Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Őrző-védővel kapcsolatos...

Őrző-védővel kapcsolatos kérdés? (odakapott)

Figyelt kérdés
Van egy 8 hónapos szuka német juhászom. Szeretnék vele őrző-védőzni. Járunk kutyaiskolába, ahol sajnos őrző-védőn az ostor hangjától és a nagy "kavarodástól" kicsit megilletődik. Csak velem hajlandó játszani. Azt mondták ez nem gond, játsszak otthon vele rongyozzak majd belejön. Itthon minden nagyon jól ment, kapott egy ilyen hurkát (k9-eset). elővettem, láttam az érdeklődést, elkezdtem húzni a földön rohant utána, olyan jól haladtunk, hogy felemeltem és mondtam hogy fogd, na meg is fogta viszonylag közép erősen, majd kicsit húztam, úgy hogy ne essen ki a szájából azért, majd megsimiztem a fejét és elengdtem, mondtam hoyg a tiéd. Bejátszottam az irígy kutya effektust, elrohant vele, letette. Amikor láttam hogy kezdi elveszteni az érdeklődését, eljátszottam, hogy lopakodok, rögtön elhitte hogy el akarom venni. Teljesen megváltozott a viselkedése, a szemfehérje látszódott, a farkát nem csóválta, és morgott, nem játszott, komolyan gondolta. Láttam hogy meg fog harapni ha el akarom venni. Kkinyitottam a ketrecét (utazóketrec) rögtön rohant a helyére, így tudtam visszaszerezni a hurkát. Ezután, vacsoránál megint úgy nézett, ezért odamentem hogy megsimogassam, átmasszíroztam, hogy lássam mire "ugrik" és amikor a nyak aljához értem odakapott, mert a kaja közelébe kerültem. Eddig sosem volt ilyen, a játék hozta ki. Mindig figyeltem rá, hogy bármikor belenyúlhassak a táljába, és sosem volt gond, de ettől a rongyozástól rájött az "irígység" zsákmányösztön, és ezt rá 2 órára sem felejtette el. A kiképzővel természetesen beszélni fogok, de ez most így egy róka fogta csuka, mert ha itthon túlpörgi, az iskolában meg nem csinálja, akkor nem jutunk semmire. Vki tudna tanácsot adni? Aki jártam öv-ben? Köszönöm.
2014. ápr. 21. 20:02
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Honnan van? Ha nem tenyésztőtől, akkor lehet akár idegrendszeri probléma is. Az nem normális, ha az ÖV-s cucctól beparázik.

De simán lehet kamaszkori hiszti is. Olyankor le kell törni a szarvukat. Ha hagyod neki, simán a fejedre nőhet.

Egyébként a legtöbb jó kutyasuliban tudsz kérni magánórát, a "sufni-ÖV" nem való semmire, többet árt, mint használ. Szukáknál meg szokták javasolni az 1 éves kor betöltését, mert 8 hónaposan még nagyon kölyök.Rongyozáson amúgy azt értik, hogy mindig te nyersz. Nem zsákmányol a kutya, csak játszik. A megszerzett zsákmány (értsd csibészkar) pedig csak akkor kerül el a kutyától, ha ráunt, az pedig általában kétemberes.

2014. ápr. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kölyökkora óta játszottál a kutyáddal. Ez a fajta otthoni játékod túl sok volt a kutyádnak. Ráadásul még meg is ijedtél a reakciójától, nem tudtad kezelni. Legközelebb mutassa meg a segéd, te hogyan játszhatsz otthon a kutyáddal.
2014. ápr. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Imola Ágnes ***** válasza:
Alapengedelmesség, falkasorrend rendben? Mert míg az nem 1000%os, nem szabad vele ö.v.-ni. Ez alap. A másik dolog, hogy te otthon fejlesztheted a vadászösztönét, és taníthatod a hagyd/fogd parancsot, de többet nem, a többi a kiképző dolga. Az, hogy veled agresszív, vagy odakap, vagy bármit félt tőled, azt mutatja hogy falkasorrend gondok vannak.
2014. ápr. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Imola Ágnes ***** válasza:
Amúgy az ostorhoz hozzászoktatták, vagy hirtelen ment bele a sűrűjébe? A suliban próbálták fejleszteni a vadászösztönét. Először azt kell, játékosan, ostor és "kavarodás" nélkül.
2014. ápr. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 zsuzsabazsa ***** válasza:

Mikor elkezdtél lopakodni, akkor a kutya vette a lapot. Jobban elkezdte őrizni a tárgyat. A hiba ott volt, hogy te beijedtél. A lopakodás után neked visszavonulót kell futnod látszólag, mert látod, hogy a kutya megfelelően őriz. A másik pillanatban odamész határozottan a kutyához akár morog akár nem és elveszed a hurkát tőle. Aztán ha a hurka nálad van rádicsérsz a kutyára.

Én elég sűrűn eljátszom ezt a kutyával amikor kifektetem a közért előtti füves részre. Bizonytalanul be be hajolgatok a kutya felé, arra késztetve, hogy fekve őrizze magát és amikor felugat, akkor rádicsérek és bemegyek a közértbe a dolgomra.

2014. ápr. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 zsuzsabazsa ***** válasza:
Rosszul írtam: futnod= fújnod.
2014. ápr. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm a falkavezérségi sorrend több dologban is hibádzik, húzás az utcán stb, éreztem ezt. Sajnos z ösztöne a zsákmányra nem az igazi, ezért kell bejátszani az irígy kutya effektust, hogy érezze nekem is kell, de sajnos nem tudtam odamenni hozzá mert tudtam hogy megharap, és akár rossz vége is lehet. Próbálkozunk még a kutyasuliban hátha .
2014. ápr. 23. 12:51
 8/8 Imola Ágnes ***** válasza:

Nem, ne próbálkozzatok örző védővel, míg a falkasorrend nincs letisztáíva. Normális kiképző nem is kellene ezt elválalja. Ön és közveszélyes is.

Falkasorrend, szocializáció, és alapengedelmesség, egészen addig, míg mindhárom 100%-os lesz.

2014. ápr. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!