Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajták a legalkalm...

Melyik kutyafajták a legalkalmasabbak családi, kertes háznál őrzésre?

Figyelt kérdés

Szeretnénk egy kutyát családi házunkhoz, de nem igazán tudjuk, milyen fajta lenne a megfelelő. Nincs nagy gyakorlatunk a kutyatartásban (kisebb testű, tacskó keverék kutyusunk volt régebben, vele jól kijöttünk, de túl játékos volt, nem házőrző típus), így olyan fajta lenne az ideális, amivel mi is könnyen boldogulunk, de bárki csak úgy ne tudjon tőle bejönni.


Tudnátok tanácsot adni, hogy is kezdjek neki a dolognak? Bármilyen hasznos tanácsnak örülök.



2014. ápr. 19. 12:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A puli nagyszerű házőrző. Imádja a gazdáját és a gazda családját ,de nagyon tudja védeni a területet a családhoz nem tartozóktól. Ha szeretnéd a gyermekeidet is biztonságban tudni a kutyától és a házat is akkor egy puli kutyust javaslok. Vagy pumit.
2014. ápr. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt puli kutyusunk, valóban kitűnő házőrző. Valamint volt régen rottweiler kutyink is, nagyon szerettük, bár azért a kisgyerekek miatt mindig bennünk volt a félsz.
2014. ápr. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
mudi,puli,pumi vagy a komondor
2014. ápr. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
meg a kuvasz! amúgy a kuvasz a legjobb szentem
2014. ápr. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A puli, mudi, pumi, stb. terelő fajták max jelzésre jók, bár arra tökéletesek. De a házőrzés nem csak abból áll, hogy megugatjuk aki elmegy a kerítés előtt...
2014. ápr. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Malionis, németjuhász, komondor, kaukázusi, kuvasz. Meg ha jó nevelést tudsz biztosítani roti.
2014. ápr. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ. És ezek közül melyik fajta ajánlható olyan embernek, akinek nincs sok tapasztalata kutya tanítás terén? Azt hallottam, hogy a kuvasztól azért lehet tartani, nehéz megnevelni. Közepes méretű kutyában gondolkodtam eddig. Ne haragudjatok, de a pulit, pumit, és hasonló méretű kutyákat nehéz elképzelni házőrzőként. Úgy értem, ha valaki meglát egy pulit pl, elgondolkodik azon, hogy a közelébe menjen?


Amúgy azt tervezem, hogy ha majd meglesz a kutya, eljárok vele majd rendszeresen kutyaiskolába. A szomszédos városban több ilyen hely is van, ahol ezzel foglalkoznak, és egyéni, vagy csoportos tanulás/okítás van.

2014. ápr. 19. 17:29
 8/12 anonim ***** válasza:

ugyanez a kerdes volt mar, na mit javasoltam (pulit) mit kaptam 0%.... vicc ez a gyk,

amugy ennek ellenere ajanlom, volt nekunk :)

2014. ápr. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
A vizsla a legjobb stem mert barátságos de nagyot tud harapni ha veszélyben a területe
2014. ápr. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Imola Ágnes ***** válasza:

Ha nem ragaszkodtok a fajtatisztához, akkor egyértelműen menhelyi keverék. Ott segítenek kiválasztani, egy kiegyensúlyozott, gyermekbarát kutyát.

Ha fajtatiszta kell, akkor berni pásztor. Nem kifejezetten házörzésre van, de ösztönösen védia házat, és a családot, idegeneket nem enged a területére. A családot imádja.

[link]

Itt a leírás, szerintem első kutyának tökéletes lenne.

2014. ápr. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!