Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya egy mudi?

Milyen kutya egy mudi?

Figyelt kérdés

Főként olyanoktól kérdezem, akinek van!

Milyen a viszonya gyerekekel, idegenekkel és más kutyákkal?

Mennyit kell mozgatni egy nap?

Szeret túrázni, kirándulni, úszni?

Alkalmazkodóképes?

Jó agilitykutya?



2014. ápr. 19. 09:46
 1/4 ßoogár válasza:
62%
A mudi egy magyar terelő,juhász kutya.Gyerekekkel barátságos könnyen tanítható fajta sok mozgasra van szüksége. Inkább kertesházba ajánlom családoknak! És fontos hogy ne tudjon kiszökni a keritésen! Remélem segítettem:)
2014. ápr. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
28%
az egyik barátnőmnek van és nagyon hiperaktív :DD de nagyon kedves is :)
2014. ápr. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van, életem legjobb döntése volt!

Szoktatás kérdése, hogyan viszonyul a dolgokhoz. Ha a gyerek normálisan nyúl hozzá és nem bántja, akkor a kutya is úgy áll hozzá. Idegenekkel szemben bizalmatlan, de ha sokat simizteted velük, akkor barátságos is lehet akár (ismerek ilyen kutyát, de őt sem tudná senki ellopni azért :D). Kutyákkal változó, annyira nem szereti az idegen ebeket. De ezen is lehet alakítani. Én úgy vettem észre, hogy domináns. Szocializáción is múlik, hogy a későbbiekben milyen lesz a viszonya velük.

Ha tanítva van (trükkök, tárgykeresés) az lefárasztja az agyát, de biztosítani kell neki a lehetőséget arra is, hogy kifussa, sétálja magát. Túrázásra, kirándulásra, úszásra tökéletes, szerintem nem lesz gond a mozgásigény kielégítésével! :) Agilityre tökéletes.

2014. ápr. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Még annyit, hogy lakásban is tökéletesen tartható, ha megkapja a kellő mozgást és foglalkozást. Én is bent tartom, tapasztalatból beszélek. A szőre sem vészes más fajtákhoz viszonyítva.
2014. ápr. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!