Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyakörvvel jobban tudom...

Nyakörvvel jobban tudom korrigálni, de agresszív, hámmal meg jobban viselkedik, hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek, mert én már tényleg nem tudom, nyakörv lenne e jobb vagy hám... Van egy 12 kilós keverék kan kutyám, kis izompacsirta. Hosszú nyaka van, mint pl. egy agárnak (igen, hülyén néz ki :D).


Pár hónapja került hozzám. Előtte kóbor kutya volt és azt se tudta, mit jelent pórázon közlekedni, húzott is, cikázott össze-vissza és fojtogatta magát.


Most már szépen megy, ha húz, megállok, ő visszalép és jön szépen laza pórázon. Mindezt hámmal gyakoroltuk.


Váltottunk nyakörvre, mert ha kutyát látott nem bírtam továbbvinni, úgy lecövekelt. Nyakörvvel ez megszűnt, egy kis rántás és jön.Újabban azt gyakoroljuk, hogy hogyan kell láb MELLETT sétálni és nem előre sietni, ez is alakul....


DE. Azt vettem észre mióta nyakörvvel viszem agresszívabban lép fel más kutyákkal. Nem mindegyikkel, de egyáltalán nem volt jellemző. Odaérünk a másik kutya mellé és elkezd ugatni, de olyan provokálóan. Majd kifordul a száján (ilyenkor grabancon fogom, picit megemelem és megrázom, épp annyira, hogy veszi az adást, abba is hagyja és jön). Viszont ma összetalálkoztak az egyik ismerős kutyával, akit utál (kan uszkár) és annyira bevadult, hogy ki is bújt a nyakörvből és összeverekedtek VOLNA, de elkaptuk szerencsére. Akármit csináltam, befeszült, pedig vagy 10 percig még beszéltem a gazdájával az uszkárnak (és nem győztem elnézést kérni :/), de semmi nem használt, mikor elváltunk, megint tépték a szájukat....

Nagyon megijedtem és mérges is vagyok, mert előtte nem csinált ilyet, kenyérre lehetett kenni, most meg teljesen kifordult önmagából :/


És nem, nem a kan kutyákkal van baja, mert azóta többel is találkozott és jól elvoltak. Más uszkárral is barátkozott.


Ma rátettem a hámot. És gyönyörűen jött mellettem. Szinte meg se kellett állnunk, jött a lábamnál, nem húzott és barátságos volt a kutyákkal is, akikkel találkoztunk, pedig az egyik meg is ugatta.


Most akkor szerintetek hogyan kéne sétáltatnom????

Szerintem frusztrálja a nyakörv, főleg, hogy szűkebbre is kellett vennem és rettegek, hogy megint kibújik és mondjuk elüti egy autó! A hámmal viszont jobban le tudja magát cövekelni...


Vagy vigyem hámmal, pórázzal, de legyen rajta nyakörv is pluszba?


Nem szeretném, ha a kedves kis izompacsirtámból egy frusztrált, őrjöngő kis dög legyen, az ő érdekében :((((



2014. ápr. 22. 00:03
 1/6 anonim ***** válasza:

A dolog lényege h a nyakörvvel jobban tudod korrigálni, jobban megvan köztetek a kontakt - ezért indul meg amikor rántasz rajta egyet, és ezért is érezheti nagyobb legénynek magát.

A másik tipp, h köze nincs a nyakörvhöz meg a hámhoz, egyszerűen mostanra kezdi biztonságban érezni magát, és kezd kinyílni a csipája. Abba azért gondolj bele, h ha eddig kóbor volt, akkor az ilyen szitukat maga kellett megoldja. El kell érned h a veled való kontakt, h Te magad mindennél fontosabb legyen számára. Ilyen esetekben ki kell szedni, ki kell fordítani az adott szituból, és ahogy felveszi a helyes viselkedést, dicsérni. Esetleg megbeszélni olyan gazdival akinek a kutyájával volt már balhé h segítsen. Először megtalálni azt a távolságot ahol még nem érdeklődik, nem feszül stb. Majd fokozatosan belemenni, ahol már észreveszi, de még tudod uralni a helyzetet és nem önti el az agyát a vörös köd. És a távolságot fokozatosan csökkenteni - vagyis nehezíteni a pályát :oP


A szavaidból azt veszem ki h a nyakörves-uszkáros találkozás óta egyszer vitted újra hámmal, és akkor jó volt. De találkoztatok konfliktusos kutyával?

2014. ápr. 22. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Nagyon jó dolgokat írtál! :)


Nem, azóta nem találkoztunk konfliktusos kutyával, de ma is hámmal sétáltunk és nagyon ügyesen jött mellettem.


Igen, olyankor próbálom kizökkenteni abból a feszült helyzetből, ez többnyire sikerül is, vagy oldalba bököm egy kicsit vagy elhúzok az orra előtt valami finomat- ez hatásosabb :D Ilyenkor már rám figyel, de nem adom oda a kaját rögtön, hanem mindig kérek érte valamit (ül, pacsi, láb mellett pár lépés). Ha elmegy mellettünk egy undok kutya és nem ugat rá, hanem csöndben figyeli, mindig megdicsérem.


Vannak olyan kutyák, akikkel korábban összekapott, de következő alkalommal meg nagyon jól elvoltak. :)


"Abba azért gondolj bele, h ha eddig kóbor volt, akkor az ilyen szitukat maga kellett megoldja."


Igen, igaz :)

2014. ápr. 22. 10:18
 3/6 Szilvi & Argos ***** válasza:
Tanítsd meg az ültetést, fektetést szemkontaktussal, és ilyen szitukból mikor kutyát látsz, a kutyádat a másiknak HÁTTAL ültesd, fektesd, és végig dicsérd, jutalmazd, ha rád néz...ha ez már megy, csökkenthető a távolság a másik kutyához képest, valamint egyre inkább lehet az, hogy a kutyád láthassa a másikat. Hadd nézzen oda, majd rád, és ha nyugis, nagy dicséret-kaja
2014. ápr. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Szilvi & Argos ***** válasza:
Illetve úgy is lehet, hogy a kutyád a másik kutya felé lát, de beállsz a két kutya közé, és ha egy másodpercre, de rád néz, azonnal dicséret kaja és elállsz kicsit, hadd nézze ;)
2014. ápr. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hú, köszönöm! :D


És a nyakörv-hám dologról mi a véleményed? (Én meg a kutya is jobban szeretjük a hámot, meg ahogy írtam azzal tanulta meg a laza pórázos sétát is...)

2014. ápr. 22. 14:45
 6/6 Szilvi & Argos ***** válasza:
Amíg nem tökéletesen viselkedik, én nyakörvvel vinném
2014. ápr. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!