Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiderült hogy a kutyám epileps...

Kiderült hogy a kutyám epilepsziás, akkor most már nem is hagyhatjuk egyedül több órára? A ti epilepsziás kutyátoknak milyen gyógyszert írt fel/ajánlott az orvos?

Figyelt kérdés

Yorkshire terrierem van, 1 éves. Ma láttam, hogy valami nem stimmel vele, furcsán húzta fel a lábát. Megfogtam, és az egész teste görcsben állt. Azonnal kihívtam az állatorvost, beadott neki egy No-Spa injekciót, meg egy Kalciumot is.

Azt mondta hogy valószínű hogy epilepsziás lehet, és váltsunk ki a gyógyszertárban No-Spa gyógyszer, és ha így begörcsöl, adjunk be fél szemet. Nektek mit írt fel az orvos? Olvasgattam itt róla, de sehol nem találtam konkrét gyógyszer nevet.


A másik kérdés pedig az, hogy eddig is egyedül hagytuk 4-5 órákra, mert dolgozni járunk, és az a baj hogy nemsokára új munkahelyem lesz, és akkor lesznek olyan napok, hogy reggeltől délután 6-ig egyedül lesz. Nem szabad egyedül hagyni ezután ennyi időre?



2014. ápr. 19. 11:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg kellene látogatni egy másik orvost. A No-Spa nem igazán az epilepszia kezelésére való szer.


Többféle nyugtató-görcsoldó áll a rendelkezésre az epilepszia karbantartására, illetve a roham kezelésére. A terápiát az orvossal kellene megbeszélni, egy olyan orvossal, aki ért is ehhez.


Ha normális a kezelés, akkor természetesen egyedül lehet hagyni a kutyust.

2014. ápr. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Igem, azt elfelejtettem írni, hogy azért tettem fel a gyógyszerről a kérdést, mert nekem is furcsa volt hogy ezt írta fel, azt gondoltam vannak direkt kutyáknak való gyógyszerek és majd olyat ajánl.

El fogom akkor vinni egy másik állatorvoshoz (a sajátunkhoz) is az ünnepek után, csak most sürgősen kellett valaki, de akihez szoktunk járni ő meg az ünnepek miatt nem vállalta.

Jöhetnek ám még válaszok :)

2014. ápr. 19. 13:02
 3/4 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Elmész egy normális orvoshoz, aki kivizsgálja, hogy tényleg az volt-e. Figyelitek majd a rohamok sűrűségét, és attól függően beállítja a kezelését.
2014. ápr. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2014. ápr. 23. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!