás vért csinálnál (disznózsírt teszel egy serpenyőbe /kutyáknak elég kb fél ek/, amikor már elolvadt a zsír, beleöntöd a vért és addig sütöd, míg nagyjából csomókba nem áll /ne süsd túl, mert akkor nagyon sok hasznos antioxidáns odavész/). Ezt simán adhatod főtt rizshez keverve, csak ne vidd túlzásba mert ez is okozhat szorulást!

Egyébként tényleg, a húst és a belsőséget vegyesen add, mert míg a belsőséget könnyű emészteni, a csontokat nehezebb. Én hús mellé nem szoktam nekik mást adni, de ahány ember, annyiféleképp etet. Nekünk ez jött be.

2014. ápr. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek akkor az lehet a gond, hogy nem vegyesen adom. A vért is kipróbálom. még egyszer köszi a segítséget.
2014. ápr. 21. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!