Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Üdv. Társasházban lakom a 2....

Üdv. Társasházban lakom a 2. emeleten. Szeretnék egy kiskutyát. Kis termetű kutyára vágynék és nem szeretnék hosszú szőrűt, mert nem szeretném, hogy a lakásban mindenütt szőr legyen. Tudnátok nekem ajánlani kutyafajtákat?

Figyelt kérdés

Előre is köszönöm.Mivel rengeteg szabadidőm van a mozgásigényéit tudnám teljesíteni. Én a Boston terriert néztem ki magamnak,mert olyan kis sportos alkatú és nagyon aranyos.

Tapasztalatokat is várnék a fajták mellett.



2014. ápr. 19. 12:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak felvilágosítalak, a rövid szőr is hullik.
2014. ápr. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Törpe uszkár? Bár a szőrét rendszeresen kozmetikusnak kell rendbe rakni, de legalább a lakásban nem hullajtja. A rövid szőrnél nincs rosszabb, hiszen az alattomosan beidomul mindenbe.....
2014. ápr. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

rövid szőrű törpecsivava?

pár hónapja sokat dolgoztam egy családnál, nekik volt ilyen kutyusuk, nagyon aranyos és borzalmasan szeretetéhes volt, pedig nagyon szerették, de neki sosem volt elég :)

nem volt tele a lakás szőrrel, igaz a takaritás sem volt elhanyagolva. kis lakás volt, a csivava pedig egy macsekkal és egy sicuval is osztozott a helyen.

2014. ápr. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Uszkár és minden trimmelhető ebzet, ha valóban trimmelik időben.
2014. ápr. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Hovarju ***** válasza:

Ha tényleg nem akarsz szőrt a lakásban, akkor vegyél olyat, aminek nem hullik a szőre. Yorkie, bishon félék, uszkár.


A rövid szőrű kutyának is hullik a szőre és sokkal nehezebb összeszedni, mint a hosszú szőrt, mert mindenbe beleakad.

2014. ápr. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
34%

Amit kinéztél,nagyon aranyos :)

Mopszok is aranyosak,és kevés szőrüket hullajtják,bár ők nagyon ápolás igényesek..

Uszkárt is ajánlom :)

Ha lány vagy,akkor a Yorkie is cuki,de,ha fiú vagy akkor tudsz vele csajozni,mert a csajok imádják őket :DD

Remélem segítettem :) Majd írd meg,hogy döntöttél ;)

2014. ápr. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Csajozni, barátokat szerezni minden kutyával lehet,az összes szeretetre méltó. Nekem rövid szőrű tacsi őzpincser keverékem van, valóban hullik a szőre, de lagalább kistermetű, kis fogyasztású, nem beteges, nem kell kozmetikusra költenem, és elfér a lakásban. Hatalmas a mozgásigénye, kicsit ugatós. Fontos a választásnál, mennyi pénzt tudsz rászánni, a havi kiadásokat se felejtsd el, meg ha megbetegszik, az is sokba tud kerülni. Ivartalanítás, oltások, bolhamentesítés, chip, kozmetika, stb. Az se utolsó, hány éves vagy? Ha továbbtanulsz, koliba mész, elkezdesz a szerelmednél aludni, ahova nem engedik be a kutyád, ki törődik az ebbel? Ki lesz a falkavezér? nekem ment levesbe kapcsolatom, mert nem látták szívesen a kutyám, vagy a kutya nem látott szívesen pasikat. Nálam a pasik repültek, a kutya maradt. Néha elgondolkodom, ki áll közelebb hozzám, a szerelmem vagy a kutyám. A kutya nagyon komoly elkötelezettséget jelent, a legszebb viszony az összes között. Új fejezetet nyit meg az életedbe, ha nincs rutinod, egy rosz kutya választás balul üthet ki.Nagy méretűt semmi esetre se válassz lakásba, akkor se ha aranyos és sportos a teste. :-)
2014. ápr. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Bár kinézted a boston terriert, nem úgy tűnik, hogy mindenáron ezt a fajtát szeretnéd, így azt javaslom, keresgélj menhelyen.
2014. ápr. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból mondom, hogy a rövid szőr jobban hullik, mint a hosszú. Rendszeres fésülés mellett is.
2014. ápr. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen kutyám,de az ilyen típusú szőr nagyobb gondot szokott jelenteni,mint a hosszú. A hosszú szőrűeket vedléskor csak ki kell fésülni,aztán át kell időnkét átfésülni.
2014. ápr. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!