Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cavalier King Charles Spániel...

Cavalier King Charles Spániel gazdik! Milyen ez a fajta? Viselkedése?

Figyelt kérdés
mik a tapasztalatok e fajta kutyával kapcsolatban? előre is köszönöm :)

2014. ápr. 21. 20:25
 1/3 anonim ***** válasza:
95%
Szuper kutyák! Nekem most lesz 6 éves a kutyusom. Nagyon okos, nyugodt, kiegyensúlyozott fajta. Mindenkivel nagyon barátságos, a macskákkal is jól kijön, a gyerekeket meg egyenesen imádja. Nagyon szeret az udvaron bóklászni, játszani, de mozgásigénye átlagos. A házban csendes, alig ugat, igazi kanapékutya (ha úgy van szoktatva). Akár jelzőkutyának is jól helyt áll, de házőrzésre nem alkalmas, hiszen ez a kutya jó természetéből kifolyólag sosem bántana senkit. Én napi 2 órát sétálok vele és ezenkívül még sokat van az udvaron, jobban szeret ottlenni mint bennt. De állandó kinnt tartás nem megfelelő számára, mert ő mégiscsak egy társasági kutya, igényli az emberek társaságát. Szeret labdázni és mivel van egy pici apporthajlama könnyen megtanítható neki. Fontos, hogy jó helyről (tenyésztőtől) vedd, mert sok betegsége van, ami szűrésekkel elkerülhető. A szívével van sok probléma, de szűrt szülőktől nincs sok esély a betegségek kialakulására.
2014. ápr. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! De várnék még:))
2014. ápr. 22. 12:54
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom pontosan mire vagy kíváncsi? Az előző válaszoló elég jól összefoglalta milyen is egy igazik CKCS :)

Jó helyről vedd, ez a kulcsmondata talán.

De ha konkrét kérdés van, igazán szívesen válaszolok.

2014. ápr. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!