Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancs csípés helyén normáli...

Kullancs csípés helyén normális, hogy nagyobb, kemény dudor van? Többi kérdés lent.

Figyelt kérdés

Most először volt kullancs a kutyusom nyakában, sikerült kivenni, nem szakadt bele a feje. Szerintem max. 1 napja lehetett benne. Úgy vettem észre, hogy a nyakát simogattam, ahol egy kb. 1-1,5 centis kemény duzzanatot éreztem, ami viszont a kullancs eltávolítása után is megmaradt, ez normális? El fog múlni? A babéziának gyorsan utánaolvastam, ha bágyadt lenne, vagy étvágytalan, azonnal viszem dokihoz, de most szerencsére jól van.

Mivel védekezzünk a kullancsok ellen? Eddig biospotix spot on használtam, de úgy látszik, ez nem nyújt teljes védelmet.



2014. ápr. 22. 12:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálunk az adxantix csepp vált be, próbáljátok ki ti is azt. Eddig egy darab kullancs nem volt a kutyában, mindennap átvizsgáljuk, meg figyelünk rá, hogy nagyobb fűbe ne menjen bele.
2014. ápr. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A kullancs érzéstelenítő anyagot fecskendez be. Ez miatt némi gyulladás előfordul. Majd elmúlik.
2014. ápr. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Normális, el fog múlni. Sajnos nincs '00%-os biztos szer a kullancsok ellen, ezért érdemes legalább naponta egyszer átvizsgálni a szőrzetüket.
2014. ápr. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
*100%-os (elnézést)
2014. ápr. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Zowie ***** válasza:
szia! Én ajánlanám neked a Kiltix nyakörvet én már 6 éve azt használom, rendszeresen túrázunk erdőbe a kutyával és eddig 1szer ment bele kullancs de az is megdöglött nem szívott vért. Próbáltam anno mást is de nem volt hatékony,belement a kullancs és babesia-s lett a kutya,nagyon nehezen gyógyult ki belőle úgyhogy nem is próbálkozom mással.
2014. ápr. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2014. ápr. 23. 08:16
 7/8 anonim ***** válasza:

tegnap 13:40

Az remek dolog, hogy neked bevált egy fajta termék. Sajnos, azonban nagyon is előfordulhat, hogy másnál nem működik. Szinte mindegyik kullancs elleni szernek vannak dicsérői és rossz tapasztalatú használói.

Teljesen kutya és hely függő, melyik válik be. Van ismerősöm, akinek Kiltix mellett lett babéziás a kutyája. És van olyan is, akinél a kutyán 3 féle védekezési módot használ és mégis fertőződött a kutya.

Elég baj, hogy durva már a kullancsfertőzés gyakorisága, és a védekezés sem teljesen egyértelmű, sikeres sokszor.

2014. ápr. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ilyen dudor lett a kullancs helyén az én kutyusaim bőré(be)n is. Náluk még nem találkoztam ilyennel, eléggé aggódom. Az egyikről 1 hét alatt elmúlt...

Engem pár éve csípett meg többször szúnyog, annak a helyén lett két akkora dudor, ami csak fél év alatt múlt el (3 méteres gaz gyomlálása közben). Szerintem gyomirtózhattak és vegyszer került a bőrömbe a csípéssel/szúrással. Olyan, mintha a kutyusoké is ilyen dudor lenne!

2014. ápr. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!