Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyám sebével...

Mit csináljak a kutyám sebével KÉP LENT?

Figyelt kérdés

3 napja vettem észre az 5 éves beagle kutyámon ezt a sebet (észrevételemkor nem vérzett,azóta se láttam,hogy vérzik) Fogalmam nincs mi okozhatta gyorsan lemostam és bekentem neogranormonnal. Azóta a seb szinte semmit nem változott.


Érdemes lenne állatorvoshoz elvinni? ( az állatdokink az ilyenekre azt mondja hogy ne aggódjak amíg eszik a kutya és kb leszarja )

Kenegessem még neogranormonnal?


A kutyám boldog, nem letört. Eszik,iszik rendesen. Nem zavarja ha a seb közelébe nyúlok látszólag nem fáj neki.


[link]


[link]



2014. ápr. 19. 18:10
1 2
 1/20 zsuzsabazsa ***** válasza:
47%

Háát én nem is tudom, de olyan mintha a seb és a környéke bolha ürülékkel lenne tele. Ugy néz ki mintha kullancs helye lenne és annak a helyén bolhák tanyáztak volna.


Valahogy így látom, de nem biztos, hogy így is van.

2014. ápr. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Az amit te bolha ürüléknek látsz az alvadt vér szerűség esetleg kicsi homok. A kutyában nincs se kullancs se bolha. Cseppentve van és minden séta után is átnézve.

Szerintem ez nem egy kullancsnak a helye mivel elég nagy ahhoz és egyik napról a másikra nem terem ott egy ilyen seb kullancs miatt. :/

2014. ápr. 19. 18:19
 3/20 anonim ***** válasza:
39%
Elég csúnya a seb, és biztosan elvinném az orvoshoz, jobb félni mint megijedni alapon. Tényleg olyan, mintha egy kullancs tanyázott volna ott.
2014. ápr. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Pedig ez szerintem szinte lehetetlen. Csepp mellett és folyamatos vizsgálat mellett egy napon belül ilyet produkálna egy kullancs?

Nem lehet,hogy az udvaron valami megszúrta esetleg a másik kutyám a 9 éves skótjuhász (akinek sajnos már nagyon kopottak a fogai) megharapta volna?

2014. ápr. 19. 18:29
 5/20 anonim ***** válasza:
87%
Vidd el egy olyan dokihoz, aki nem csak akkor foglalkozik a kutyával, ha már haldoklik. Addig inkább ne kend semmivel.
2014. ápr. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 zsuzsabazsa ***** válasza:
85%
Szerintem is vidd orvoshoz, ő majd megmondja, hogy mitől van a seb és ellátja a sebet.
2014. ápr. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a válaszokat. Húsvéti ünnepek alatt nincs állatorvos (falun lakok) a városba jutás pedig lehetetlen és messze van. Keddig ráér szerintetek?
2014. ápr. 19. 18:41
 8/20 anonim ***** válasza:
20%

Iskolába, dolgozni akkor hogy járnak az emberek? Magánrepülővel? Már bocs....

Ha téged nem aggaszt hogy elfertőződhet meg valószínűleg fáj is neki, hát gondolom nem hal meg emiatt keddig... Mondjuk én nem tudnék így nyugodtan aludni keddig, de hát nem vagyunk egyformák.

2014. ápr. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
89%
hát én nem kenném neogranormonnal, sokkal inkább betadinnal fertőtleníteném rendszeresen...ha kenném valamivel az betadine krém. Emberként se teszek nyílt sebbe kenőcsöt:S én elvinném a dokihoz, nézze meg mi az isten az:S
2014. ápr. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
87%

Elég rosszul néz ki, de ha nem észleled a kutyusodon, hogy megváltozott volna a hangulata, kedvetlen, nem eszik és nem is játszik, hanem ugyanolyan mint eddig akkor szerintem ráér keddig az állatorvos.

Előszőr is próbáld kitisztítani a sebet vízzel, és valahogy próbáld megelőzni, hogy kosz kerüljön bele. Ezután fertőtlenítsd betadinnal a seb környékét, magába a sebbe ne nyúlj bele. Vannak különösen kutyáknak kifejlesztett seb kenőcsök, de értelemszerűen ezeket sem tudod beszerezni keddig.

[link]

Valamint van az úgynevezett Kék Lukács kenőcs kutyáknak, ezt is sebgyógyulásra ajánlják. Nyilván az állatorvos többet tud majd mondani.

Kenegetheted Neogranormonnal, nem árt neki, de valószínű használni sokat nem fog, hiszen nem állatokra fejlesztették ki. A lényeg, hogy próbáld valahogy tisztán tartani a sebet, és az sem lenne előnyös ha a kutya kapargatná. Figyeld a kutyus viselkedését, ha valami negatívat észlelsz akkor viszont azonnal irány az állatorvos!

2014. ápr. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!