Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyha egy kutyát 6 napig...

Hogyha egy kutyát 6 napig kezelnek babézia ellen, és nem javul, akkor téves diagnózis volt ugye?

Figyelt kérdés
Már többször kérdeztem itt ezzel kapcsolatban, van egy 12 éves német juhász keverék ivartalanított szuka kutyám. Tavaly óta nagyon sokat romlott az állapota, és mostanra alig bír menni, egyik nap jobb, másik nap rosszabb, már pisilni is úgy kell leemelnem a kanapéról (tudom, elkényeztetett) pórázon kell kivinnem a kertbe, de így is összeesik, előrebukik, tartani kell. Volt egy hatalmas kb 1 cm-es kullancs benne egyik nap, azt hittem köze van hozzá, berohantam vele az állatkórházba, 6 napig kezelték, de nem sok változás, bár ma már kiment egyedül is pisilni. Iszik, pisil, ma végre a dolgát is elvégezte kint, mert pár napig csak pisi volt, enni csak pár nyalást a royal canin mini starter mousseból, de semmi mást, fogy is. Szerintetek végelgyengülés?Már csak arra tudok gondolni. Köszönöm a válaszokat.
2014. ápr. 20. 11:14
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem 2012 március elsején kellett elaltatni az 5 éves beagle kanomat. Babézia miatt sajnos pedig tavaly márciusba javában havazott még és így is belemászott egy kullancs. Az életerős kutyámat 5 nap alatt vitte el a babézia pedig minden nap kapott szurikat. 5. napra a veséje felmondta a szolgálatot és hogy ne szenvedjen tovább az altatást választottam.


Ha eszik az jó jel. A vizelete sötét?

Nekem is így volt a kutyám. Alig bírt lábra állni,összeesett. A mohó mindenevő kutyámnak semmi nem kellett és csontig lefogyott pár nap alatt..


Remélem a legjobbakat nektek. Foglalkozz vele sokat érezze a törődést ,hogy erőt meríthessen.

Szerintem vidd állatkórházba és rakják infúzióra és egy röntgen sem ártana (nekem is így mutatták ki,hogy nem működik a kutyus veséje)

2014. ápr. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
De azt veszem ki az egészből h ez az állapot a kullancs előtt is fenn állt...nem?
2014. ápr. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi, de, csak enni azért evett, nagyon kövér, royal canin maxi againget eszik, próbálom fogyasztani. Egyre kevesebbet evett, de most hatványozottan semmit, mondom a konzervből 3 szemet csíp és otthagyja, úgy hogy eddig ölni tudott volna érte :( most kicsit jobban lett, hát nem tudom, kapott sok fájdalomcsillapítót, szerintem az miatt lehet. így kost lkegalább tud mozogni, de ez csak tüneti kezelés.
2014. ápr. 20. 11:58
 4/10 anonim ***** válasza:
Én a helyedben elvinném másik orvoshoz. Lehet, hogy valami más baja (is) van, mindenképp kikérném másik doki véleményét.
2014. ápr. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez daganat lesz...szinte biztos. A mi kutyánknak ugyanezek voltak a tünetei. De h tavaly óta nem jutottatok el vele dokihoz, csak a kullancs kapcsán, az azért érdekes.

Babézánál meg nem kap fájdalomcsillapítót, csak imizolt meg infúziót. Szóval vagy nem tudsz fogalmazni, vagy nem tudod mivel kezelik a kutyádat vagy nem tudod mi a babézia - de ez így nagyon zavaros story.

2014. ápr. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hogy jön ide a tavaly? Eddig is járt rendszeresen. A fájdalomcsillapítót nem a kullancs miatt kapta hanem mert nem bír menni.
2014. ápr. 20. 13:37
 7/10 A kérdező kommentje:
És nem daganatos.
2014. ápr. 20. 13:38
 8/10 anonim ***** válasza:
vérképet ellenőriznek neki ?? Inkább autoimmun betegségnek tűnik,amit a babézia kiválthat!
2014. ápr. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Reuma nem került még szóba?
2014. ápr. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Imola Ágnes ***** válasza:
Babéziára létezik teszt, és ha normális orvos kezelte, akkor valószínüleg az volt, nem túl nehéz diagnosztizálni. Az, hogy 6 napja nem javul, nem feltétlenül jelenti azt, hogy téves volt a diagnózis. Mivel idős kutya a betegség nagyon legyengíti a szervezetét. Próbáljatok neki valami erősítőt adni, én a Vetri DMG-t nagyon szerettem, tényleg sokat segít a kutyán.
2014. ápr. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!