Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hisztérikusan sír a kiskutya...

Hisztérikusan sír a kiskutya és felidegesíti a nagyot. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Van egy kiskutyánk és egy másfél éves husky-nk. Mikor elmegyünk be kell hogy tegyük a picit a kennelbe. Vannak albérlőink, és a kis kutyus még nagyon óvatlan, nem szeretnénk ha kifutna az utcára mert valaki nem figyel a kapura. Így mikor nem vagyunk otthon, úgy terveztük, hogy betesszük a kennelbe a másik kutyussal. Ez a pillanat ma következett el először. 3 napja van velünk, egyre bátrabb, sokat játszanak a husky-val. Mikor egyedül hagytuk az udvarba a husky egyből rohant oda, vigyázott, felügyelte.

És ma bezártuk őket a kennelbe kb 1 órára, amíg elmentünk ebédelni. A husky ezt jól viselte, de a pici kutyus iszonyatosan sírt. Szinte már hisztérikusan. Igyekszünk nem reagálni a sírására, hogy rájöjjön, hogy ha nem sír idővel visszamegyünk és kiengedjük. Tudom hogy még új neki a dolog, és, hogy időre van szüksége de nagyon elkeseredtem, mert 1 órán keresztül csak sírt. A husky-nk is kezdetben be volt zárva amíg nem voltunk otthon és ő azért abbahagyta egy idő után.


De most a kiskutya sírása egy idő után kétségbe ejtette a nagy kutyát és az is nekiállt ugatni, hisztizni. Mit tanácsoltok? Hogy kezeljük? Idővel javulni fog ez? Nagyon félénk még az új kiskutya. Nap24-ben vele vagyunk, még szabadságot is vettünk ki hogy 1 hétig folyton velünk legyen. De nehezen oldódik. Mivel segíthetnénk neki?


Nem tudom, hogy kéne viselkednünk, hogy mivel gyorsítanánk meg a beilleszkedését?



2014. ápr. 20. 14:28
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A kennelbe először be kell szoktatni, meg kell vele szerettetni a bentlétet, nem úgy kéne kinéznie h 3 nap után berakjátok és kalap-kabát... Ennek egy folyamatnak kéne lennie, aminek a vége h a kutya nem kényszernek érzi, hanem szereti a kennelt. De ezzel csak erősítitek az előzőt.

Kapja ott a kajáját mindig, játszatok fel bent, csukjátok be az ajtót, majd nyissátok ki, hagyjátok fél-1-2-5-10-20-stb percig bent fokozatosan. Az én kutyáim boxban voltak mindig amikor nem voltam itthon és éjjel is - imádják, maguktól mennek be, mint a gyerek a szobájába ha egyedüllétre, nyugira vágyik.


Az meg tök jó h szabit vettetek ki, de az ne abból álljon, h napi 0-24ben csüngtök a kiskutyán/a kiskutya csüng rajtatok, hanem h megtanulja a ti szabályaitokat. Effektíven kéne ezt az időt tölteni, mert utána amikor visszamentek dolgozni nehezebb lesz.

2014. ápr. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ne tegyél semmit. Tudom furan hangzik de hagyd hogy a husky léljen és helyre tegye a kicsit.
2014. ápr. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!